Навчання 21-го століття: як платформа Eddy змінює шкільну освіту

Image from Freepik

Дистанційне навчання та цифровізація вже давно стали невід’ємними складовими освітнього процесу. Але що впливає на якість такого навчання? Якої саме підтримки потребують учні, що навчаються онлайн? У матеріалі аналізуємо всі переваги платформи Eddy для вчителів, батьків та учнів.

Нещодавнє дослідження факторів, що впливають на ефективність онлайн-навчання, виявило, що взаємодія між викладачами та учнями, технічна підтримка та залученість батьків прямо чи опосередковано впливають на успішність дитини у навчанні онлайн. Також науковці дослідили, що особливої уваги потребують навички та емоційний аспект онлайн-навчання. Вони наголошують: співпраця з однолітками та спілкування з викладачем позитивно впливають на ставлення до відвідування онлайн-занять та виконання домашніх завдань. Окрім того, наявність різноманітних інструментів для такої комунікації може суттєво вплинути на результативність освітнього процесу.

За цими принципами і була побудована платформа Eddy українська платформа для управління навчанням. Вона працює вже 5 років. Команда Eddy має великий досвід створення освітніх інформаційних систем, ними були створені LMS для КНУ імені Тараса Шевченка, Київського Університету імені Бориса Грінченка, Французького Інституту та Посольства Франції в Україні, Державної служби зайнятості та багатьох інших державних і приватних українських та міжнародних організацій. У 2022 році компанія ухвалила рішення сконцетрувати зусилля всієї команди на створенні найкращої LMS для загальноосвітніх навчальних закладів в Україні. Наразі до платформи підключені 3000 навчальних закладів. Найактивніше нею користуються в Одеській, Київській, Волинській, Тернопільській та Полтавській областях. Представлена вона по всій Україні і щотижня до неї під’єднуються нові заклади.

Платформа не лише орієнтована на якісне дистанційне навчання для учнів, а й суттєво полегшує життя директорам і педагогам, адже геть усе можна координувати в одному місці. А головне — абсолютно безкоштовно. Які переваги пропонує платформа учням, освітянам і батькам? Читайте в нашому огляді.

Персоналізація навчання та відстеження прогресу учнів: переваги платформи для освітян. Створювати уроки — це легко

На платформі вчителі можуть легко створювати онлайн-курси та проводити уроки з будь-якого предмета. А ще — вести уроки онлайн. Для цього вчитель отримує цілий набір інструментів: вебінари, тестування, методичні матеріали, конструктори формул. Серед новинок — на платформу можна додати 3Д-моделі та навіть віртуальну реальність.

Владислав Горшкодьор, керівник служби акаунт-менеджменту Eddy

«На платформі є бібліотека контенту. Ми також працюємо над розширенням бази інтерактивних матеріалів. Користувачі зможуть використовувати 3D-моделі та різні інтерактивні тестування на своїх уроках. Важливо зазначити, що вчителю не обов’язково використовувати контент саме з нашої бібліотеки. Кожен може знайти у відкритих джерелах ті матеріали, які вважає цікавими і корисними, і просто додати до наповнення уроку. При цьому немає потреби зберігати ці файли у себе на комп’ютері або шукати додаткові сховища — просто скопіюйте посилання на цей медіаплеєр та додайте в урок», — ділиться Владислав Горшкодьор, керівник служби акаунт-менеджменту Eddy. Курси можна створювати в записі, а вебінари — ще й проводити онлайн. І все це — абсолютно безкоштовно. А ще — безпосередньо на платформі є змога використовувати всі інструменти Google та Microsoft. Тобто переглядати презентації і створювати документи можна просто на Eddy.

Управляти навчальним процесом у кілька кліків

Згідно з нещодавнім дослідженням SavED 44 % вчителів і 46 % представників адміністрацій розповіли, що робоче навантаження зросло. Щоб позбавити освітян додаткового стресу, Eddy надає інструменти для ефективного управління навчальним процесом. Це й інтерактивний розклад, у рамках якого можна спілкуватися, залишати коментарі та побажання. Цифровий журнал та звітність. Але найважливіше — платформа дає можливість працювати з усіма документами, які зазначено в наказі МОН № 707 від 08.08.2022. Цей функціонал залишається безкоштовним назавжди. Розробники платформи пішли далі і реалізували повноцінну інтеграцію в АІКОМ.

