Готуємося до ЗНО з математики, граючись

На платформі iLearn стартував новий курс «Математика. Просто»

Автор тексту: Олександр Папіш

Як цікаво та невимушено підготуватися до ЗНО з математики? Новий безкоштовний онлайн-курс «Математика. Просто» допоможе навчатися, граючись. І при цьому не забувати, що математика — це не лише абстракції та рівняння, а й дуже життєва дисципліна.

Торік близько 19% випускників не склали ЗНО з математики — не змогли подолати мінімальний поріг. А вже з 2021 року планується обов’язкове складання ЗНО з математики для всіх випускників шкіл, які здобувають повну загальну середню освіту.

Вивчення математики вже стало пріоритетним завданням для нинішніх школярів. І багатьох цікавить не так сам предмет, як суто підготовка до успішного складання тесту. Тож як у гонитві за проходженням порогового бала не втратити розуміння практичного значення математики? 

26 лютого розпочалося навчання на безкоштовному онлайн-курсі «Математика. Просто», який розробили ГС «Освіторія» спільно з командою студії онлайн-освіти EdEra. Зареєструватися на курс можна на гейміфікованій платформі iLearn. Що ж чекає на його слухачів?

Практичний підхід

Курс складається із 6 навчальних модулів, які охоплюють чинну програму ЗНО: починаючи від теми «Числа та вирази» і закінчуючи математичною статистикою. Експертка курсу — Вікторія Гайдар, викладачка математики та робототехніки, співзасновниця центру STEM-освіти «UA-Robotics».


«Під час роботи над курсом у мене було єдине бажання — показати всю красу математики на життєвих прикладах та реальних задачах. Основне запитання, яке найчастіше виникає на початку вивчення певного курсу: «Де я застосую отриманні знання на практиці?» Як на мене, це свідомий та зважений підхід до навчання. Та й справді, багатьом знайома ситуація: «Я не вчив(-ла) в школі математику, бо там було багато формул та якісь незрозумілі приклади».

Річ у тім, що будь-яка наука початково виникала з необхідності описати певні явища в природі. Вона не з’являлася штучно, просто щоб помучити тих, хто її вивчає. Але коли йдеться про математику та інші технічні науки, то складається саме таке враження. Ну і справді, хіба мені потрібно знати основні формули стереометрії, якщо я навіть не пам’ятаю, що таке стереометрія?

Цей курс створений саме для того, щоб проілюструвати: математика — жива наука, що існує в повсякденному житті, навіть якщо ви цього не помічаєте. Протягом курсу ми будемо літати в Данію, створювати скульптури, класти кошти на депозит, відкривати власну справу і свідчити в суді. Тож запрошую всіх охочих поглянути на математику з нестандартного ракурсу та відкрити її для себе з неочікуваного боку».


Родзинки курсу

У кожному модулі — від 3 до 8 лекцій, які складаються з кількох навчальних відео (тривалістю до 10 хвилин) і тестових завдань. Одна з родзинок курсу — це формат відео: поєднання в кадрі розповіді експерта з графічними візуалізаціями у стилі Khan Academy. Формули, графіки, усі математичні вирази виводяться в письмовому форматі на чорному слайді, а паралельно здійснюється аудіосупровід з поясненнями.

Приклади матеріалів з онлайн-курсу «Математика. Просто»:

Після кожного відео та навчального модуля — завдання у форматі ЗНО. Це дає змогу слухачам курсу одразу закріпити почуте та попрактикуватися у виконанні тестів. А за правильне виконання завдань слухач отримує спеціальні бонуси — вчибакси. Їх можна витратити на те, щоб змінити та покращити можливості свого віртуального героя, «купуючи» йому новий одяг, аксесуари тощо. Такий режим зумовлює гейміфікацію — перетворення процесу навчання на цікаву гру.

Крім того, викладачка курсу Вікторія Гайдар щовівторка на платформі ILearn проводить безкоштовні навчальні вебінари з математики, де їй можна поставити запитання в коментарях та поспілкуватися з іншими слухачами. А як бонус ще й отримати додаткові електронні монети — вчибакси.

Тепер математику можна вивчати не тільки цікаво, а й так просто, як поширити пост на Facebook.

Поділитися цією статтею
Автор: