Ваш ключ до НМТ 2024: дати, персональний кабінет, демонстраційні тести, мотиваційний лист

Freepik

До основної сесії НМТ 2024 залишається два з половиною місяці — вона триватиме з 14 травня до 25 червня. Змін цьогоріч чимало — від збільшення кількості обов’язкових предметів та підвищення порогового балу до відеоспостереження за учасниками та можливості змінювати предмет на вибір у персональному кабінеті. У цьому матеріалі ми зібрали все, що потрібно знати про НМТ у 2024 році: календар проведення і дати, безкоштовний онлайн-тренажер для проходження НМТ, інструкція з написання мотиваційного листа, а ще — поради та ресурси з підготовки до тестування.

7 нововведень НМТ 2024

1

Тестова робота включає завдання з 4-х предметів.

2

Історія України — обов’язковий предмет. Але в програмі тестувань не буде завдань за весь історичний період. Перевірятимуть знання за період від ХVI століття й до наших днів.

3

Якщо передумали щодо четвертого предмета на НМТ — його можна замінити на інший в персональному кабінеті, але є чіткий дедлайн (про дати дедлайнів пишемо нижче).

4

Для прозорості тестування за учасниками вестимуть відеоспостереження. Також додадуть пряму трансляцію. Це допоможе фіксувати порушення або академічну недоброчесність.

5

Дати проведення НМТ — засекречені з міркувань безпеки. Знаємо лише період початку основної та додаткової сесій НМТ.

6

Підвищується пороговий бал. У 2023 році вступник мав набрати мінімум 10% від максимальної кількості тестових балів, а в 2024 році вступ до ЗВО можливий із 15% правильних відповідей на завдання тесту з кожного предмета.

7

Учасник НМТ на власний розсуд може обирати черговість предметів, складаючи тест. Йдеться про першу частину підблоку, до якого входить українська мова та математика, а у другій — історія України та предмет на вибір. Є нюанс: не можна змінювати черговість у межах двох категорій іспитів. Тож якщо вам захочеться спершу пройти тест з історії України, а «на закуску» обрати математику, — ні-ні, так заборонено.

Скільки буде сесій та які дати проведення НМТ 2024?

Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій. Також передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають взяти участь в НМТ, — основний та додатковий. Місце проведення тестування — тимчасові екзаменаційні центри України (ТЕЦ) та за кордоном.

НМТ: основна та додаткова сесії, дати проведення

Цьогоріч жодної конкретної дати проведення НМТ озвучено не буде. Запрошення з датами в конфіденційному листі отримають безпосередньо абітурієнти. На кожному учаснику лежить величезна відповідальність не лише за власну безпеку, а й за безпеку усіх причетних до організації та проведення НМТ 2024, тож організатори плекають надію, що майбутні вступники
не будуть нехтувати умовами конфіденційності та не повідомлятимуть стороннім про дати — навмисно чи ні.

Отже, зараз ми знаємо лише період початку основної та додаткової сесій НМТ.

Основна сесія НМТ

14 травня — 25 червня

Додаткова сесія НМТ

11 — 19 липня


Як зареєструватись для участі в НМТ 2024:

Учасник має створити персональний електронний кабінет на сайті УЦОЯО, завантажити всі необхідні документи, персональну інформацію та обрати предмети, які складатиме під час НМТ.

Дати реєстрації на НМТ 2024:

Основний період проведення НМТ

14 березня — 11 квітня 

Додатковий період

10 — 15 травня

Важливе уточнення: у додатковий період зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій матимуть змогу особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації. А ще ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації.

Freepik

Чи можна внести зміни в персональному кабінеті?

Так. Це можна зробити до 15 квітня 2024 року (основний період проведення НМТ) та 10-19 травня (додаткова сесія). Зареєстрований учасник може внести наступні зміни в персональному кабінеті:

  • змінити предмет на вибір на інший;
  • змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ;

Коли учасники НМТ зможуть завантажити
запрошення з персональних кабінетів?

8 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення. В них буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.

Учасники додаткових сесій дізнаються про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня.

А коли дізнаємось результати тестування?

Учасники основної сесії НМТ отримають результати в персональних кабінетах до 2 липня 2024 року, а додаткової — до 26 липня.


Предмети НМТ 2024

НМТ складатиметься із двох блоків. Основний міститиме завдання з трьох обов’язкових навчальних предметів, додатковий — завдання з одного навчального предмета на вибір.

Обов’язкові предмети на НМТ 2024:

  • українська мова
  • математика
  • історія України

Предмети на вибір на НМТ 2024:

  • українська література
  • іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька)
  • біологія
  • фізика
  • хімія
  • географія

Скільки часу відведено на кожен тест?

Для кожного учасника тестування проходитиме в один день у два етапи. Перший етап триватиме 120 хвилин (дано по 60 хвилин на завдання з української мови та з математики). Тривалість другого етапу ідентична, 120 хвилин. Цей час відведено на тестування з історії України та навчального предмета на вибір, — також по 60 хвилин на кожен предмет. Між двома етапами буде 20-хвилинна перерва.

