#тижмати: 10 серіалів про те, як перемогти комплекси, пов’язані з батьківством

cover_motherhood

Недарма кажуть: “Я була ідеальною мамою. А потім у мене з’явилися діти”. Не ідеальні, часом нелегкі, але неповторні миті материнства у чесному кіно подають без штампів і без рожевих окулярів.  До Дня матері пропонуємо до вашої уваги 10 чудових серіалів, у яких главні героїні вчаться виховувати дітей по-своєму, незважаючи на критику та повчання.

Розповідь служниці

США, 2017-2018

У антиутопічному майбутньому безпліддя прийняло масштаби катастрофи: лише 1 з 100 жінок здатна завагітнити. І вона стає власністю держави. Бути матір’ю відтепер – не щастя та вільний вибір, а обов’язок для так званих служниць, яких силою змушують вагітнити  та віддавати новонароджених обраним новою владою сімейним парам. Фантастика? Але у наші дні у деяких країнах жінок ув’язнюють за… викидні і тим паче аборти як за вбивства, бо діти – дар Бога, а жінки – ніщо. А там, де звичаї інші, свої стереотипи: “Жінка без дітей – не жінка”, “Мати має поставити на собі хрест, адже її життя належить дитині”. Про супротив ярликам та вільне, радісне материнство всупереч тиску соціуму – “Розповідь служниці”.

Мілдред Пірс

США, 2011

Жінка має подбати про майбутнє своїх дітей. Особливо якщо держава у цьому не допомагає, як у часи Великої Депрессії у США. Мати-одиначка з двома дітьми вдало забезпечує родину, але робота руйнує її стосунки з старшою донькою. Дівчинка мріє про статусність. А мати, що звикає керувати у бізнесі, стає такой само контролюючою вдома. Чи вдасться їм знайти спільну мову? Серіал про баланс між роботою та вихованням дітей.

Велика маленька брехня

США, 2017

Чарівні мами першачків спілкуються між собою. Ідеальна картинка у детеутві швидко псується: різноманітні помилки у прийнятті материнства та вихованні дітей впливають на їхнє життя.  Мадлен, що “розчинилася” в дітях; Селеста, яка хоче виглядати ідеальною мамою, а насправді має найбільше проблем; бізнес-акула Рената, якій важко бути ніжною та теплою. Як легко виховання може перетворитися на змагання чи “маскарад”! Але брехня навіть з найліпших спонукань б’є по дітям…

Материнство

Великобританія, 2016

У сучасної матусі має бути порядок вдома, чемні слухняні діти, все продумано та заплановано. Виховання – за кращими книжками, організація – на вищому рівні. Та ні! У сучасної матусі має бути спонтанність, креативна обстановка вдома, вільне виявлення емоцій для дітей. І як все це поєднати? Аманда, яка відстоює порядок в усьому, та Ліз, яка дає дітям повну свободу, у комедійному серіалі намагаються довести, який стиль батьківства кращий. А нам, глядачам, є нагода подумати: як все встигати та від чого можна відмовитися?

Сполучені штати Тари

США, 2009-2011

Може, найкраща мати – та, у якій “розмноження особистості”? Тара в будь-який момент може «стати» то суперзаботлівою і вмілою мамою, то підлітком, який находить спільну мову з тінейджерами – дітьми Тари, то харізматичним психотерапевтом. Мама має позбутися дивацтв, але чи зможе родина жити без її «запасних особистостей»? Серіал продовжує тему про “маски”,  які не роблять материнство щасливішим.

Дівчата Гілмор

США, 2000-2007 та 2016

Між мамою Лореляй та дочкою Рорі – всього 16 років різниця. А зовні вони схожі на сестричок. Ба навіть жартівлива та енергійна Лореляй скоріше нагадує дівчинку, ніж її розважлива донька. Чи можуть мама та донька стати подружками? Чи не ставить така дружба хрест на вихованні?

Три відсотки

Бразилія, 2016-2018

Ще одна антиутопія: після екологічної катастрофи залишився лише острівець благополуччя. Потрапити у цей досконалий світ сучасних технологій і інтелектуалів зі світу зубожіння можуть лмше 3% молоді, які пройшли складні тести і процедуру стерилізації. Жінки, які залишили дітей «по той бік», мають право спілкуватися лише з тими синами і доньками, які доведуть високий рівень IQ. Марко мати відштовхує, бо він не пройшов тести. А Джулія не може жити без сина. Серіал ставить чимало питань про безумовну любов матері, чи проблемна дитина або ж “невдаха” – це поразка матері?

Облом

Австралія, 2017.

Юна мама, яка не готова до появи дитини, намагається стати «відмінницею у материнстві», але, проходячи через безліч клопотів, потрапляє у кумедні ситуації. Як дізнатися, чи правильно смокче дитина?  Які коляски – “фейкові”? Чи можна давати грудь у публічних місцях? І завжди знаходяться ті, хто жахається: “Тижмати, тож одразу повинна все знати про материнство”. Весело – про те, як побороти почуття провини.

Мати та дитина

США, Іспанія, 2009

Карен відмовилася від доньки багато років тому, і ніколи про це не забуває. Її холодна, що не знала любові дочка Ізабель готується стати матір’ю. А поруч Люсі втратила дитину: сурогатна матір не віддала новонароджену. Що – жертва в ім’я дитини: віддати її, якщо не можеш забезпечити нормальне життя, або забути геть про все і бути поруч?

Заміна

Великобританія, 2018

Архітектор, йдучи в декретну відпустку, шукає помічницю на час перерви в роботі. Але помічниця колись пожертвувала кар’єрою заради дитини і багато років пробула домогосподаркою, тому зараз націлена «вижити» головну героїню, не дати їй повернутися. Серіал нагадує про болючий вибір. Час, який втрачений для професії, може зупинити кар’єрне зростання. А час, який втрачено для виховання дитини до 7 років, може підірвати прив’язаність та зробити власне чадо чужаком. Що обрати?

Поділитися цією статтею