Шкідливі поради: Як (не)треба писати ділові листи

Ви хочете написати листа із пропозицією освітній організації. Або у вас виникла помилка під час оплати товару, послуги. Чи може тиждень минув, а ви і досі не отримали обіцяний сертифікат? Саме час написати листа і з’ясувати всі деталі. Але як правильно це зробити? Ділимося з вами шкідливими порадами, щоб ви точно надовго залишились у пам’яті адресата. І попереджаємо: цей матеріал потребує чималого почуття гумору і дрібки самокритичності:)

За жодних обставин не вітайтеся!

«Вітаю», «Добрий день» — цих слів ви точно маєте уникати, коли пишете ділового листа. Дайте одразу зрозуміти: ви — серйозна людина, і панькатися з вами не варто. Якщо ви пишете, то це терміново. А якщо терміново, то на зайві слова ввічливості часу бракує. Тож одразу переходьте до суті звернення.

Пишіть усе в темі листа

Ви наче десь чули, що тема листа має бути короткою, а всі деталі мають бути в тілі листа. Але відкриємо вам секрет: це фейк, який поширив Gmail. Насправді тема на те й тема, що має бути розгорнутою. Тому зробіть усе, щоб адресат її розгортав, розгортав, розгортав…

Пишіть усе з великої літери. І побільше знаків оклику

«ВИ МЕНЕ ОБМАНУЛИ: ГРОШІ ПІШЛИ, А ЗАПРОШЕННЯ НЕМАЄ!!!» Ваш співрозмовник може отримувати десятки листів на день. Великі літери однозначно виділять вашого листа із загальної маси. А кількість знаків оклику прямо пропорційна рівню кортизолу у крові адресата. Для просунутих є комбінований метод. Наприклад, ви можете привітатися і приспати пильність отримувача. А потім увімкнути капслок — і вуаля — адресат вже не може заснути і все думає про ваше повідомлення.

Уникайте зайвих деталей і не чекайте

Знову ж пам’ятайте своє кредо: ви — серйозна людина з обмеженим часом і вдаватися в деталі аж ніяк не входить у ваші плани. Ніколи не пишіть повне звернення типу «Вітаю! У вас був вебінар Барбари Оуклі, мені досі не прийшов сертифікат на пошту teacher@gmail.com». Це вже надто ввічливо. Просто напишіть «ДЕ МІЙ СЕРТИФІКАТ???» (пам’ятаємо правило вище) і хай самі розбираються. Це ж їхня робота. А якщо вам скажуть, що в листі був написаний термін отримання сертифіката — до 10 днів після події, то закотіть очі і надішліть цю статтю. БО ВСЕ ТРЕБА ПИСАТИ КАПСЛОКОМ, НЕУКИ!!! Все в них не як у людей.

Запитуйте що завгодно і в кого завгодно

Вони ж самі пишуть: «З питань та уточнень звертайтеся на пошту…» Так у вас купа запитань! Ну і що, що вони не по темі! Коли закінчиться війна? Що буде з курсом гривні? Чи варто змушувати доньку іти в медичний виш, якщо вона пручається? А головне — де моя заробітна плата? Повірте, останнє питання хвилює адресата теж.

Читайте лише заголовок

Ніколи не відкривайте посилання, яке коментуєте в мережі. Бо навіщо? Знову ж, ви — зайнята людина. Побачили неоднозначний заголовок — максимум прочитали вступ у пості — і вже готова експертна думка в коментарях. А якщо в матеріалі думка розкривається глибше і заголовок створений для привернення уваги, то взагалі прекрасно. Увага привернута — кнопка «Коментар» натиснута. Та автор подякувати має!

Конструктивна критика — то для слабаків

Ось вам щось об’єктивно не сподобалося. Справді немає посилання на реєстрацію, висне оплата або на сайті є неточність. Ви розумієте: людський фактор. І вже хочете набрати ввічливе повідомлення, щоб виправити ситуацію….

ЗУПИНІТЬСЯ! Не робіть необачних кроків. Краще впадіть у праведний гнів, бо скільки можна?! Дорослі люди мають відповідати за свої помилки. Тому напишіть листа-директиву і гарно прикрасьте його лайливими словами. Інакше не дійде. Вам завдали шкоди — ви маєте повне право на бурю емоцій. Тому коли будете писати повідомлення, зазирніть у статтю про те, як лихословити влучно і креативно.

Якщо воно не смішно, то автор має плакати

Жарти не завжди бувають вдалими, а меми — це взагалі подарунки сатани. Бачите жарт — проведіть дослідницьку роботу. Розберіть його до коми й титли, поміряйте під лінійку. Якщо хоч трохи за край — просто гортати стрічку далі не дозволить сумління. Смачненько насипте автору в коментарі, полайкайте всіх, хто насипав до вас. А якщо хтось таки посміявся — викличіть його на словесний поєдинок. Бо може за фейковим акаунтом ховається батько недолугого мему!

І наостанок

Мусимо попередити: якщо ви проігноруєте ці правила, то на вас чекає швидка і точна відповідь на ваш запит. Але хіба то вам треба?

Поділитися цією статтею