Любий друже: Історії про українських школярів, які отримали листи від відомих людей

cover_letter

Українським школярам, у яких є кумири — відомі та впливові особистості, часто спадає на думку написати своїм героям. Але їм заважає страх, що відповіді вони так і не отримають, а їхні найщиріші слова залишаться непочутими. Однак є й ті, хто не боїться ризикнути, — у нашій добірці ви знайдете щасливчиків, які дочекалися відповіді й одержали листи від світових знаменитостей.

26730862_10155083649516218_4702422907323770414_n

Іван Хмельницький — одержав листа від британської королеви

Після візиту до Великої Британії Іван Хмельницький з Києва вирішив написати Королеві Єлизаветі ІІ щодо своїх вражень від Лондона та запитав Її Величність про собак породи корґі, адже і сам обожнює цих тварин. Не маючи жодних сумнівів, що Королева знайде час на відповідь, Іван ризикнув надіслати їй листа. І вона таки відповіла!

Королева не лише розповіла про своїх корґі (їх у неї, як дізнався хлопчик, аж сім), а й вклала до листа власні фотокартки.


Савелій Васильєв — також друг по переписці з Єлизаветою ІІ

10-річний школяр із Запоріжжя Савелій Васильєв отримав листа у відповідь на своє звернення до Королеви Єлизавети ІІ. Він давно цікавиться культурою Великої Британії, однак не міг знайти відповідей на свої численні запитання, тому вирішив звернутися до самої Королеви. Серед запитань, які поставив школяр: чи почувається вона по-справжньому королевою у своїх королівських палатах, який із 6 тронів у неї найулюбленіший, чи вірить вона, що чарівник Мерлін існував тощо.

Королева доручила своїй фрейліні Дженніфер Гордон-Леннокс відправити від її імені відповідь на цей запит. Єлизавета ІІ подякувала хлопчику за інтерес до Великої Британії, відповіла на запитання та вклала в конверт також буклети з інформацією про Букінгемський палац.

826845_w_450


zahar

Захар Лісковий — отримав відповідь на скаргу від видавців британської енциклопедії

7-річний Захар Лісковий написав видавництву Miles Kelly з приводу помилки в енциклопедії 1000+ Science Facts, де літак Мрія назвали російським, а не українським.

Видавництво надіслало Захару у відповідь електронного листа, пообіцявши виправити неточність у наступному накладі та подякувавши Захару за уважність.


Марія Мовчан — листується з Ангелою Меркель та Папою Римським

26_01_bm1
KFOaUofS_400x400

Марійка Мовчан з Ковеля Волинської області листується з багатьма відомими особистостями, серед яких Папа Римський Бенедикт XVI, канцлер Німеччини Ангела Меркель, колишня королева Нідерландів Беатрікс та колишній президент Франції Ніколя Саркозі. Згодом до листування долучилися і брати Марійки.

У колекції дівчинки також є листи від князівської родини Монако, прем’єр-міністра Португалії, королеви Данії та короля Бельгії. Однак поки ніхто з них не відгукнувся на пропозицію дівчинки відвідати її рідний Ковель.

26_01_bm2


Нікіта Шульга — одержав відео-звернення від гендиректора WWF

Нікіта написав листа до Марко Ламбертіні, генерального директора Всесвітнього фонду дикої природи. Нікіта розповів про свій спільний з однокласницею Софією-Христиною Борисюк проект із компостування відходів шкільних їдалень під назвою «Компола». Марко відзначив гарний рівень володіння англійською хлопчика, його інтерес до проблеми сміттєпереробки та забруднення навколишнього середовища і важливість його ініціативи.

shulga_0


58418c1034e9f

І знову Королева — подяка учням Бердянської школи за привітання з днем народження

У квітні 2016 року учні ЗСШ №1 м. Бердянськ відправили Єлизаветі ІІ привітання з 90-річним ювілеєм. 29 листопада того ж року вони отримали від неї листівку у відповідь.

58418c19eec82


Поділитися цією статтею