Як «хакнути» Global Teacher Prize Ukraine

Питання, яке зараз цікавить вчителів — агентів змін: як же «хакнути» премію Global Teacher Prize Ukraine. Як заповнити анкету так, щоб потрапити до ТОП-10 фіналістів премії. Скільки та про що варто написати, а про що — змовчати, щоб ваша заявка перемогла, розповідає контент-менеджер премії Юлія Чернова. За три місяці проекту вона поріднилася з телефоном та провела тисячі розмов на тему премії.

До 1 серпня можна подати заявку, щоб поборотися за премію Global Teacher Prize Ukraine. Переможець отримає 250 тис. грн та звання найкращого вчителя, яке також передбачає рік безкоштовного навчання від «Освіторії», поїздку на Global Education & Skills Forum у Дубай.

Щоб взяти участь у премії, Ви маєте бути старші за 18 років і реально викладати в класі. Ви навіть можете працювати директором, але мати години з будь-якого предмета.

Зверніть увагу, що анкета є першоджерелом й основою, за якою ми обиратимемо ТОП-50 і ТОП-10, тому максимально врахуйте такі наші побажання:


Анкета має бути емоційно забарвленою


Поділіться з нами Вашими відчуттями, можливо, додайте трохи гумору, або навпаки розкажіть про переживання. Наприклад, Вікторія Биркович з минулого ТОП-5 відверто поділилася у своїй анкеті, як вона долала безгрошів’я та зневіру рідних у її вчительському майбутньому. А інша фіналістка, Тетяна Веркалець, підсилила свою анкету ось таким гумористичним відео. Такі речі не залишать байдужими асесорів, які перевірятимуть заявки, чи членів журі.


Показуйте конкретну практичну діяльність


Ми просимо писати не більше 1000 слів, але, будь ласка, розкривайте суть питання.

Торішній досвід показав, що до ТОП-20 потрапили вчителі, чиї заявки мали відповіді по 250-500 слів на кожне з питань.


Конкретизуйте й опишіть Ваш досвід


Зробіть акцент на дітях та їхніх досягненнях, бо саме через них ми бачимо Вашу успішність.

Та не потрібно применшувати Ваші власні досягнення: маєте, що розповісти, — обов’язково робіть це. Ви допомагаєте на альтруїстичних засадах — вкажіть це. Пишете статті, видаєте книжки, створюєте власні методики — обов’язково розкажіть нам.


Ні пафосу та розмитим фразам в анкеті!


Правильні відповіді

Хочемо трохи розповісти про те, якою ми бачимо хорошу відповідь на запитання:

Ваша історія

Ми дійсно хочемо дізнатися, як Ви прийшли до викладання у школі, чому вирішили стати вчителем чи вчителькою. Ви стали на цей шлях свідомо й одразу, чи Вам знадобилися роки, щоб прийти до цього? Та, будь ласка, звертайте увагу, що всі, хто читатиме та перевірятиме Вашу анкету, — люди, тому додайте трохи емоційного забарвлення розповіді.

Досягнення в класі

Це не обов’язково високі бали ЗНО. Ми дуже цінуємо, коли вчитель може підняти дітей з низького до середнього рівня, тому описуйте реальні результати Вашої співпраці з дітьми. Діти перестали прогулювати школу завдяки Вашим урокам, почали виконувати домашні завдання, бо їм цікаво, здружилися та вважають клас однією сім’єю? Пишіть про це, для нас це так само важливо. Опишіть, яку роль Ви відіграєте в прогресі учнів, чого Ви їх навчаєте, як це вплинуло чи вплине на їхнє успішне майбутнє.

Інновації

Звичайно, якщо Ви використовуєте певні інформаційно-комунікаційні технології, то вказуйте їх, але це питання — не лише про технічні досягнення. Можливо, Ви вигадали щось, що робить життя Ваших учнів простішим, чи розробили новий метод ведення уроку — усе це також пишіть сюди. Наводьте приклади використання активних методів навчання.

Розвиток громадян світу

Розкажіть, як саме Ви інтегруєте концепцію «громадянства світу» у навчальний процес і власне життя. Чому, на Вашу думку, це важливий аспект, від якого залежить успішне майбутнє учнів. Не забудьте навести розгорнуті приклади з власної практики. Можливо, Ви проводите бесіди, щоб пояснити учням, хто такий громадянин світу, впроваджуєте вправи, які сприяють усвідомленню молодшими школярами взаємозалежності людини та світу. Обговорюєте проблемні питання та разом визначаєте характеристики громадянина світу? Навчаєте учнів формувати власну роль як громадянина світу? Робите все, щоб діти усвідомили взаємозалежність людини та світу?

Вплив на спільноту

Поділіться з нами тим, як Ви співпрацюєте не лише з учнями в школі, а й з їхніми батьками, колегами. Ви займаєтеся саморозвитком і щиро намагаєтеся долучати до цього своїх колег? Пишіть про це. Чудова відповідь — та, яку Ви можете проілюструвати результативними прикладами Вашого позитивного впливу на спільноту. Яким прикладом Ви є для інших і чому?

Мрії

Останнє питання про мрії оцінюватися нами не буде, воно потрібне саме для того, щоб мати можливість допомогти Вам їх реалізувати. У цьому нам допомагатимуть партнери. Звичайно, усі мрії ми реалізувати не зможемо, але сподіваємося стати хрещеними феями хоча б для декого з вас.

Заповнювати заявку Ви можете поступово, маючи змогу будь-якої миті повернутися до неї. Фото та сертифікати висилати нікуди окремо не потрібно, усе це прикріплюється до кожного з питань в анкеті (за Вашим бажанням). І навіть після того, як Ви надіслали свою анкету, можна до моменту завершення приймання заявок змінювати її за допомогою кнопки «Внести зміни».

Якщо у Вас залишилися запитання або виникли технічні проблеми під час заповнення заявки — обов’язково пишіть нам на gtp@osvitoria.org, або телефонуйте (068) 680 39 80.

Поділитися цією статтею