Нумо креативити: 6 книжок для ваших творчих уроків

Зображення: видавництво «Парасоля»

Діти найкраще вчаться через історії: яскраві герої та захопливий сюжет — це хороший старт для ефективного прокачування навичок. Художні книжки та якісний дитячий нон-фікшн уже давно стали незамінними помічниками вчителів у найкращих освітніх системах. Зібрали для вас шість дитячих книжок, з якими ваші уроки стануть цікавішими та точно запам’ятаються дітям. Із цими книжками ви пограєте в екологічну гру, познайомите дітей з абстрактним мистецтвом, навчитеся дбати про тварин та навіть напишете з дітьми власні історії, щоб розвинути їхні навички сторітелінгу.

«Снігова пригода» Міли Радченко — це книга-мандрівка, книга-гра. Родина ведмедів мандрує світом у пошуках снігу, без якого їм ніяк не заснути. Скрізь вони бачать наслідки людської діяльності та глобального потепління. У Татранському лісі забруднене повітря, в Альпах вирубують дерева й нищать домівки звірів, а на Північному полюсі тане вічна мерзлота. Ведмежата розповідають про побачене в листах своїм друзям і таки знаходять омріяний сніг. Книга не лише проговорює екологічні проблеми, а й дає дітям нові корисні навички, які можна закріпити в настільній грі на форзацах.

«Казка про чорний квадрат» Марії Білінської — це арткнига, що познайомить дітей із творчістю Малевича та відкриє для них мистецтво. Разом з дитиною можна шукати квадрати в книзі та в просторі, що вас оточує. Це розвиває творче око і вміння бачити незвичайне в буденному. І не думайте, що діти не розуміють абстрактне мистецтво: ви здивуєтеся, як глибоко вони здатні мислити кольорами, формами та асоціаціями.

«Особлива традиція» Ольги Пінчук — це книга про маму та сімейні традиції. Історія про те, як Богдась шукав подарунок на День матері. Разом із татом, дідусем і магічною картою вони мандрували країнами. Дізналися, як святкують День матері в Іспанії, Великій Британії, Фінляндії, Туреччині та навіть на Кубі. Це надихнуло Богдася на ідею подарунка для його мами. Разом із татом вони започаткували нову сімейну традицію. Ця книга допоможе: проговорити родинні цінності та свято з дітьми, вигадати свої особливі традиції і… виростити квасолю! На форзаці ви знайдете майстер-клас із вирощування квасолі.

«Оле і Уле. Купка смачненького невідомо чого» Інгурен Гутен (псевдонім Юлії Мироненко) — це історія про любов і дружбу між бухгалтером на пенсії Оле та маленьким совеням Уле. На кущі, який посадив Оле, виросли невідомі ягоди. Тож Оле визначає їхню назву, а Уле намагається з’ясувати, хто вони. Це історія про дорослішання. А також про те, що не так і важливо, як щось чи хтось називається. Головне, любиш ти його, чи ні! Історія в книзі розвивається не лише в тексті, а й в ілюстраціях. У купках ягід діти можуть упізнати єгипетські піраміди, або ж відшукати щось схоже на Ейфелеву вежу. А якщо уважно розглядати малюнки, то можна вигадати альтернативну історію, де головними героями стануть мишки.

«Песик, який рахував хмаринки» Ірини Мацко — це збірка з п’яти казок з терапевтичним ефектом. Вони навчать дітей дбайливо ставитися до домашніх улюбленців та прищеплять почуття відповідальності за тварин. Разом із кошеням Вуглинкою, детективом Шерлі, Жужею та іншими діти довідаються, що у тварин теж є страх — страх втратити господаря, допоможуть загубленому псу та зрозуміють, що добре для одного, то іншому може не підійти. Ці історії навчать емпатії, піклування про слабших та любові до тварин.

«Ці яблука вигадав геній!» Оксани Лущевської — це історія про дитяче захоплення, яке стало справою всього життя і переросло у винахід. Вона познайомить дітей із найбагатшою помологічною колекцією в Європі, відкриє їм визначного українського науковця-садівника Левка Симиренка. Книга важлива для самоідентифікації, для обговорення з дітьми захоплень та хобі, для натхнення на шляху до своєї мети, а ще це історія всесвітнього успіху українця. Погодьтеся, такі історії точно потрібні сучасним дітям.

Поділитися цією статтею