У нас можуть відібрати електрику, але ж українці носять світло в собі! Пам’ятаймо про це під час блекаутів і водночас спробуймо зробити життя комфортнішим. Перевірте, чи є у вас речі з обов’язкового списку на випадок тривалого відключення світла. Розберіться нарешті з питанням, чому сусідні будинки сяють, а ваш у темряві другий день поспіль. Зрозумійте, чому апатія — це ок, коли подовгу сидите без світла, як і те, що учням важко налаштуватись у таких умовах на навчання. Знайдіть, у що гратись із дітьми для відновлення почуття безпеки та придбайте корисні дрібниці для малечі, що допоможуть впоратися зі страхом темряви. 

Відключення світла: найповніший чекліст на всі випадки життя

Уникнути шаленого дискомфорту, коли в домі зникають всі комунікації, можливо, якщо подбати про корисні дрібнички (і не тільки дрібнички) заздалегідь. Який одяг довше збереже тепло, якщо мусите ночувати в домівці без опалення? Як безпечно користуватися туристичним пальником удома, щоб не наробити біди? Які страви приготувати, коли не працює плита? Як змусити працювати домашній інтернет навіть без електроенергії? Корисні та практичні підказки — у статті.


17 наївних запитань про блекаут: відповідає вчитель фізики

Відключення світла змусили багатьох українців замислитись над питаннями, відповіді на які має наука фізика. Як підзарядити гаджети без електрики? Які типи генераторів не варто ставити у квартирі? Чому світло є, а інтернету немає? І, зрештою, чому сусідні будинки сяють на весь квартал, а ваш занурений у темряву постійно — дратує страшенно, еге ж? Ми поговорили про болісне блекаутівське з учителем фізики, кандидатом фізико-математичних наук і фіналістом Global Teacher Prize Ukraine 2021 Павлом Віктором.


Знеструмлене життя: Як допомогти психіці і тілу пережити енергокризу?

Ми свідомі того, що кожна нова атака терористичної росії — майже гарантовані багатоденні блекаути по всій країні. Так, жити стало темно. Планувати щось можна лише в кількаденному проміжку, а душею блукає тривога: «Цей жах повториться знову, та коли саме?» Такий пролонгований негатив справляє неабиякий вплив на наше фізичне й ментальне самопочуття. Як допомогти собі й дітям подолати виклики темряви? Розповідають психологиня Лілія Міліневська та кандидат біологічних наук Петро Чорноморець.


Блекаут: батьківські лайфхаки, щоб подолати темряву і холод

Зоряне небо та різдвяні вогники у квартирі; лед-підсвітка для унітазів, щоб дитина не боялася ходити в туалет; силіконові світильники-нічники у формі іграшок; рукавички та капці з підігрівом та безліч інших дрібниць, про які ви могли навіть не замислюватись, але тисячі людей вже оцінили їхню користь для малечі, яка страждає від вимкнення світла не менше, ніж дорослі. Саме тут ви дізнаєтеся про всі секрети та лайфхаки, як перетворити темряву на фан і корисний час для родини.


Якщо вдома немає світла: ігри в темряві з книги Світлани Ройз «Ключі сили»

Чи чули ви про нову книгу знаної психологині й письменниці Світлани Ройз «Ключі сили»? Вона присвячена темі емоцій та їх усвідомленому проживанню дітьми. Як впоратися зі страхом темряви, що особливо актуально під час віялових відключень світла? В які цікаві ігри можна пограти вдома, якщо ваш будинок знову в темряві? Які є способи затоваришувати із сумом, що нахлинув несподівано? Буде корисно і пізнавально!

Поділитися цією статтею