Зараз триває одна з найпотужніших та найтриваліших технологічних виставок у світі — «Експо-2020». В Українському павільйоні на рівні із сучасними розробками в різних галузях представлена й освіта. Набір для проведення лабораторних і демонстраційних робіт з курсу електрики та магнетизму в школах EdPro Amperia сприяє викладанню фізики на якісно новому рівні. Цікаво, що розробка тривала понад три роки із залученням львівських учителів фізики та учнів з різних шкіл для тестування приладів. Тепер український освітній продукт випробовують учасники на виставці. До кінця березня 2022 року тут будуть відкриті павільйони 190 країн для дорослих і дітей з усього світу. Наталя та Андрій Табачини, засновники компанії EdPro, відвідали виставку та діляться своїми головними інсайтами зі світу інновацій.
Екологія у мейнстримі
Мене особисто вразило, що безліч країн у своїх павільйонах звертають увагу на екологічні проблеми Землі. І акцентують на залученні інновацій, визначають ці напрямки важливими для розвитку своїх технологій. Німецький павільйон активно розказував про новітні джерела зеленої енергетики. Павільйон Люксембурга також підтримував тему екологічних проблем у світі та важливості концентрації уваги на ній всього людства.
Я побачила наскрізною темою в багатьох павільйонах різних країн — інновації в екології. Люди активно досліджують, як очистити океани, ліси, зменшити викиди шкідливих газів, залишити нашу землю в тому ж стані.
За кілька днів, що була присутня на виставці, відвідала лише маленьку частинку з того, що можна побачити й зрозуміти про різні країни. Всі учасники підійшли надзвичайно креативно до розроблення свого павільйону та до представлення надбань своєї країни.
Україна на «Експо-2020»
Україна представила цікаві та різноманітні проєкти, які характеризують нашу державу не лише як виробника сировини, а як країну з потужними інноваційними проєктами. Наприклад, в Українському павільйоні можна побачити унікальні розробки для дослідження космосу від компанії Spacebit. Українсько-британський проєкт польоту на Місяць заплановано на березень 2022 року.
Відвідувачі виставки також могли покермувати всюдиходом-амфібією від компанії SHERP. Це єдиний колісний засіб, який може з води виїжджати на лід. Звісно, тестувати машину варто все ж не в умовах клімату ОАЕ.
Україна також підтримала тренд на екологічні інновації. Серед українських продуктів я б відзначила екологічний smart-підхід до оформлення приміщень — від компанії Enjoy The Wood та одяг із захистом від забруднень та вірусів від компанії JAXET. Цей перелік продовжують рішення для ритейлу тканин та цифрової моди, пристрої для вимірювання якості повітря, мультивізори, які трансформуються, рекуператори для ефективної вентиляції приміщень, смартжалюзі з вбудованими сонячними панелями.
Технологічні рішення в українському павільйоні доповнюють культурологічні та мистецькі артоб’єкти. А це сприяє цілісному образу України на цій виставці, де себе презентують майже дві сотні країн.
Місія: втримати увагу
Масштаб виставки вражає — такого у світі ще не було. Збудували ціле місто з нуля, де кожна країна розказує про себе — культуру, технології, мистецтво, кухню, звичаї. Такої концентрації неможливо побачити в жодному іншому місці. Тут зручно поспілкуватися наживо з людьми з різних куточків світу.
Безліч країн намагаються за допомогою інноваційного новітнього презентаційного обладнання донести до людей інформацію. Людині в інформаційному шумі довкола стає дедалі важче почути про важливе. Багато цікавих інтерактивних стін, проєкторів, які «передають» картинку на цілі будівлі, залучення ігрового інтерактиву в комунікації з відвідувачами. Щоб не просто споглядати, а щоб людина відчула і була частиною теми. Це все безмежно вражає. Бо ми розуміємо, як важко зосередити увагу людей на важливих темах. Не вистачає просто показати відео — це вже має бути інший рівень технологій.
Якщо говорити про набір EdPro Amperia, то за пів року через наш стенд пройдуть сотні тисяч людей з різних країн, вони дізнаються про українську розробку. Хтось поділиться враженнями, хтось про це розповість представникам у своїй країні. Жодна інша виставка не дасть такої прохідності.
Ми бачимо, що для всіх країн це актуально і потрібно, жодного негативного відгуку не було. І ще цікаво було дивитися, що діти одразу більше зацікавлювалися набором Amperia. Кругом різна техніка, вироби, а тут — кольорові кубики, лампочки, можна на iPad кнопку натиснути. Діти одразу ж підходять, пробують, дивляться на експеримент, який відбувається під склом.
Усі фото для публікації надані представництвом Українського павільйону виставки «Експо-2020».