Випускники зацінять: ТОП-5 відеороз’яснень пробного ЗНО 2021

Чудові новини! На навчальній платформі iLearn вже зараз можна переглянути 43 офіційні деталізовані й ґрунтовні навчальні ролики-роз’яснення завдань сертифікаційних робіт пробного ЗНО 2021 з 13 предметів та тренувальні завдання до них. Пропонуємо ознайомитись у нашій статті з ТОП-5 відеороз’яснень пробного ЗНО 2021. 

Чому це важливо?

Ці матеріали допоможуть усім 11-класникам безкоштовно й ефективно підготуватися до основної сесії ЗНО 2021, а також детально ознайомитися з нововведеннями в сертифікаційних роботах. Адже у 2021 році оновлено зміст і формат сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літератури та математики.

Хто забезпечує якість відеороз’яснень?

До розробки навчальних матеріалів були залучені експерти Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Чи варто дивитись роз’яснення учням, які ще не складали пробне ЗНО?

Абітурієнтам, які проходитимуть пробне ЗНО 24 квітня через карантинні обмеження, рекомендуємо утриматись від перегляду відеороз’яснень з тих предметів, які вони складатимуть.

Як отримати доступ до відеороз’яснень?

Щоб переглянути офіційні роз’яснення експертів та безкоштовно підготуватися до ЗНО 2021, слід зареєструватися за посиланням.

Українська мова і література. Пробне ЗНО 2021

Спікер: Оксана Данилейко, експертка Українського центру оцінювання якості освіти

Дата проведення ЗНО з української мови і літератури: 1 червня

Дата отримання результатів: до 25 червня

Цьогоріч учні мають обирати, який саме тест складатимуть: лише з української мови чи з української мови і літератури. Це пов’язано з тим, що були змінені правила прийому до закладів вищої освіти. Деякі спеціальності потребують наявності сертифіката тільки з української мови, деякі — і з української мови, і з української літератури. То яка ж специфіка обох вищезгаданих сертифікаційних робіт?

1

Сертифікаційна робота з української мови

Містить 40 завдань. Виконавши всі, можна набрати 74 тестові бали. Тестування триватиме 150 хвилин. Учень отримає два результати за проходження цього тестування. Перший результат за шкалою від 1 до 12 балів — результат ДПА, що буде виставлений у документ про освіту. Другий результат за шкалою від 100 до 200 балів — сертифікат ЗНО. Саме цей документ учень подаватиме до закладу вищої освіти для вступу на обраний фах.

2

Сертифікаційна робота з української мови і літератури

Містить 67 завдань, за виконання яких можна отримати максимум 116 тестових балів. Оскільки ця сертифікаційна робота повністю включає в себе всі завдання попередньої (з української мови), то саме ці два результати будуть зараховані в сертифікаційній роботі з української мови і літератури. Тобто учень зможе отримати результат ДПА за шкалою від 1 до 12 балів з української мови. Можна отримати сертифікат тільки з української мови за ті 40 завдань, які повторюються і в цій сертифікаційній роботі, а також другий сертифікат — але вже і з української мови, і з української літератури, який буде виставлено за всі 67 завдань цієї сертифікаційної роботи.

Історія України. Пробне ЗНО 2021

Спікер: Степан Хамуляк, експерт Українського центру оцінювання якості освіти

Дата проведення ЗНО з історії України: 4 червня

Дата отримання результатів: до 25 червня

Для складання тесту з історії важливим є фундамент знань учасника ЗНО, на якому він має стояти міцно, щоб досягти успіху. Учень має розуміти: «Про що мене питатимуть? Що я маю вивчити, щоб скласти тест успішно?»

Сам тест поділяється на дві частини. Перша стосується XX–XXI століть та містить 30 завдань різних форм. Друга частина тестування також складається з 30 завдань: від періоду найдавніших часів і до Першої світової війни. Перша частина з її тридцятьма завданнями виноситься як державна підсумкова атестація для тих учасників, які обрали історію України для здобуття повної загальної середньої освіти. Для того щоб вступити до закладу вищої освіти, потрібно добре написати обидві частини тесту.

Важливий нюанс: у тесті з історії України учням потрібно буде розпізнавати портрети історичних персоналій, пам’ятки архітектури. Ці зображення можна знайти в інтернеті — головне, використовувати правдиві ресурси. Варто бути готовими до того, що в тестовому зошиті у завданнях можуть зустрічатись карикатури, ілюстрації плакатів, світлини. Учням треба розуміти історичне тло, яке показує та чи та світлина.

Математика. Пробне ЗНО 2021

Спікер: Юрій Захарійченко, експерт Українського центру оцінювання якості освіти

Дата проведення ЗНО з математики: 28 травня

Оголошення результатів: до 22 червня

Щоб скласти тест із математики із завданнями рівня стандарту для проходження ДПА, учневі потрібно розв’язати 28 завдань. За них він може отримати максимальну кількість балів — 50.

Завдання з 1 по 16 — з вибором однієї правильної відповіді. За них учень отримує 1 бал у разі правильної відповіді. Завдання 17−20 — на встановлення відповідності, так звані логічні пари. Учень може отримати 0−3 бали за виконання таких завдань. Завдання 21−26 — відкриті форми з короткою відповіддю. Кількість отриманих балів варіюється від 0 до 2. І, нарешті, завдання 27−28 — відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Максимальний бал за розв’язання — 5. На цей тест дається 150 хвилин.

Важливе уточнення: під час прийому до закладів вищої освіти результат виконаних завдань сертифікаційної роботи з математики (завдання рівня стандарту) використано не буде.

Для складання ЗНО з математики або ДПА з математики на профільному рівні учневі треба буде розв’язати 34 завдання за 210 хвилин. Якщо всі завдання буде розв’язано правильно, учень отримає максимальну кількість балів — 67.

Завдання такого тесту розміщені на трьох бланках — А, Б і В. На бланку А буде чотири рівні завдань (із вибором однієї правильної відповіді, на встановлення відповідності та відкритої форми з короткою відповіддю). На бланку Б учень знайде завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, так само, як і на бланку В. Відрізнятиметься лише кількість балів, які учень може отримати за виконання завдань.

Англійська мова. Пробне ЗНО 2021

Спікер: Ірина Кукса, експертка Українського центру оцінювання якості освіти

Дата проведення ЗНО з англійської мови: 25 травня

Дата отримання результатів: до 18 червня

Тест з англійської мови для складання ЗНО та ДПА на профільному рівні містить 59 завдань. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання — 72. Час на роботу — 150 хвилин. Робота складається з чотирьох частин: розуміння мови на слух (аудіювання), читання, використання мови і використання письма.

Ну а тест з англійської мови для складання ДПА на рівні стандарту містить 43 завдання, максимальна кількість набраних балів — 56.

Біологія. Пробне ЗНО 2021

Спікер: Людмила Ткачова, експертка Українського центру оцінювання якості освіти

Дата проведення ЗНО з біології: 10 червня

Дата оголошення результатів: до 25 червня

Тест із біології містить 50 завдань, на виконання яких учневі дають 150 хвилин. У тесті є три типи завдань: 38 завдань з вибором однієї правильної відповіді (за правильну відповідь — 1 бал), 8 завдань на відповідність (можна отримати від 1 до 4 балів), а також чотири завдання з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів (можна отримати від 1 до 3 балів). Максимальна кількість балів за тест із біології — 82.

Поділитися цією статтею