Українська вчителька: яка вона?

#Вчительський блог — це голос педагога. Що найбільше хвилює і захоплює вчителів, що їх надихає та якої підтримки вони потребують. #Вчительські блоги відверті, щирі та завжди про наболіле. Марічка Берізко ділиться власними думками про те, якою є справжня українська вчителька.

Кожна талановита вчителька в кінці робочого дня обов’язково повинна сказати, що діти вже не ті, і зажуритися.

Справжня українська вчителька має повністю віддавати себе професії, а собі та сім‘ї — те, що залишиться.

Правдива освітянка — це та, яка пів години, з нестримною бентегою, дивиться на контрольну учня і думає: «Ну як можна було зробити таку дурну помилку? І що я тепер маю ставити? Позорисько!»

Коли раптом захворіла, довго не зізнаватись, ходити на роботу зі шмарклями, кашлем і температурою 37, бо то якось «невдобно» просити про заміну. А що завучі скажуть? Та не така я уже й хвора.

Трушна українська тічерка стресує не через політичну ситуацію в країні, падіння долара чи черговий карантин, а через те, що зробила помилку в журналі.

Як професіоналка, вона має обов’язково готувати конспект до кожного уроку на 3 і більше сторінок, поки очі не повилазять.

Достойна педагогиня має бути зобов’язана усім: батькам, учням, дирекції, методистам, МОНу і на останок Всесвітній науковій канцелярії, що знаходиться десь на Марсі.

А ще українська вчителька винна в багатьох смертних гріхах, найстрашніший з яких — НЕ НАВЧИЛА — ая-яй, фу такою бути!

Це я власне до чого. За мою, не досить поважну, але й немаленьку, педагогічну кар‘єру мені вдалося зрозуміти, що саме такий образ української вчительки сформувався в головах більшості наших громадян. І на те є свої причини. Однак я за зміну стереотипів і гуманні підходи до будь-якої професії. Ось моя суб‘єктивна думка про те, як має бути

Для мене гарна вчителька — це та, яка успішна в житті, і надихає навчатися інших.

Про педагогиню котра, як стюардеса: спочатку одягає кисневу маску на себе, а потім вже рятує світ.

Це та, яка вміє сказати «НІ» і йде у відпустку тоді, коли відчуває що треба. А не тоді, коли вже гайки. Привіт, ментальне здоров‘я!

Вчителька, яка гарно пахне, почувається, виглядає(у зручному одязі), і насолоджується процесом викладання без відчуття зайвого тиску.

Неідеальна, а справжня. Котра не боїться допустити помилку і чесно в цьому зізнатися

Це про особистість, у житті якої теж настають важкі періоди. Але в цей момент вона є відвертою і не одягає маску нереального щастя перед тим, як зайти в клас.

Людина, у якої є сотня хобі, окрім роботи: театр, кіно, спорт, походи в гори, волонтерство, вишивання хрестиком, кулінарія.

А найголовніше — це особистість, яка любить те, що вона робить, і кайфує від процесу.

У цьому місці дуже хочу подякувати всім свідомим керівникам та керівницям, освітянам, і власне самим вчителям, котрі вже давно обрали другий образ вчительки/ля і всіляко його підтримують на противагу старій системі. Знаю, що вас немало.

Тішуся, що з кожним роком таких людей стає дедалі більше. А відповідно і українців, які цінують вчителів.

Аплодую стоячи кожній/ому.

Давайте разом формувати здорові думки про професію, від якої залежить наше майбутнє.

Поділитися цією статтею