Якими довідковими матеріалами може скористатись учасник?

Під час НМТ 2024 учасникам дозволяють скористатись довідковими матеріалами з математики, фізики та хімії. Вони будуть розміщені в спеціальній вкладці програмного комплексу. Тож за необхідності учні зможуть перевірити знання формул, складаючи тест.

Яка схема нарахування балів за виконання завдань?

З детальною схемою нарахування балів можна ознайомитись ТУТ.

Який пороговий бал із кожного предмета на НМТ 2024?

Цьогоріч порогові бали з усіх предметів становитимуть 15% правильних відповідей на завдання тесту з кожного предмета. Для розрахунку конкурсного бала візьмуть вагові коефіцієнти предметів НМТ, збережені з 2023 року.

Абітурієнти, яким не вдалося подолати порогові бали з будь-якого з чотирьох предметів, не братимуть участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти в 2024 році. Значення не матиме навіть набір балів на високому рівні з інших предметів.

Кому необхідно складати НМТ у 2024 році і скільки балів «коштує» бюджет?

Цьогоріч року НМТ складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Результати тестування необхідні для вступу на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного напрямків) на всі спеціальності.

Отримати омріяне бюджетне місце у ЗВО вступник може, отримавши не менше 130 балів. Але є цілий перелік спеціальностей, для яких конкурсний бал — не менше 150: право; публічне управління та адміністрування; міжнародні відносини; фармація; промислова фармація; стоматологія; медицина; педіатрія. Ці умови не стосуються дітей загиблих під час війни українських військових.

У 2024 році тестування обов’язкове і для тих абітурієнтів, які претендують на вступ на спортивні та творчі спеціальності. До ЗВО вони вступатимуть на основі результатів НМТ, творчого конкурсу або співбесіди, до уваги братимуться й мотиваційні листи.

Чи можна використовувати результати НМТ 2022-2023 років?

Так, ця можливість залишається. Також можна скористатись результатами ЗНО-2021 та матурального іспиту (його складають випускники коледжів та технікумів). Щоб розрахувати конкурсний бал, буде використано вагові коефіцієнти предметів НМТ, збережені з 2023 року.

А як щодо пільг?

Абітурієнти, які мають право на спеціальні умови вступу можуть взяти участь у конкурсному відборі на підставі пройденої співбесіди. Предмети ідентичні з тими, що складають випускники на НМТ.


Демонстраційні варіанти предметних тестів на НМТ 2024

Фахівці УЦОЯО підготували демонстраційні варіанти предметних тестів:

Кожен предметний тест «запакований» в окремий pdf-файл, що буде зручним для користувачів з не надто жвавим інтернетом або якщо немає змоги працювати впродовж тривалого часу з комп’ютером або іншим гаджетом. Наприкінці кожного тесту наведено правильні відповіді, — ви зможете одразу перевірити себе.

Також демонстраційні тести з усіх предметів доступні на платформі iLearn та на платформі Всеукраїнська школа онлайн — обирайте, що зручніше особисто для вас.

Ресурси на вагу золота, щоб якісно підготуватись до НМТ 2024

Безпека на НМТ 2024 — на першому місці. Але дбають і про самопочуття

Як ми вже писали вище, з міркувань безпеки інформація про місце й час проведення НМТ в Україні засекречена. А от що дійсно приємно — цьогоріч У МОН потурбувались, щоб учасники не страждали від спраги та могли вчасно поповнити водний баланс. Приносити воду і пити її під час тестування — можна! Потрібно залишити пляшку на столі з особистими речами, щоб рідина не потрапила на компʼютер, що може завадити скласти тестування. Утім, у будь-який момент учасники НМТ можуть підійти до столу з особистими речами й випити води.

Мотиваційний лист без помилок: структура, приклади, лайфхаки

Обов’язкова умова вступу до закладу вищої освіти — написання мотиваційного листа. Його потрібно додати до кожної заяви на вступ: це стосується і бюджету, і контракту. До того ж, мотиваційний лист може набути вирішального значення, — у випадку, коли є два вступники з однаковим конкурсним балом із точністю до 0,001. І тоді рішення приймальної комісії спиратиметься на розгляд мотиваційного листа: відбір пройде більш мотивований претендент.

Що ж писати в мотиваційному листі, аби приймальна комісія звернула увагу саме на вашу кандидатуру? Читайте абсолютний хіт «Освіторії» з роз’ясненнями та лайфхаками від експертки Анастасії Бречко ТУТ.

Підготуватися до НМТ 2024 без репетиторів? Так!
Завантажуйте iLearn

Підготуватися до НМТ можна на платформі iLearn. Платформа працює для того, щоб усі учні мали безкоштовний доступ до якісної освіти, незалежно від місця проживання чи соціального статусу.

ТИЦЬ! Перейти до iLearn

Серед навчальних матеріалів платформи є відеокурси з української мови, математики, історії України, англійської мови та біології.

Зараз на платформі проходять вебінари з підготовки до НМТ 2024 з української мови, математики й історії України. Також їх можна переглянути в записі онлайн на YouTube-каналі iLearn.

Поділитися цією статтею