До школи залишається менше місяця, тож слід встигнути відпочити. Ви нарешті відправили дитину до табору? Це завжди стресово, особливо вперше. Ми зібрали кілька порад, які допоможуть вам правильно спілкуватися з дитиною. Або ні.
Оберіть табір самостійно
Зараз кожен може обрати будь-який табір. Технічні, мовні, мистецькі, спортивні — доступні всі. Але за жодних обставин не дозволяйте обрати його дитині. Що вона може там розуміти? Подивіться і визначте все самі. Спочатку подивіться на вартість табору, а потім — на місце розташування. Обирайте якнайближче, щоб будь-коли можна було туди приїхати.
Подаруйте дитині оберіг
Перед тим, як відпускати дитину, проведіть з нею серйозну бесіду. Розкажіть про різні небезпеки: від поганих дітей до змій та павуків. Ви повинні побачити страх в її очах.
Але самої обачливості вкрай мало. Вашій дитині точно допоможе оберіг. Це може бути ікона, хрестик, талісман чи просто якась стара річ вашої родини, яка передається з покоління в покоління. Переконайте дитину в тому, що з оберегом треба ходити постійно, у жодному разі не знімати, особливо під час купання.
Також проінспектуйте її одяг, потайки викиньте з валіз те, що вважаєте неприпустимим. Пам’ятайте про те, що скажуть люди. Це — головне.
Дайте із собою продуктів
Ви ж розумієте, як будуть годувати в таборі? Навіть якщо вас запевнили, що їжа буде якісна та смачна, не варто на це покладатися.
Підготуйте запаси харчів і запакуйте їх дитині. Нехай тримає десь у шафі. Щодня перепитуйте, як і чим вона харчується. Жодна рисинка не повинна залишиться поза вашою увагою.
Для ефективнішого контролю зважте дитину до і після табору. Якщо змарніє хоча б на півкіло, активно відгодовуйте. У такому віці худнути неприпустимо.
Постійно телефонуйте
«Я вже сумую» — саме це вам треба сказати дитині під час першого дзвінка, який буде вже через 20 хвилин після вашого прощання. Телефонувати взагалі треба частіше.
Нагадувати про небезпеки, питати, чим і як годують, чи не ображають вашу дитину, чи все їй подобається, чи добре вона поводиться, взагалі запитуйте про все.
Відстежуйте дитину онлайн
Вам дуже пощастило, що сучасні технології дозволяють слідкувати за дитиною, де б вона не була. Для цього треба встановити контроль за її телефоном або розумним годинником. Тоді ви будете бачити, якщо вона кудись відійшла чи перебуває в невідомому вам місці.
Якщо ви побачили щось не те — відразу телефонуйте. І якщо дитина буде казати, що їх просто повели на екскурсію, не треба вірити, нехай дасть телефон вожатому, який усе пояснить. І нагадайте йому, що батьків треба попереджати про все, що відбувається.
Якщо слухавку взагалі не беруть — сподівайтеся на найгірше.
Приїжджайте
Ви ж недарма обрали табір недалеко від дому, тому треба навідувати дитину якомога частіше, а не лише в батьківський день. До того ж це ще одна можливість привезти їй домашню їжу, перепитати про все, що вже питали по телефону.
Ваша дитина сказала, що хтось на неї поглянув скоса чи не хоче дружити? Треба провести з такими маленькими мерзотниками виховну роботу. Наголосіть на тому, що їм треба краще ставитися до вашої дитини і приділяти їй більше уваги. Бажано говорити це при всіх.
Також не забувайте, що вожаті, адміністрація табору, інші діти — усі повинні знати, що ваша дитина — особлива. Що вона любить малювати, милуватися природою, грати у футбол і робить вона це вкрай талановито. Для більшої переконливості покажіть їм фото і відео, які це підтверджують. У вас на телефоні вони точно повинні бути.
Влаштуйте скандал
Коли ви приїдете до табору, вам обов’язково щось не сподобається. Вигляд їдальні, кімнати, ліжко або навіть погода. Не залишайте це в собі, відразу йдіть до адміністрації і починайте кричати, куди вони всі дивляться і чому ваша дитина живе в таких жахливих умовах. Навіть якщо умови добрі, а у вас є лише одна-дві претензії, все одно кричіть, що так жити неможливо.
Захопіть із собою білі рукавички, одягніть і проведіть пальцями у найвіддаленіших закутках, зверху на шафі та подалі під ліжком. Є пил — отже, буде скандал. Неодмінно напишіть у Viber іншим знайомим батькам, хто віддав дитину в цей табір. За можливості, повідомте пресу.
Якщо вашій дитині хоч щось не подобається — кажіть, що ви заплатили за її відпочинок гроші. І вона повинна бути вам вдячна, а не розповідати про те, що їй не подобається. І за все інше теж має бути вдячна. Нагадайте, які талановиті діти ростуть у вашої подруги. Нехай бере приклад.