Топ функцій Viber, про які має знати кожен учитель

Месенджери вже давно стали невід’ємною частиною навчального процесу. За допомогою месенджера можна оперативно вирішувати організаційні питання, спілкуватися з учнями та батьками. Як використовувати Viber, щоб економити час? Які зручні налаштування він має? У нашій новій рубриці «На пальцях» ми пояснюємо, як технології можуть спростити життя вчителю. Починаємо рубрику з матеріалу про топові функції Viber, про які має знати кожен педагог.

Як ефективно спілкуватися з учнями та батьками в месенджері

Для швидкої комунікації з учнями та їхніми батьками й вирішення важливих питань варто користуватися груповими чатами та дзвінками. Це прості функції, за допомогою яких можна спростити та пришвидшити багато процесів під час навчання.

Щоб тримати чат впорядкованим та не спамити учасникам, зробіть наступні кроки:

Призначте модератора чату та пропишіть чіткі правила спілкування.

Закріплюйте важливі повідомлення, що дозволить швидко знаходити важливу інформацію. Це можуть бути посилання на домашні завдання, рекомендації з підготовки до контрольних робіт — будь-яка важлива організаційна інформація.

Для цього натисніть на потрібне повідомлення та оберіть «Закріпити».

Якщо потрібно звернутися до когось особисто в чаті, використовуйте символ «@». У такому разі людина отримає сповіщення і зверне на нього увагу.

Пошук по чату прискорює знаходження інформації. Такий вбудований пошук по слову або фразі доступний на комп’ютерах та мобільних. Усе, що вам потрібно, — це ввести потрібний текст або слово і перейти на вибране повідомлення.

Функції для колективної роботи або обговорення важливого питання

Групові дзвінки. Завдяки цій функції можна проводити батьківські збори онлайн, обговорювати важливі питання і навіть проводити уроки. Дзвінки не обмежені за часом, у них одночасно можуть взяти участь до 40 учасників.

«Опитування». Організаційні питання, які потребують врахування побажань класу, можна вирішувати за допомогою опитувань. Опитування у Viber покликані визначити вподобання більшості. Заведіть опитування, введіть можливі варіанти та попросіть батьків або учнів проголосувати.

Для того, аби створити опитування, натисніть три крапки на панелі внизу чату і просто виберіть відповідну іконку.

З цією ж метою використовуйте «Реакції на повідомлення» — попросіть учасників поставити «сердечко» тому варіанту, який їм до вподоби.

«Вікторина». Чудово підходить для проведення швидких тестів серед учнів. При цьому учень одразу отримує результат: поряд із правильною відповіддю виникає зелена галочка, з неправильною — червоний хрестик.

Для того, щоб зробити вікторину, потрібно перейти в чат → Натиснути на три крапки внизу панелі → Натиснути «Створити опитування» → Натиснути «Режим вікторини».

«Мої нотатки» у Viber. Це швидкі нотатки, які можна створювати одразу з повідомлень. Вся потрібна інформація буде у вас під рукою, чи то під час батьківських зборів, чи то під час уроків.

Функції для конфіденційності та заходи безпеки месенджера

Наскрізне шифрування. Усі чати та дзвінки у Viber зашифровані наскрізним шифруванням за замовчуванням та не зберігаються на серверах. Ніхто, крім вас, не має доступу до вашого листування. Ця функція дозволяє надійно захищати ваші дані, з ким би ви не спілкувалися та де б не були. Функція вже ввімкнена за замовчуванням.

Зникомі повідомлення. Зверніть увагу на цю функцію, якщо ви не хочете залишати певні повідомлення в історії чату. Наприклад, це може стосуватися чутливої інформації: номерів карток, адрес, кодів доступу. Встановлений таймер автоматично знищить листування через обраний проміжок часу.

Як увімкнути: натисніть на іконку з годинником у чаті 1-на-1. Встановіть бажаний таймер: 10 секунд / 1 хвилина / 1 година. Це відрізки часу, після яких повідомлення зникне.

Резервне копіювання. У Viber є можливість відновлювати видалені чати та файли. Оскільки Viber не зберігає переписку людей на своїх серверах задля безпеки, відновлення можна зробити тільки за умови попереднього резервного копіювання — воно забезпечує зберігання ваших даних у хмарному середовищі. Резервне копіювання можна налаштувати в автоматичному режимі — для збереження даних через обраний проміжок часу. Тоді всі втрачені листування можна буде швидко відновити станом на останню дату створення резервної копії.

Як налаштувати:

На Android: натискаємо на три крапки в правому нижньому кутку «Додатково» → Параметри → Обліковий запис → Резервна копія Viber → Оберіть бажаний акаунт Google Drive → Натисніть «Створити резервну копію».

На iOS: натискаємо на три крапки в правому нижньому кутку «Додатково» → Налаштування → Обліковий запис → Резервне копіювання → Натисніть «Створити зараз».

Двоетапна авторизація. Для більшого захисту вашого облікового запису ви можете ввімкнути двоетапну перевірку. Функція захистить ваш обліковий запис за допомогою електронної пошти та PIN-коду.

Як увімкнути: «Параметри» → «Конфіденційність» → «Двоетапна перевірка»

Безкоштовний курс і чат-бот для українських вчителів

Команда Viber разом з українською студією онлайн-освіти EdEra розробили безкоштовний курс, розміщений у чат-боті у Viber. Курс складається з десяти модулів, що відповідають на найпоширеніші запитання вчителів про те, як зробити процес навчання комфортнішим за допомогою месенджера.

Серед тем:

  • Як організувати навчальний процес та домашні завдання за допомогою месенджера.
  • Як вести облік відвідування та проводити контроль знань.
  • Як мотивувати учнів залучатись до навчання під час дистанційки.
  • Як організувати чати з учнями та батьками і запобігати конфліктам тощо.

Долучитися до чат-бота та пройти курс можна за посиланням.

Поділитися цією статтею
Автор: