9 листопада святкуємо День української писемності та мови. Мова — це зброя. У складні часи рідне слово підтримує. Сьогодні до класиків звертаються навіть ті, хто раніше не цікавився літературою. За допомогою літературних тестів перевірте знання школярів та переконайте їх: твори зі шкільної програми сьогодні актуальні як ніколи.

Відгадаєте, де вірші класиків, а де тексти сучасних пісень?

Цікаво, чи відрізнять ваші учні вірші класиків української поезії від текстів сучасних співаків? Вірші Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Василя Симоненка, Івана Франка, Лесі Українки заховалися серед пісень «Go_A», «Бумбокс», Святослава Вакарчука, Pianoboy. 


Тест: шкільний класик чи сучасний музикант?

А в цьому тесті умисно перемішана попса й рок, пісні старі та нові… Але будьте уважні: серед музичного матеріалу заховалися рядки Василя Симоненка, Павла Тичини, Івана Драча і навіть Тараса Шевченка.  


Який вірш про кохання сьогодні для вас?

В українській літературі можна знайти безліч віршів про це прекрасне почуття, які окрилятимуть або ж навпаки — поглиблюватимуть сум. Тест складено до війни, тож нині опції з мандрами чи радісним дозвіллям нам недоступні. Але хто заважає мріяти? І сподіватися, що наступного Дня Валентина діти малюватимуть валентинки із цитатами класиків вже у школах під мирним небом?


Який вірш Сергія Жадана — для вас?

Ми підготували тест, який допоможе визначити, що саме вам сказав би Сергій Жадан віршами. Хай настрій резонує з римами, а серце зцілюється словом…  


Який ви персонаж Гоголя? 

Світ його творів захоплює, адже поряд існують звабливі відьми та сміливі козаки, чарівні дівчата з намистом на шиях та кумедні кудлаті чорти. «Освіторія» пропонує пройти тест і з’ясувати, який ви персонаж із творів Гоголя.


Хто ви із жінок Тараса Шевченка?

У класика було багато закоханостей, здебільшого, на жаль, нещасливих. З’ясуйте, якою саме femme fatale з життя письменника ви могли б стати та за які риси характеру він би вас любив. 


Читати далі


Чи впізнаєте ви улюбленого письменника в масці?

І нарешті найтяжче випробування! За масками ховаються 10 найпотужніших класиків України. Серед них — шістдесятники, поети Розстріляного Відродження, письменники-драматурги, майстри сатири. Дехто з них мріяв прорватися в Голлівуд, ще когось номінували на Нобелівську премію. Перевірмо, чи впізнаєте обличчя золотого літературного фонду України лише за очима й цитатами?

Поділитися цією статтею