Барвіна (Barvina) — відома українська 12-річна відеоблогерка. На її канали підписалися понад 3 мільйони осіб на YouTube і 700 тисяч користувачів у Instagram. Ми розпитали Барвіну, чи справді діти-блогери значно відстають у навчанні, відверто обманюють у своїх блогах та не мають реальних друзів? Чи можуть сучасні діти заробляти на власному досвіді завдяки соціальним мережам?
Барвіна впевнено йде до своєї мрії стати акторкою. Саме тому 12-річна Маргарита продовжує знімати власний влог (відеоблог) і грати в серіалі kids children на своєму каналі.
«Влог — це все моє життя. Хоча велика його частина все ж залишається за кадром — це особисте. Влоги можу записувати з першого разу, але на фільми часом йде і по декілька дублів. Хоча зараз мені й допомагають монтувати відео, раніше я робила це сама. А спочатку й зовсім не монтувала, а просто записувала 10-хвилинні ролики. Дуже подобається спостерігати, як я розвиваюся, вивчати свої попередні помилки у відео. Зараз я знаю, що більше я їх ніколи не повторю» — розповідає Барвіна і розвінчує основні міфи про дітей-блогерів.
Міф 1. Діти-блогери погано вчаться.
Це найпоширеніший стереотип. Вважається, що діти-блогери просто розважаються й ведуть безтурботний спосіб життя. Але насправді успішні власники каналів — це люди високої організації. Популярний канал вимагає чіткого планування як контенту, так і свого навчання. Як доказ — я закінчила рік на відмінно. А ще крім школи та YouTube я займаюсь чирлідингом — це танці, гімнастика й акробатика. Я люблю пізнавати світ, і з кожного шкільного предмета беру певну родзинку.
Міф 2. Блогери дружать лише з такими ж відомими блогерами та зірками.
Друзі, з якими я спілкуюся — зовсім не блогери чи зірки. Моє найулюбленіше заняття — рухливі ігри надворі. Мені подобається грати у квача, хованки, футбол і крутезну гру — «зараження». Хоча справді, багато нових знайомств відбувається також завдяки каналу. Кожна дитина може потрапити в моє відео, написавши мені своє запитання. І я їм допомагаю вирішити проблему, розібратися в ній. Наприклад, допомагала дівчаткам, які писали, що їх покинули подружки.
Міф 3. Блогери нічого не вміють, окрім як знімати відео.
Знімаючись, блогери вже щось роблять: вони грають роль. Наприклад, я займаюся гімнастикою, вмію співати, танцювати й отримую від цього величезне задоволення.
Міф 4. Блогери майже завжди обманюють, усе на відео — гра.
Ні, це не так. Barvina Vlog та Barvina — це моє справжнє життя. В них показую, як я живу, що насправді відбувається. Влоги знімаю сама, коли йду кудись або щось роблю. Завжди намагаюся ділиться з підписниками подіями зі свого життя. А ось серіал kids children ми знімаємо цілий день, і там є певний сюжет, який я, звісно, граю. Тобто ми змінюємо контент залежно від каналу. Але я від цього зовсім не втомлююся.
Міф 5. Блогери створюють тільки розважальні ролики, далекі від важливих суспільних тем.
Я знімаю здебільшого розважальні відео, щоб глядачі могли відпочити, але вважаю, що навчальні та повчальні відео також дуже важливі. У своїх коротких художніх роликах показую різні сцени з життя. Нещодавно я познайомила своїх глядачів у ролику із загальнонаціональною премією для вчителів Global Teacher Prize Ukraine. Для мене ця тема неочікувано стала актуальною, коли я перейшла до старшої школи. Якщо в молодшій школі у мене був ідеальний учитель, то в середній школі все змінилося. І я відчула, наскільки різними можуть бути вчителі. Тому тішуся, що є така премія для людей, які виховують майбутнє суспільства.
Міф 6. Основна мета блогу — заробіток.
Через свої влоги та серіал я ділюся власним баченням, знайомлюся з величезною кількістю різних людей: як з моїми підписниками так і відомими людьми. Наприклад, часто співпрацюю з іншими каналами й брендами з приблизно такою ж аудиторією. Це цікаво, бо ми обмінюємося досвідом, і за це ніхто з нас не платить і не отримує гроші. Але якщо запит комерційний (тобто мета того, хто до мене звертається — продати більше або збільшити аудиторію, щоб потім продавати рекламу), то я вважаю доцільним брати за це гроші. Єдине, що мене справді дивує — за весь час соціальні запити майже не надходили.
Поради блогерам-початківцям
Крок 1.
Якщо ви хочете стати блогером, насамперед варто визначитися з темою. Вирішіть, про що саме ви будете знімати відео чи писати.
Крок 2.
Визначте, чи готові ви ділитися особистим досвідом із аудиторією.
Крок 3.
Виділіть і заплануйте час на ведення блогу. Він має бути постійним і регулярним. Виходьте на контакт зі своїми фоловерами, запитуйте їхню думку та побажання — аби відчути, що саме цікавить аудиторію.
Крок 4.
Намагайтеся під час зйомок відеоряду говорити чітко, щоб глядачі могли легко вас зрозуміти.
Крок 5.
Важлива якість. Не трясіть сильно камерою та намагайтеся, щоб звук був гарним і чітким без зайвих шумів.
Крок 6.
Якщо ви все ж вирішили знімати влог — підіть на курси з відеозйомки.