Освітні можливості США: безкоштовні онлайн-ресурси для школярів, вчителів та студентів

Карантин у школах та університетах — не привід відкладати свої амбітні освітні плани. Якраз навпаки — це можливість визначитися з траєкторією навчання, прокачати свої навички з академічного письма англійською мовою, поспілкуватися з випускниками різних американських коледжів та надихнутися їхнім досвідом навчання у Штатах. Ми звернулися до EducationUSA — мережі консультативних центрів Державного департаменту США, яка безкоштовно надає точну та актуальну інформацію про вищу освіту в Америці. Єлизавета Щепетильникова, старша радниця з питань вищої освіти в США, розповідає про безкоштовні можливості квітня, які зацікавлять школярів, вчителів та студентів.

Підготуватися до вступу в американський коледж чи університет

На час карантину ми запустили велику онлайн-кампанію, щоб принести інформацію про освітні можливості в США кожному додому — прямісінько на диван. Тому проєкт так і називається EdUSAatHome. Україна в цьому є частиною глобального тренду, адже такі кампанії зараз проводять у різних країнах світу через пандемію.

У проєкті 12 коротких відео, які висвітлюють різні аспекти можливостей навчання у Штатах. Ці 6-хвилинні ролики дають змогу зрозуміти, як влаштована освіта в США і які можливості вона пропонує. Той, хто тільки починає про це думати, може почати з відео про 5 кроків до вступу в американський коледж чи університет, а потім докладніше вивчити інформацію, що буде актуальна саме для нього — навчання на дворічних програмах у коледжах, чи бакалаврат, чи магістратура, чи докторантура. Учасників цього проєкту після перегляду відео ми запрошуємо у невеликі соціальні групи, які ми створили на нашій Facebook-сторінці і в Telegram.

Це інтерактивний простір, де вступники та їхні батьки можуть ставити питання, а експерти дають відповіді та додаткові матеріали з конкретної теми. Тут і самі учасники групи можуть допомагати один одному з ресурсами та порадами. Цей проєкт буде цікавим, у першу чергу, для старшокласників та їхніх батьків, для студентів, а також для вчителів, які прагнуть підтримати мотивацію своїх учнів до успішного навчання. EdUSAatHome триватиме до кінця травня, приєднатися можна в будь-який момент і переглянути всі матеріали та ресурси, адже карантин не скасовує підготовку до вступу до вишів.

Написати ідеальний мотиваційний лист

Для тих, хто хоче вдосконалити свої навички з академічного письма англійською мовою, влаштовуємо 14-16 квітня Academic Writing Boot Camp. Це віртуальна програма з трьох онлайн-семінарів, сфокусованих саме на тому, як якісно писати академічною англійською. Я би сказала, це must have для всіх, хто планує подаватися на будь-які навчальні програми чи програми міжнародного обміну. Адже ключова частина аплікаційних документів — мотиваційний лист, і саме на цих семінарах експерти навчають, як правильно його написати. Учасники курсу пройдуть усі етапи написання мотиваційного листа: від брейнстормінгу ідей щодо наповнення есею до редагування тексту. Адже глибокий мотиваційний лист неможливо просто сісти, написати і одразу надіслати.

Окрім цього, учасники дізнаються, які види академічного письма існують, які типи завдань можуть зустрітися їм під час навчання у закордонному виші, що таке академічна доброчесність і як зробити свою наукову роботу справді оригінальною. Програма повністю англомовна, тому єдина вимога до учасників — достатній рівень володіння англійською, щоб розуміти нашу колегу — експертку з Америки. Вікових обмежень для участі немає. Це вже наш другий Academic Writing Boot Camp, попередній пройшли близько 200 осіб.

Вчителі можуть стати радниками з освіти та кар’єри

Триває наш онлайн-курс на платформі EdEra «З учнями про освіту та кар’єру». Понад 2 тисячі вчителів вже отримали сертифікати з цього курсу. Усі чотири модулі є в онлайн-доступі, і до нього можна приєднатися.

14 квітня для його учасників будемо проводити додатковий семінар. У форматі вебконференції ми поділимося з педагогами інструментами з профорієнтації, які вчителі можуть використовувати на своїх уроках. Не має значення, який предмет викладає вчитель, профорієнтація — це наскрізний елемент усього навчання, тому запрошуємо предметників, класних керівників, соціальних педагогів чи завучів до участі.

Пандемія дала змогу нам усім переосмислити професії і побачити, які з них є стійкими до таких викликів, а які — у зоні ризику. Думаю, після карантину діти повернуться у школу з іще більшою кількістю запитань: ким бути? Який шлях для себе обрати? Цей курс допоможе педагогам і молодіжним працівникам знайти разом із дітьми відповіді на ці питання. Я дуже радію, що зараз на курсі маємо багато вчителів фізкультури, адже можливостей кар’єри у спорті дуже багато, але ця тема в Україні не отримує достатньо уваги. Для тих вчителів, які вже закінчують навчання на курсі, пропонуємо крутий бонус — конкурс уроків. Найкращі автори уроків зможуть взяти участь у конференції радників з освіти та кар’єри.

Надихнутися досвідом alumni

Наші щотижневі лекції від EducationUSA також перейшли у формат вебінарів — стежити за темами та розкладом можна на нашому сайті та на сторінці у Facebook. У квітні проведемо кілька вебінарів для школярів-підлітків:

  • 13 квітня матимемо Alumni Talks — спеціальний вебінар з випускниками американських коледжів та університетів з технічних, правничих спеціальностей та з галузі державного управління: це українці, які успішно закінчили своє навчання у Штатах, повернулися в Україну і готові поділитися власним досвідом і лайфхаками. Захід відбуватиметься у форматі Ted-talk — короткі мотиваційні виступи, які є дуже важливими для молодих людей у період прийняття рішення про свою освітню траєкторію.
  • 23 квітня о 17 годині «Як пройти інтерв’ю для вступу в університети США» — цей вебінар буде цікавий і тим, хто просто хоче прокачати свої навички проходження співбесіди.
  • 30 квітня о 17 годині «Успішний шлях до навчання в американських університетах» — вебінар для тих, хто вже планує свій вступ і бажає дізнатися, які можливості пропонують саме Сполучені Штати.

Поділитися цією статтею