12 відео, які допоможуть зрозуміти, що відбувається з українською освітою

З 13 по 17 вересня у Львові пройшов один з найпопулярніших книжкових фестивалів країни — «Форум видавців». Ми вели текстові та відеотрансляції події, а зараз підготували добірку головних освітніх дискусійних панелей форуму.

Дошкільна підготовка дітей. Як знайти гармонійний підхід?

Дитячий психолог Креативної Міжнародної Дитячої Школи Божена Яворська розповіла як підготувати дитину до школи. Чому якщо забезпечити дитині максимально практичний, вона позбудеться відчуття неповноцінності, пізнаючи світ через все, що її оточує, торкаючись цього світу. Також, за словами психолога, необхідно постійно тренуватися і не обурюватися, якщо з перших разів нічого не виходить. Тренування дають дуже хороші результати, говорить психолог.

Дошкільна підготовка дітей. Як знайти гармонійний підхід? Стрі...

Дошкільна підготовка дітей. Як знайти гармонійний підхід? Стрім з Форуму видавців у Львові. Більше тут: https://goo.gl/mCG2dE

Gepostet von Освіторія am Donnerstag, 14. September 2017

Педагогіка партнерства

Чому німецькі батьки просять вчителів експлуатувати їх не лише фінансово, і як взагалі побудована шкільна освіта Німеччини і Польщі. Як необхідно співпрацювати батькам, вчителям, директорам шкіл та учням.

Дискусія "Педагогіка партнерства" на Львівському форумі видавців

Дискусія "Педагогіка партнерства" на Львівському форумі видавців. Текстову трансляцію можна знайти тут https://goo.gl/mCG2dE

Geplaatst door Освіторія op donderdag 14 september 2017

Навчити вчителя

Як грамотно підходити до питання підвищення кваліфікації педагога? Як адаптувати до українських реалій кращі практики і методики зі світового досвіду? Як мотивувати тих, хто продовжує працювати за інерцією? Як залучати найкращих до Нової української школи? З якими вчителями і чому необхідно буде попрощатися, ким замінити тих вчителів, які йдуть на пенсію, чому більшість вчителів не задоволені своїм соціальним статусом і як працюють вчителі у Фінляндії.

Панельна дискусія "Навчити вчителя" на Львівському форумі вида...

Панельна дискусія "Навчити вчителя" на Львівському форумі видавців. Текстову трансляцію можна знайти тут https://goo.gl/mCG2dE

Geplaatst door Освіторія op donderdag 14 september 2017

Як розуміти дитину

Психолог Міжнародного інституту інтегрального розвитку Марина Вострова розповіла, як батькам необхідно розуміти дитину і що робити, щоб вона відчувала себе щасливою до школи, у школі і після школи.

"Як розуміти дитину": Марини Вострова, психолог, Міжнародний і...

Майстер-клас "Як розуміти дитину": Марина Вострова, психолог, Міжнародний інститут інтегрального розвитку. Львівський форум видавців. Текстову трансляцію можна знайти тут https://goo.gl/mCG2dE

Geplaatst door Освіторія op donderdag 14 september 2017

Моделювання навчальних програм початкової освіти за Стандартом Нової української школи

Директор Львівського інституту післядипломної освіти Роман Шиян розповів про те, якими будуть навчальні програми початкової освіти за Стандартом Нової української школи. Що зміниться, звідки взялися ці зміни і як взагалі буде виглядати навчальний процес. Більш детально про Нову українську школу можна прочитати тут.

Презентація директора Львівського інституту післядипломної осв...

