Що таке капсульний гардероб для вчителя і як його зібрати: поради стиліста

Навіщо вчителю капсульний гардероб? 

Розповідає Дарія Канішева, персональний стиліст та імідж-консультант, стиліст освітнього проекту «Преображаріум».

Капсульний гардероб — набір ретельно підібраних і якісних предметів одягу — від 6 до 12, з яких можна скласти 10–15 комплектів. Особливість капсули — усі речі мають поєднуватися між собою. Капсульний гардероб допоможе вам економити на покупці речей та викорінить «синдром шопоголіка».

А ще врятує від необдуманих придбань: зібравши один раз капсулу, ви станете «на автоматі» підбирати речі, які її доповнюватимуть. Отож, у вашому гардеробі має бути від 2–3 капсул (приблизно 40 речей) на чотири сезони.

— Найбільше рекомендую своїм клієнтам метод, запропонований Міжнародною асоціацією імідж-консультантів AICI, — каже стиліст Дарія Канішева. — Ваше завдання — сформувати капсулу, яка включатиме:

2 низи

(штани / спідниці)

3–4 топи

(сорочки, топи, блузки)

1 жакет

(кардиган чи жилет)

1–2 пари взуття

1 предмет верхнього одягу

1 сумка

Зверніть увагу: одна така капсула, де всі речі між собою поєднуються ідеально, як у конструкторі LEGO, закриває одну сферу життя. У вашому випадку це похід до школи чи університету. Інші капсули можна скласти для повсякденних активностей: прогулянки з дітьми, вихід у світ.

1 рік = 4 капсули одягу
у форматі Professional Casual

Середньостатистична вчителька проводить на роботі не менш ніж 40 годин на тиждень. Відповідно, у вас має бути 2 капсули робочого одягу для сезону «осінь-зима» та 2 капсули для сезону «весна-літо».

Речі, які носить викладач у школі чи в будь-якому іншому робочому просторі під час дистанційного навчання, належать до рівня формальності (строгості) Professional Casual, що передбачає такі меседжі:

  • Креативність
  • Відкритість
  • Конструктивність
  • Об’єктивність

Одразу відповідаю на питання, яке хвилює багатьох: джинси в рівень формальності Professional Casual не входять.

А тепер поділюся цікавим нюансом. Є класичний гардероб, до якого належать «вічні хіти» на кшталт білої сорочки, класичних чорних штанів, кашемірового пальта — речі класичного силуету та лаконічного дизайну з якісних тканин. Там мінімум дизайнерських рішень. Таких речей у гардеробі вчительки має бути 60%.

Наступна категорія — сезонні хіти. У гардеробі їх може бути 20–30% — залежно від того, наскільки вчителька модниця. Приклад — кюлоти, оверсайз-светри.

Остання категорія — речі, гостро актуальні одного сезону, яких достатньо 10% у гардеробі. Яскравий приклад — принти в клітинку в 2021 році або яскраві відтінки рожевого. Саме вони актуалізують образ — одягнувши класичний костюм і лодочки кольору фуксії, будете в тренді на всі сто відсотків.

А тепер розберемося з переліком речей із конкретними модними акцентами, які стануть візитівками вашого стилю.

Трендова спідниця

І це не обов’язково всіма улюблена спідниця-олівець. У цьому сезоні актуальні мідіспідниці (довжина — між щиколоткою та коліном), спідниці-годе (з невеликим розширенням від коліна чи у формі волана), спідниці на запах.

Широкі брюки

У зимовому та весняному сезоні будуть актуальними широкі штани з високою талією, які візуально подовжують ноги. А модні покази в Нью-Йорку «народили» ще одну модну фішку — світлі брюки із завищеною талією, від білосніжного до молочного та кольору слонової кістки.

Найголовніше — ваші брюки мають бути суперкомфортними. Адже формат НУШ передбачає багато рухливих ігор у класі, коли треба присідати, взаємодіяти з усіма. Щоб у ваших штанів не витягнулися за місяць коліна, дивіться на склад тканини: обов’язково має бути 5–10 % синтетики (еластан). Це ще й запорука того, що вони не витягуватимуться після довгого сидіння.

Трикотаж і в’язані речі

Трикотажна класика виглядатиме на вас блискуче, якщо обрати речі під ваш тип фігури. Тож вирушайте на пошук своєї ідеальної трикотажної сукні! Вона має бути лаконічною з напівприталеним силуетом. Гарно виглядатиме в бежевому, темно-синьому кольорі. А щоб актуалізувати її в цьому сезоні, додайте шкіряний пояс середньої ширини.

Також у вас має бути кашеміровий чи з мериносової шерсті гольф або светр тонкої в’язки з круглим горлом. Звертайте увагу на неприталені, адже в моді вільні силуети.

Блузка Pussy Bow

У такої блузки стрічки біля горловини зав’язуються в бант або можна не зав’язувати й носити розпущеними. 

Уникайте укорочених сорочок, подовжених ззаду — коли будете писати на дошці, вони непропорційно задиратимуться.

До речі, я дуже раджу вчителькам час від часу дивитись у мережі колекції дизайнерів, які працюють із класичним стилем — Michael Kors, Lanvin, Alberta Feretti, Brunello Cucinelli. Це допоможе надихнутись та придивитись вдалі поєднання речей і кольорів.

