Онлайн навчання та віддалена робота все більше і глибше проникає у наше життя. Google Docs незамінний помічник для вчителя та учня за нинішніх умов. Команда SUPPORT.UA підготувала для вас інструкцію, як працювати з гуглдокументами та які корисні функції він має.
Google Документи або Google Docs — це хмарний продукт Google, текстовий редактор, який дозволяє створювати, редагувати та обмінюватися документами у мережі. Це означає, що над одним документом можна працювати спільно — удвох або цілою групою. Можна також отримувати до них доступ з будь-якого комп’ютера, під’єднаного до Інтернету.
Як відкрити Google Документи?
Якщо на вашому комп’ютері встановлений Google Chrome, на головному екрані вашого браузера натисніть на 6 крапочок.
У віконці, що відкриється, переходимо у «Диск».
Натискаємо на кнопку «Створити» та обираємо Google Документи.
Вікно, яке відкрилось, візуально дуже схоже з додатком Microsoft Word, але все ж таки має відмінності. У той час, коли Word виграє завдяки більшому інструментарію, безперечна перевага Google документа — у функціях спільного доступу. Google неймовірно спростив обмін документів між платформами та спільну роботу над ними у режимі реального часу. Іншим учасникам команди навіть не обов’язково мати обліковий запис, щоб переглядати чи редагувати документи, з якими ви працюєте.
Почнемо з «Назви документу», змінити її можна зверху.
Для того, щоб створювати та редагувати документ разом з іншими користувачами, надішліть їм посилання та надайте для них дозвіл.
У правому верхньому кутку натискаємо кнопку «Поділитись».
У вкладці «Загальний доступ» необхідно обрати «Усі, хто має посилання».
Далі, залено від ваших потреб, обираємо функції, які може виконувати інший користувач у вашому документі.
- може переглядати — не може нічого змінити;
- може коментувати — може надавати коментарі до матеріалів, які є у документі;
- може редагувати — має повний спектр функціоналу, як і власник.
Щоб зберегти зміни — натискаємо «Готово».
Що є у вкладці Файл?
У меню Файл можна створити або скопіювати документ, завантажити його у різних форматах, відкрити файли Word і PDF в Google Документи, скачати файл у різних форматах, надати до документа доступ іншим користувачам, увімкнути офлайн-доступ, роздрукувати, перемістити документ в іншу теку, надіслати його електронною поштою.
Вкладка «Змінити» знадобиться вам для вставки, вставки без форматування тексту, якщо необхідно повернутись на дію назад чи вперед, замінити якесь слово на інше.
Вигляд
Якщо у процесі роботи потрібно швидко переглянути структуру документа та знайти необхідний блок тексту, скористайтеся меню Вигляд. Тут також можна додати лінійку для розмітки, коментарі, панель формул, розриви сторінок, символи, які не друкуються, а також змінити режим редагування, перегляду, коментування.
Вставка
Якщо до тексту необхідно додати зображення, малюнки, таблицю, графіки та діаграми вам допоможе вкладка «Вставка». Саме це меню дозволяє також додати формули, діаграми, дати, смайли, події з календаря, водяні знаки. Щоб швидко знайти у документі потрібний блок тексту, через Вставку можна додати Зміст або закладки.
Формат
Ця вкладка дозволяє працювати з текстом. Якщо вам потрібно виділити текст напівжирним чи курсивом, змінити розмір шрифту, вибрати нижній чи верхній індекс, виділити заголовки різних рівнів для чіткої структури, вирівняти відступи, міжрядкові інтервали, розбивати текст на стовпчики чи нумерувати списки, змінити орієнтацію з книжкової на альбомну — вам потрібна дана вкладка.
Інструменти
Перевірити граматику та правопис, підрахувати кількість слів та символів у документі, порівняти документи, перекласти текст на іншу мову та навіть записати текст голосовим набором.
Автозаміна
Ця функція дозволяє заміняти символи та слова при наборі. Щоб налаштувати автозаміну зайдіть у вкладку Інстументи — Налаштування — Підстановки і далі введіть слово, яке потрібно замінити, і поряд на яке потрібно замінити.
Також можна налаштувати Автозаміну у вже написаному тексті. Для цього скопіюйте слово у документі, яке потрібно замінити. Потім натисніть клавіші Ctrl+F і Ctrl+V; коли у верхньому правому кутку з’явиться поле для вводу, натисніть три крапки;
Функція «Коментар»
Ця функція дозволяє вчителям та студентам залишати коментарі до документів. Вони можуть використовувати цю функцію, щоб ставити запитання, давати відповіді на запитання, надавати коментарі до завдань.
Для цього необхідно виділити необхідний текст і справа натиснути на кнопку «Додати коментар»
Прокоментувавши фрагмент, ви побачите його в історії коментарів.
Ще одна дуже корисна функція — історія версій.
Ця функція дозволяє відстежувати всі зміни, внесені до документа з моменту його створення.
Наприклад, якщо вам потрібно перевірити, які зміни були внесені до документа учнями, ви можете скористатися історією версій, щоб переглянути всі зміни та коментарі, що були додані до документа з часом.
Ця функція також дозволяє відновлювати попередні версії документів, якщо щось пішло не так. Це особливо корисно в тих випадках, коли документ містить важливі дані або завдання, які необхідно відновити.
Щоб скористатись даною функцією, натисніть на годинник у верхній панелі.
Усі зміни відображаються у панелі справа, натискаючи на один із варіантів історії, ви бачите зміни та можете повернути потрібну вам версію.
Функція Google Meet
Google Meet є відеоконференційною платформою, що дозволяє проводити онлайн-зустрічі, відеоконференції та вебінари. За допомогою Google Meet ви можете проводити онлайн-уроки, зустрічі з батьками та студентами, обговорення з колегами тощо.
У Google Документах є вбудована функція, яка дозволяє запустити Google Meet безпосередньо з документа. Ця функція дозволяє проводити онлайн-уроки, ділитися екраном та відображати вміст документа в режимі реального часу з учнями та колегами з будь-якого місця з підключенням до Інтернету. Ви можете також записувати відеоуроки та ділитися ними зі учнями, що дає можливість дітям переглядати матеріал у зручний для них час. Окрім того, функція Google Meet дозволяє проводити онлайн-зустрічі з батьками та дітьми у режимі реального часу.
Щоб скористатись цією функцією, натисніть на значок камери на верхній панелі.
Із Google Документами ваші уроки будуть цікаві, інтерактивні та значно полегшать роботу вам та вашим учням. А щоб дізнатися більше функцій Google Документів — звертайтеся до спеціалістів комп’ютерної допомоги онлайн від SUPPORT.UA.