Як гейміфікація допоможе розвинути громадянську компетентність: корисна вправа

У сучасних умовах війни перед викладачами постає важлива задача виховувати в учнів любов до України, шанобливе ставлення до свого роду, повагу до народних традицій та звичаїв. Ці задачі можливо реалізовувати за допомогою гейміфікації навчального процесу. Гейміфікація — це використання ігрових елементів як системи мотивування до навчання.

«Настільні ігри є досить популярними в учнівському середовищі, оскільки дають можливість попрацювати в команді, спробувати себе у різних ролях, невимушено провести час, отримуючи задоволення від залученості до гри»,- каже експертка проєкту Інна Нагорнюк.

Інструмент «Гастрономічна мапа України» має на меті поглибити знання учасників навчального процесу про українську кухню.

«Запропоновані тематичні ігри «Гастрономічна мапа України» спрямовані на розвиток критичного та креативного мислення, вміння аналізувати та узагальнювати, шукати спільне та відмінне. Деякі завдання — з гумором, а отже, покращать емоційний стан учасників/учасниць гри, що є дуже важливо зараз,» — зазначає розробниця.

Народна кухня України створювалася віками, тому вона відображає не лише історичний розвиток української нації, звичаї та смаки, а й соціальні умови, природні особливості регіонів розташування.

Феноменом української кухні є те, що вона одночасно є цілісною, але має регіональне різноманіття.

Для проведення учнів можна поділити на команди, або ж провести активність на весь клас.

Розпочати варто з активності «Смачний алфавіт», для цього учням необхідно на кожну літеру алфавіту пригадати назву страви.

Щоб перейти до гри «Гастрономічна мапа України» поставте учням такі запитання:

  • Які страви є характерними для Півдня (Заходу, Центру, Сходу, Півночі) нашої країни? Чому?
  • Чи є страви, на вашу думку, притаманні лише для певного регіону?
  • Чи є страви, які ви ще не куштували?

Також рекомендуємо провести в групах гру «Назви три…», «Назви чотири…», «Назви зайве», «Назви спільне», «Назви чотири інгредієнти страви», «Прорекламуй».

Виконавши вправи прорефлексуйте з учнями та запитайте:

  • Що особливого, на вашу думку, в українських стравах?
  • Чи популярна, на вашу думку, українська кухня у світі? Чому?

Учні будуть вражені від формату проведення уроку та отриманої інформації.

Ще більше про те, як навчати в умовах реального часу, дивіться на курсі «Реальне навчання». Курс створено за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні. Зміст курсу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Поділитися цією статтею