«Ми буквально нещодавно почали користуватися платформою, але вже відзначили безліч переваг порівняно з попередньою. Дуже зручно, що видно одразу весь журнал і всі минулі уроки — не треба перемикатися між вкладеннями. Водночас дітям зручно дивитися на домашнє завдання. Зараз у нас багато старшокласників перестали вести паперові щоденники, тому те, що все в одному місці, — суттєва перевага. До того ж суттєво зменшилося навантаження з календарним плануванням. Одразу створюєш для всього семестру. А всі пропуски учнів у кінці семестру рахуються автоматично», — ділиться враженнями Юлія Серга, вчителька інформатики у гімназії №15 Полтавської міської ради.

Персональний менеджер та оперативна підтримка

Понад третина українських учителів не радять новітні технології колегам, бо не встигли самостійно освоїти інструмент. На щастя, з платформою Eddy такого не станеться. Окрім детальних інструкцій з користування для батьків, дітей та вчителів і регулярних онлайн-тренінгів, там працює технічна підтримка. А ще — кожен заклад отримає персонального менеджера, який не лише допоможе вирішити проблемне питання, а й зможе адаптувати платформу під потреби закладу, у разі потреби розробивши спеціальні програмні модулі.

Це підтверджує і пані Юлія. «Платформа проста та інтуїтивно зрозуміла. Дуже тішить наявність персонального менеджера школи, до якого можна звернутися з будь-яким питанням. А техпідтримка відповідає завжди протягом 10 хвилин у робочий час — цього нам справді бракувало у роботі з попередньою платформою для організації навчання», — ділиться вона.

Сучасний сайт школи, створений тут і зараз

Спеціалісти платформи знають усе про вимоги до вебпорталів закладів освіти в Україні. Тому всі необхідні сторінки та вимоги вже передбачені на Eddy. Представники платформи допоможуть зібрати докупи бажаний конструктор — і сучасний сайт школи вже діє абсолютно безкоштовно. А якщо у школі з’явиться новий проєкт — менеджери легко додадуть туди новий розділ.

Доступ зі смартфона, гнучкість та інтерактивність:
що чекає на учнів

Зручний доступ зі смартфона

74 % українських учнів використовують для дистанційного навчання смартфони. Про це йшлося в останньому дослідженні Державної служби якості освіти. Саме тому платформа Eddy розробила зручний застосунок для смартфонів. Усю інформацію учень зможе отримати в кілька кліків, і для цього зовсім необов’язково постійно мати із собою ноутбук чи планшет.

Навчатися — це не нудно, а інтерактивно

Окрім сучасного дизайну, індивідуальних завдань та тестування, на платформі можна розбирати справжні 3Д-моделі та подорожувати кімнатами віртуальної реальності. Наприклад, у режимі реального часу діти можуть побачити будову людини або зібрати власну молекулу.

Більше не буде стресу через оцінки

Завдяки можливості індивідуалізації навчання кожен учень може отримати матеріали, що відповідають його потребам та інтересам. Але найголовніше — дитина зможе бачити свої оцінки в одному місці і розуміти свій прогрес з того чи того предмета. 

Якісна комунікація з учителями та доступ до завдань удома: переваги для батьків

Жодних таємниць у навчанні

Прозорість платформи надає змогу батькам у реальному часі відстежувати успішність своєї дитини. Вони можуть переглядати оцінки, завдання та прогрес у навчанні. Їхній доступ відрізняється від учительського, тому на платформі подбали про деталізовану інструкцію та регулярну технічну підтримку саме для батьків.

Модуль комунікації Eddy

«Незабаром наші розробники додадуть окремий функціонал, який дозволить відстежувати, чи всі домашні завдання виконані, бачити статистику будуть учитель, учень та опікуни (батьки)», — додає Владислав, керівник служби акаунт-менеджменту платформи.

Якісна комунікація з учителями

Платформа надає можливість батькам спілкуватися з учителями, отримувати повідомлення про успіхи та проблеми дитини і брати активну участь у навчальному процесі.

Змога підтримувати навчання вдома

На платформі батьки зможуть отримати доступ до навчальних матеріалів та ресурсів, які допомагають підтримувати навчання дитини вдома. Це не лише сприятиме успішності дитини. Адже розглядання інтерактивних 3D-моделей та занурення у віртуальні кімнати разом також допоможе налагодити психоемоційний зв’язок.


Завдяки своїм унікальним можливостям та інноваційним підходам платформа Eddy цілком відповідає викликам наших реалій. Гнучкість, інтерактивність та змога забезпечити прозору комунікацію — саме ці рішення вона пропонує для викликів сучасної освіти. А ще — безоплатність, аби кожен учитель та учень в Україні змогли скористатися новітніми технологіями. У час постійних випробувань це особливо цінно.

Поділитися цією статтею