У новому 2022–2023 навчальному році чимало невизначеностей. Як забезпечити дитині український документ про освіту, якщо вона навчатиметься з вересня за кордоном? Який алгоритм дій вчителя, якщо під час очного навчання лунає повітряна тривога? Як дотримуватися стандартів НУШ у 5-х класах, якщо навчання дистанційне? Та як батькам адаптувати дитину до нової школи і колективу? Зібрали все, що треба знати вчителям і батькам про навчання з 1 вересня.

Дистанційна, сімейна чи екстернат: яку форму навчання обрати?

Із 1 вересня батьки зможуть обрати формат навчання для своєї дитини. Про це в ефірі національного телемарафону заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Які альтернативні форми навчання існують? Чим вони відрізняються? Які документи та заяви потрібні для переведення дитини? Підготували чекліст для батьків.


Як адаптувати дитину до нової школи та нового колективу?

Чимало українських сімей були вимушені залишити свій дім і переїхати в безпечніші місця та за кордон. Це суттєвий стрес, особливо для дітей. Менш ніж за місяць почнеться новий навчальний рік, і дітям доведеться заводити нові знайомства, показувати, на що вони здатні, та звикати до нових методів навчання. Як адаптувати дитину до нової школи та колективу? Поради батькам дає психолог-практик Олександр Конев.


Реформа НУШ і війна: які зміни чекають середню школу з 1 вересня

У 2021 році стартував пілот НУШ у базовій школі — п’ятих класах понад 130 шкіл з усієї України. А цьогоріч у вересні старт НУШ має відбутися в усіх 5-х класах України. Та чи не вплине війна на початок впровадження реформи? За якими підручниками навчатимуться п’ятикласники? Чи достатньо знань в українських вчителів, щоб займатися нововведеннями? Відповідає Роман Шиян, керівник робочої групи зі створення нових стандартів освіти.


Як дітям-біженцям залишатися українцями за кордоном?

Якщо ще кілька місяців тому багато батьків, які після початку війни виїхали разом із дітьми за кордон, мали певний оптимізм з приводу повернення додому й початку шкільного року в Україні, то зараз такі ілюзії розвіялись остаточно. 1 вересня дитина все ще залишатиметься в іншій країні. Закономірне запитання: які труднощі з продовженням навчання в Україні з-за кордону? Як у наступному навчальному році подолати подвійне навантаження та не випасти із системи освіти рідної країни? Та як в іншомовному середовищі не втрачати усвідомлення, що ти — українець/українка? 


Василь Дяків: Як навчатися офлайн і дбати про безпеку всіх учасників освітнього процесу?

А що думають про безпеку шкіл з 1 вересня самі освітяни? Адже чимало шкіл навчатимуть з початку осені в змішаному та офлайн-форматі. Василь Дяків, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2020, розмірковує у своєму блозі над гарантіями безпеки для учасників освітнього процесу. Хто відповідає за життя і здоров’я неповнолітньої дитини, яка йде додому зі школи і раптом лунає тривога? А якщо вона вийшла за територію школи під час уроків? А як бути в селах, де бомбосховищ взагалі немає? 

Поділитися цією статтею