Презентація директора Львівського інституту післядипломної освіти Романа Шияна "Моделювання навчальних програм початкової освіти за Стандартом Нової української школи". Львівський форум видавців. Текстову трансляцію можна знайти тут https://goo.gl/mCG2dE

Geplaatst door Освіторія op donderdag 14 september 2017

Майбутнє Університету

Що буде з університетами, як освіта змінює своє значення і чому дипломи підуть на смітник історії. «Сам диплом втрачає своє значення, зараз дивляться на інші речі — як людина спілкується, чи вчасно вона прийшла на співбесіду, дивимося її Facebook-сторінку. Це все змінює вищу освіту і університети будуть змінюватися. Це означає, що як такого диплома і не потрібно вже буде мати».

Круглий стіл "Майбутнє Університету"

Geplaatst door Освіторія op vrijdag 15 september 2017

Сімейна освіта в українських умовах: переваги та недоліки

«Моя дитина колись прийшла із занять з мокрими штанами, тому що вчитель вийшла, а їх вчать беззаперечно слухатися і вони самостійно нічого не можуть зробити. Це була крапка для мене, і я вирішила перевести дитину на домашнє навчання»,  —  Анастасія Леухіна, засновниця проекту «Освітній експеримент» розповіла про сучасну сімейну освіту в українських умовах.

Виховання на цінностях у Новій українській школі: як перейти від теорії до практики

«Концепція Нової української школи передбачає форму нової школи. Це партнерство, новий зміст освіти, компетентність, виховання на цінностях, нова структура, дитиноцентризм, мотивований вчитель, автономія школи, справедливе фінансування і нове освітнє середовище»,  — Ольга Матійчук, менеджер проекту «Простір освітніх ініціатив» розповіла, як будуть виховувати дітей на цінностях у Новій українській школі і як перейти до практики, а не залишити все в теорії.

Майстер-клас "Виховання на цінностях у новій українській школі: як перейти від теорії до практики"

Geplaatst door Освіторія op vrijdag 15 september 2017

Навчання впродовж життя та індивідуальні освітні траєкторії

Як інтегрувати формальну та неформальну сфери освіти. Які є методики продуктивного навчання? Як допомогти учасникам освітнього процесу вибудувати індивідуальні траєкторії розвитку? «Сьогодні знання — це інструмент, який допомагає нам вижити. З одного боку, він показує як жити в суспільстві і спілкуватися один з одним, наскільки ви можете домовитися і знайти спільну мову. З другого боку, допомагає створювати мережі, які будуть формувати зміни. Тому в школах зараз цього навчають із самого початку», — Остап Стасів, засновник платформи громадянської освіти VUM online.

"Навчання впродовж життя та індивідуальні освітні траєкторії". Освітній Форум Видавців у Центр Шептицького, у Львові

Geplaatst door Освіторія op zaterdag 16 september 2017

Дилема для батьків: альтернативна школа тепер чи Наукова українська школа за кілька років

«Ми робимо зі школи мікромодель суспільства. Діти в першому класі вже розуміють, що таке критичне мислення. Це добрий початок для них», — Катерина Паньків, засновниця альтернативної школи «Хеппі».

"Дилема для батьків: альтернативна школа тепер чи Наукова українська школа за кілька років". Освітній Форум Видавців, Центр Шептицького, Львів

Geplaatst door Освіторія op zaterdag 16 september 2017

Олеся Калинич про реформи у класичній школі

«Треба зняти страх перед оцінкою. Треба вибрати: або нехай діти висловлюють свою точку зору, хоча і неправильну, або читаємо традиційний матеріал».

Освіта у країні майбутнього — стратегічні орієнтири

Чому вся українська освіта має базуватися на створенні перспектив для українського громадянина, що треба ще зробити для того, щоб запрацював новий закон про освіту та яким повинно бути бачення школи. «Я бачу, що кожен український вчитель зуміє зробити свій квантовий стрибок. Ми їх переключаємо з авторитарної методики на методику партнерства», — Лілія Гриневич, міністр освіти і науки.

"Освіта у країні майбутнього - стратегічні орієнтири". Освітній Форум Видавців, Центр Шептицького, Львів.

Geplaatst door Освіторія op zaterdag 16 september 2017

Поділитися цією статтею