Це буде хіт: 10 світових трендів 2023 року від Pinterest

Увесь світ використовує соціальний сервіс Pinterest для пошуку ідей та натхнення. А той, хто створює ідеї, формує і тренди, а значить — планує майбутнє. «Ми знаємо, що буде далі, адже за останні три роки 80% наших прогнозів справдилися», — кажуть у компанії. А ви вже готові познайомитися зі світовими трендами на 2023 рік у сфері батьківства, освіти, відносин, фізичного і ментального добробуту, харчування, моди та хобі?

Важливо!

Ядро ключових запитів сформовано за підсумками аналізу пошукової активності 400 мільйонів осіб із вересня 2020 року до вересня 2022 року. Озвучені в цьому матеріалі тренди сформовані без урахування трагічних подій, які зараз переживає Україна через військову агресію росії.

Батьківство

4-й триместр та якісне відновлення жінки після пологів

Ні, ми не помилились із цифрою чотири. Четвертим триместром нині прийнято називати період освоєння мам і тат в абсолютно новій для них ролі.

«Люди дедалі частіше звертаються до Pinterest, щоб зрозуміти, які післяпологові потреби треба буде закривати мамам і татам з появою дорогоцінного маленького дива та як полегшити свої будні. У тренді — списки речей першої необхідності для новонароджених, способи облаштування кімнати малюка, рецепти їжі та корисних для лактації напоїв для матусь, топ подарунків для новоспечених мам, ідеї для підбору гардеробу в післяпологовий період, пам’ятки з переліком симптомів післяпологової депресії. Акцент на все, що допоможе жінці якнайшвидше відновитися після пологів.

Найпопулярніші запити:

«післяпологові мастхеви», «післяпологовий кошик», «харчування після пологів», «подарунки жінці, яка щойно народила».

Чому виник цей тренд?

Тренд на 4-й триместр сформували міленіали, яких ще називають sharing generation, або ж покоління, яке любить ділитися. Саме міленіали найчастіше звертаються до соцмереж за порадами, щоб розібратися з важливими життєвими подіями — народження дитини, ремонт, пошук школи, переїзд до іншого міста.

Відносини

Побачення, що розбурхують емоції

Побачення у 2023 році відрізнятимуться від тих, що були надпопулярними в минулому році, а саме тандем «похід у кіно + вечеря». Зумери започаткують моду на геть інший спосіб спільного проведення часу з людиною, яка викликає щирий інтерес. Отже, записуймо: прогулянки з яскравою емоційною складовою, побачення в книгарні, побачення-пікнік, романтичні зустрічі в музеї, похід в аквапарк, океанаріум, зоопарк. «Кому потрібні ці ваші «обід і кіно», якщо є «книгарня та ламантин?», — жартують аналітики Pinterest.

Найпопулярніші запити:

«креативні ідеї для вечірніх побачень», «ідеї для побачення-пікніка», «побачення в океанаріумі», «побачення в книгарні».

Ментальне здоров’я

«Щоденні сторінки» та арттерапія

Ще кілька років тому розмовна психотерапія правила балом у вирішенні питань ментального благополуччя. У 2023 році арсенал терапевтичних методик і технік значно розширився. У трендах — експресивне мистецтво, музична терапія, мистецька журнальна терапія, експресивна творчість (expressive art), а ще — техніка «щоденні сторінки». Це означає, що людина вручну записує в блокноті всі поточні думки, переживання, страхи, аналізує ситуації. І пише, практично не замислюючись.

Найпопулярніші запити:

«терапія письмом», «експресивна арт-терапія», «музична терапія», «мистецька журнальна терапія».

Чому виник цей тренд?

Психічне благополуччя — один із пріоритетів для сучасного суспільства. Люди шукають нові можливості пітримати себе у світі, де панують швидкість змін і величезні обсяги інформації.

Їжа та напої

Алкоголь, па-па

Та досить вже того алкоголю! Іноді люди хочуть пити алкоголь, іноді ні. Усе частіше — ні, бо похмілля забирає чимало сил і здоров’я. Покоління X буде рушієм цієї тенденції, вимагаючи безалкогольних коктейлів, коктейлів із низьким вмістом вуглеводів. Те, що ви п’єте, має добряче освіжати і не затуманювати мізки — ось основний принцип.

Найпопулярніші запити:

«вишукані безалкогольні напої», «моктейль-бар», «креативні ідеї прикрасити коктейль», «незвичайні кубики льоду», «креативна презентація коктейлів».

Морські суперфуди

У 2023 році найпопулярніші суперфуди виловлюватимуть з моря. Океанська їжа та мінерали, які давно є основою харчування азіатських культур, стають дедалі популярнішими серед міленіалів і покоління X у всьому світі. І тут все просто: люди хочуть довше залишатися здоровими й молодими. Абсолютно все морське — від зелених водоростей і норі до закусок з морської капусти — бажані гості на столі.

Найпопулярніші запити:

«рецепти закусок із водоростей», «зелені водорості», «боул з лососем», «рецепти норі», «переваги води з хлорофілом (chlorophyll water)».

Чому виник цей тренд?

