За останні кілька тижнів вам вдалося налаштувати дорожню карту дистанційного навчання. А зараз учні нарешті повернуться за парти. Навіть якщо ви помітили, що діти розлінилися після карантину й стали менш уважними, не акцентуйте на цьому увагу. Краще допоможіть їм влитись у навчальний процес. Як? Зібрали для вас командні ігри, класні правила й цікаві активності, які можна провести тільки наживо. Публікуємо максимально практичні тексти з відповідями, як педагогам повернути дітей до ефективного навчання у школі.
Як менше говорити і більше навчати: 27 порад учителям
Будьте неідеальними, будьте цікавими, дайте відчуття успіху. Оцінюйте для навчання, ставте хороші запитання, ходіть на уроки до молодих колег. Найкращі вчителі країни діляться досвідом про те, як менше говорити і більше навчати. Паул Пшенічка, Наталя Кідалова та Василь Дяків розповідають, що допоможе завоювати авторитет учнів у школі та чи варто вчити всього, що є у програмі.
Класні правила: як стати майстром управління класом
Після вимушеної дистанційки перше завдання вчителя — налаштувати клас, щоб дітям було комфортно навчатись. Якщо ви досі не встановили з дітьми правила та не обговорили наслідки за їх порушення — зробіть це. Публікуємо крутезні лайфхаки від Інни Большакової, авторки підручників і методистки Новопечерської школи.
П’ять ігор-п’ятихвилинок для молодшої школи
Для наймолодших учнів надважливо відчувати контакт з учителем. У цьому після кількатижневої перерви допоможуть ігри. Граючи з дітьми, ви урізноманітните подання матеріалу, вирішите певні освітні завдання та розвинете компетенції учнів. Яскрава та корисна гра має бути в кожного вчителя про запас, тож збережіть собі та користуйтесь із задоволенням!
Станьте улюбленим учителем: 14 фішок, щоб захопити увагу дітей
Робота вчителя — це відчайдушна боротьба за увагу учнів (як в онлайн-форматі, так і наживо в класі). Деякі дослідники вважають, що в середньому підліток тримає фокус уваги протягом 28 секунд. І щось нам підказує, що після дистанційного навчання ця цифра могла зменшитись. Як бути педагогам? Вдаватися до креативних рішень. І саме такі незвичні інновативні фішки для вчителів ми зібрали в цьому матеріалі.
6 ігор із класного менеджменту для середньої школи
Щоб навчити дітей працювати в команді, аналізувати проблеми і толерантно ставитися до різних поглядів, важливо створити в класі доброзичливу атмосферу. Ці ігри цінні ще й тому, що якісно провести їх можна лише в очному режимі. «Що змінилося в моєму однокласникові?», «Ми так бачимо», «Неіснуючий звір», «Мій напарник відповів би так…», «Вгадай мене за написаним» — обирайте найцікавішу гру та діліться досвідом із колегами.