Ще один варіант, який і я часто використовую в роботі — заходьте на сайт Net-a-Porter у розділ Workwear та «збирайте» виграшні луки, схожі речі для яких цілком можна знайти в мас-маркеті або в українських брендів.

Костюм: хитрощі міксування

Модні костюмні піджаки — двобортні. Жінкам з пишними формами треба бути в цьому випадку обережними й обирати напівприталені силуети.

Якщо природа нагородила вас великим розміром грудей, додайте до образу шкіряний пояс середньої ширини.

Актуальні костюми-двійки: зверніть увагу на принт «клітинка», який за популярністю наступає на п’яти анімалістичним принтам. При цьому ультрамодним буде поєднання кількох видів клітинок в одному принті.

Безпрограшний варіант — клітинка «Принц Уельський» — тоненька чорна і біла на сірому тлі.

Або можна обрати класичний твідовий костюм, сірий чи темно-синій костюм у морському стилі з двобортним піджаком та металевими ґудзиками.

Особлива увага — довжині піджака. Визначаємо її простим методом. Якщо станете та зігнете ногу в коліні на 90 градусів, то лінія згину вкаже на точку, яка є серединою тіла людини і є оптимальною довжиною піджака. Якщо хочете бути в тренді — можете обрати піджак трохи довший. Якщо зріст невеликий — обирайте класику (довжина — на рівні тазової кістки), подовжений піджак може зіграти з вами злий жарт, перетворивши на «пажа». А ось від коротких піджаків усім ліпше відмовитись.

Якщо ваш костюмний піджак — вільного крою, брюки обирайте трохи завужені до низу або прямі. Для актуалізації образу брюки можете придбати вкорочені.

Ну а якщо оберете більш приталений піджак, то нехай брюки будуть широкими, щоб збалансувати силует.

Що ідеально підійде до костюма? Якщо блузки й білі сорочки набридли, сміливо діставайте з шафи трикотажний топ з коротким рукавом з вовни чи кашеміру. А ось футболки з кумедними принтами чи написами під піджак хоч і виглядають стильно, але не входять до Professional Casual. Зате футболка з рослинним принтом цілком вписується в концепцію!

Сорочка з джемпером

Якщо минулого року «писком» вважалося заміксувати класичну білу сорочку та джемпер, то зараз можна погратися з різними кольорами сорочок. Якщо в школі прохолодно, зверху можете одягнути піджак: багатошаровість в образах — це дуже модно сьогодні.

Пальто

Довжину пальта обирають під зріст. Класична — до середини коліна. Укорочені пальта зараз не актуальні. А ось для урізноманітнення можна придбати пончо або кейп — це те, що кілька сезонів протримається в тренді.

Але класичне пальто в гардеробі — must have! Віддавайте перевагу змішаному складу тканин — кашемір чи вовна з додаванням 20% синтетики.

Вчимося поєднувати кольори

Щороку Інститут кольору Pantone оголошує ТОП-10 кольорів, найзатребуваніших у дизайні, у тому числі — в одязі. Що ж буде актуальним для школи?

Важливо! Поєднуючи кольори, варто пам’ятати: один відтінок завжди має домінувати, решта — акцентні.

У 2021 році в тренді радісний жовтий відтінок — Illuminating. Сам по собі він може кидатись у вічі, але актуальним його робить поєднання з іншими кольорами та вибір пастельних відтінків. У цьому сезоні «писк» — поєднання пастельно-жовтого зі спокійним сірим, бежевим і чорним.
Ще одне з актуальних цьогорічних поєднань — сірий колір Ultimate Grey з блакитним і темно-синім в одному образі.
Класно виглядатиме тандем речей зі світло-сірого та оливкового кольорів.

Зверніть увагу на бордовий колір під назвою «Червона Груша». Поєднуйте його з темно-синім.
Сміливо обирайте жовтий з гірчичним відтінком — Ceylon Yellow. Гарно поєднується з бежевим, коричневим, бордовим.

Ніколи не вийде з моди колір Quetzal Green («Зелений Кетцаль») — насичений темно-бірюзовий. Саме цей колір пасує всім без винятку кольоротипам, бо поєднує теплі й холодні відтінки. Темно-бірюзовий ідеально поєднується з коричневим та бордовим.

Акцент на аксесуари

Вам неодмінно пасуватимуть шовкові хусточки або тонкі шалики. Навіть просто обмотавши їх навколо шиї, можете розбавити кольором та оживити буденний образ. Хоча в 2021 році атласну чи шовкову хустку з принтом модно надягати по-бабусівськи, зав’язуючи вузлик під підборіддям.

Якщо у вас немає брошок, зверніть увагу на цей аксесуар. Важлива форма: у фаворі — мордочки тваринок, великі квіти, метелики. Обирайте прикраси з інкрустацією з перлів — це дуже модно зараз.

Забудьте про нудний дизайн кульчиків. У вас може бути строгий костюм, але асиметричні сережки зроблять образ ульотним! Також модно носити моносережки, грубі ланцюжки, прикраси з морськими мотивами. 

Масивний кулон на довгому ланцюжку теж гарно пасуватиме до будь-якого образу.

Трендове взуття в 2021 році — балетки, туфлі з бантами та стрічками, взуття зі шнурівками в різних варіаціях, квадратний носок та взуття на платформі. 

А ще зверніть увагу на панами з фетру чи штучного хутра — це «писк» зимово-весняного сезону.

Поділитися цією статтею