Морські смаколики вже багато десятиліть популярні в Японії, Кореї, на Філіппінах. Але тільки зараз ця їжа завойовує шлунки європейців, які вражені високою поживною цінністю морепродуктів та користю, яку ті приносять для здоров’я.

Тренди краси

Двоколірне волосся

У 2023 році двоколірні зачіски будуть популярними як ніколи. Зумери і міленіали втілюватимуть цю тенденцією в життя. Які поєднання наймодніші? Синє та чорне волосся, русяве та яскраво-блакитне, фіолетове та чорне, рожеве і блонд.

До речі, довге волосся поступається в популярності коротким стрижкам. Довгі нігті також стануть символом поганого смаку — у моді мікрофренч.

Популярні запити:

«синє та чорне волосся», «лавандове і світле волосся», «рожеве та лавандове волосся», «балаяж від коричневого до рожевого», «мультитонове фарбування волосся», «мікрофренч», «стильні короткі зачіски».

Музика

Рейви і техно

У наступному році запанує рейв-культура. Поки «зумери» і міленіали оговтуються після двох років карантину, тусівки з гучними ритмами захоплять нічні клуби, підпільні локації та домашні вечірки-вписки у всьому світі. Техно-стиль, рейв-мода та аутфіти із хаус-музикою — усе це в тренді. А ще люди просто хочуть знайти інклюзивні, вільні місця, де вони можуть розслабитися та одягнутися, як їм тільки заманеться.

Популярні запити:

«одяг для хаус-вечірок», «берлінська рейв-мода», «естетика рейв-вечірки», «стиль техно», «музичний мікшер».

Хобі

Квілінг і оригамі

У трендах 2023 року — аналогові хобі. У сотні разів зріс інтерес до всього, що можна робити власноруч з паперу. Бумери та зумери звернуться до квілінгу, оригамі та інших різновидів паперового мистецтва, щоб задовольнити потяг до творчого самовираження.

Популярні запити:

«як зробити кільця з паперу», «інструкції з оригамі», «меблі з пап’є-маше», «квілінг», «паперові тварини».

Чому виник цей тренд?

Бажання цифрового детоксу посилило інтерес до роботи з папером. Шукаючи способів розслабитися, люди знайшли рішення в цьому олдскульному мистецтві, що однаково цікаве як для дорослих, так і для дітей.

Мода

Романтика 2000-х: стиль romcom core

У 2023 році зумери і міленіали романтизують свої гардероби за допомогою сліп-суконь (шовкові й атласні комбінації на бретелях), повітряних топів на тонких бретелях, рожевих мініспідниць, штанів-карго та «крабиків» для волосся. Кольори — пастельні, ніжні. Стразам і речам з оксамиту — зелене світло. Більшість образів неначе списали з героїв комедійних стрічок 2000-х. Для міленіалів це може бути тенденцією з присмаком ностальгії, але не для зумерів. Бо хто сказав, що тільки тому, що ви не пережили щось конкретне, ви не можете жити в ньому тут і зараз, наче це щось нове?

Найпопулярніші запити:

«дівчина 2000-х», «рожева мініспідниця», «сукня зі стразами», «літні образи вінтаж 90-х».

Тороки без мороки

Усі різновиди торок повертаються до нашого гардеробу у 2023 році. Покоління X і міленіали охоче обміняють свої кежуал-образи на сукні, жакети, взуття та аксесуари з тороками й китицями. Навіть найтрендовіші весільні сукні годиться робити повністю з торочечок. Вони так мило колихаються під час ходьби, що аж гіпнотизують! Але й заплутуються теж добряче. Хоча розбирати заплутані тороки — непогана антистрес-практика.

Найпопулярніші запити:

«сукня з тороками», «піджак з китицями», «сукня з тороками з бісеру», «чорна спідниця з тороками», «весільна сукня з тороками».

Чому виник цей тренд?

Останні кілька років у модній індустрії виявилися застійними, і нині час рухатися вперед. Вільна плавність бахроми допомагає модникам відчути легкість, легковажність, кокетливість.

Подорожі

Любов до потягів повертається

Більш екологічні подорожі? Так! Привіт, стара-добра залізнице! Здається, саме у 2023 році людство знову пригадає, як же це круто — мандрувати під гучний стукіт коліс з хуткозмінними краєвидами за вікном та романтикою вузьких ліжок, що ритмічно колихаються в такт руху потяга. Додайте зручну посадку, багато простору для ніг та менший викид вуглекислого газу. Що казати, наша любов до потягів — поза часом. Тож пошукові запити про цікаві залізничні маршрути Європою та Азією зростають шалено. Як і кількість коротких відео про мандрівки потягом у соцмережах. Звідси і попит на цитати про поїзди та естетику подорожей залізницею.

Найпопулярніші запити:

«естетика подорожей потягом», «подорожі потягом через усю Європу», «фотографії залізничного вокзалу в Індії».

Чому виник цей тренд?

Люди шукають способи подорожувати і при цьому якнайменше впливати на екологію. Обираючи потяги основним видом транспорту, дуже пишаються цим. Що навіть привело до появи нового терміну: «хизування потягом» (train bragging). Більшість країн розширюють географію маршрутів для залізничного виду транспорту, збільшують кількість спальних вагонів і навіть роблять величезні знижки на поїздки обраними напрямками.

Поділитися цією статтею