Фотосторі про Наталю та Настю, які мріють робити жінок красивішими і спробували це на собі
Чи пам’ятаєте слова Ліни Костенко: «Краса — і тільки, трішечки краси, душі нічого більше не потрібно». Так, краса рятує світ. А для декого стає справжньою професією. Саме про це мріють 16-річні Настя Кравчук та Наталя Адах — дівчата з особливими освітніми потребами, які навчаються в Житомирській спецшколі-інтернаті.
Вже півроку дівчата відвідують безкоштовний гурток візажу в рамках «Першої професії». Цей проект «Освіторії» допомагає вихованцям інтернатів з різних куточків України опанувати фахові практичні вміння.
За 5 років більш ніж 1500 випускників закінчили курси «Першої професії» з перукарської майстерності, кулінарії, столярної справи, пошиття та ремонту взуття, крою та шиття, в’язання. Можливо, не всі стали просунутими кухарями чи дизайнерами взуття, але набуті навички зостались із ними на все життя і допомогли влаштуватися на першу роботу.
«Двоє дівчат з попереднього випуску Житомирської школи-інтернату вже працюють помічниками візажистів у салонах краси, — каже менеджерка благодійних проектів «Освіторії» Ірина Плешакова. — У них є певні особливості інтелектуального розвитку, але це не завадило в працевлаштуванні. Тому зараз шалено вболіваємо за щасливу професійну долю Насті та Наталі».
Щоб юні леді роздивилися та відчули професію візажиста, натхненниці «Першої професії» накреативили проект «Перевтілення». Адже до цього дівчата про власне перетворення на казкових красунь, наче з обкладинки модного глянцю, навіть не мріяли. Лише раз на тиждень працювали зі спеціалістами академії візажу ARTVIEW: слухали лекції та проводили практичні заняття, роблячи makeup одна одній. Тому коли вихованкам інтернату розповіли про б’юті-сюрприз — в очах дівчаток спалахнули вогники щирого подиву та передчуття маленького дива.
Об одинадцятій ранку Настя та Наталя приїхали в салон краси у центрі Житомира. Виглядали дуже схвильованими й трохи скутими. Для них ніколи не робили і маленьких приємностей, а тут уже на вході зустрічає ціла команда б’юті-фей із простору краси ARTVIEW, озброєна фенами, палітрами тіней, рум’ян і помад, журналісти з камерами.
Дівчата боялися зробити зайвий крок студією — наче все це може зараз зникнути, як сон. І це ми відчуваємо хіба десяту частину їхнього хвилювання, бо насправді все сховано всередині. Навіть перед подією вони півночі не могли заснути.
Але ось Настя і Наталя вже сідають у крісла, а майстрині-перукарки починають процес перевтілення з миття та легкого масажу голови. «Дівчатка, водичка не гаряча?» — «Ні» — хитають головою, очі примружили. — «Це ду-у-уже приємно!» — усміхаються після процедури та пробують на дотик волосся: пишне, блискуче, м’якеньке.
Далі майстрині попросили поглянути на себе та запам’ятати відображення. «Вже за дві години в цьому ж дзеркалі ви побачите зовсім інших дівчат!» — підморгують до героїнь і пропонують обрати зачіски.
Для Насті — легкі романтичні локони, для Наталі — плетіння кокетливих і ошатних кіс. Вагалися дівчатка недовго — трохи соромилися. Кардинально змінювати стрижки дівчат не стали — підрівняли та профілірували кінчики волосся.
У виборі макіяжу дівчата теж довірилися вибору професіоналів. Під час візажу багато не поговориш, тому Настя та Наталя лише з цікавістю зиркали у дзеркало та згадували те, чого самі навчались останні шість місяців. Ось почали наносити тон, маскують незначні недоліки шкіри. Тепер можна приступати до контурингу обличчя: вилиці треба зробити чіткішими та більш «скульптурними» за рахунок різних відтінків рум’ян, висвітлити зону під очима, затемнити кінчик носа.
Бровам — окрема увага. Світові візажисти не дадуть нам збрехати: бум на доглянуті, густі та вміло оформлені брови не спадає. Коли Наталі щипали брови, щокою прокотилася слізка. По-перше, це дійсно трохи боляче і незвично, по-друге, адреналін теж шукав якогось виходу.
Красу очей треба підкреслити так, щоб вони ще більше «заговорили». Оскільки Наталі та Насті роблять денний макіяж — у хід ідуть світлі відтінки тіней і туш.
З появою кожної нової деталі образу можна було побачити, як дівчатам все більше і більше подобається власне відображення. Так, вони більше не боялись і не соромились дивитися на себе в дзеркалі! Почувалися впевненіше та усміхалися.
Останній змах пензля з пудрою-фініш і дівчатам пропонують оцінити результат.
Настя спершу просто усміхалась, роздивляючись себе. Таке враження, що дівчинка побачила себе вперше: анфас, потім профіль, потім трохи ближче до дзеркала нахиляється, щоб роздивитися макіяж очей. Зрештою дівчинка видихнула: «Вау!»
Наталя одразу розквітла. Підходила до кожного учасника команди перевтілення, обіймалася.
«Я дуже хочу спробувати себе в цій професії!»
Звісно, Наталя та Настя захотіли продемонструвати всім, яких візажних секретиків навчилися за півроку. Як модель запросили менеджерку благодійних програм «Освіторії» Мілену Комар.
«Усе було ідеально та за правилами, — усміхається Мілена. — Очистили шкіру тоніком, потім зволожили. Нанесли тон, пудру, рум’яна і блиск для губ: я вийшла зі студії з легким класичним денним макіяжем. Було відчуття, що я — в надійних руках, та й дівчата почувались упевнено».
А ось давати інтерв’ю для телебачення дівчата побоювалися. Тому Мілена поспілкувалася з Настею та Наталею тет-а-тет: «Зараз вас побачить у новинах кожна маленька дівчинка в кожному маленькому містечку в Україні. Ви хочете показати їм приклад того, що мрії здійснюються? Ваша історія надихне багатьох». Дівчатка погодились і круто відпрацювали свої перші інтерв’ю.
«Я мрію про цю професію, — зізнається Настя. — Хочу й далі ходити на візаж, вчитися правильно фарбуватися. Мені подобається робити дівчат красивими!»
Щиро віримо, що проект стане маленьким кроком на шляху до втілення великої професійної мрії дівчат, адже зараз вони віддають купу сил, працюючи в гуртку. Відчувають, як з кожним місяцем разом із навичками зростає самооцінка та зникає тривожність, а самі стають комунікабельнішими.