Премія Global Teacher Prize Ukraine — це щорічна національна відзнака для вчителів — агентів змін в освіті. Премія покликана відзначити досягнення вчителя — не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість цієї професії в Україні. Національну премію заснувала в 2017 році ГС «Освіторія», підписавши меморандум з фондом Varkey GEMS Foundation, який проводить світову Global Teacher Prize. Контент-менеджер премії Юлія Чернова відповідає на найпоширеніші запитання щодо подання заявки.
Пошуки найкращих учителів України — непроста справа, саме тому ми створили дві кнопки на сайті: «Номінувати вчителя» й «Узяти участь».
«Номінувати вчителя» — це кнопка, яка найбільше допомагає нам у пошуках сучасних учителів. Її натискають ті, хто хоче номінувати свого улюбленого вчителя на премію.
Хто може номінувати вчителя?
Номінувати вчителя може кожен: батьки, учні, колеги, навіть найближчі родичі. Ви знаєте вчителя, який надихає всіх навколо, змінює майбутнє учнів чи всієї громади, мріє та йде вперед попри перепони — сміливо тисніть «Номінувати вчителя» і розкажіть нам та всій Україні про нього. Не турбуйтеся, ми не плануємо надокучати вам листами чи дзвінками.
До коли можна номінувати?
Приймання заявок на премію завершується 1 серпня 2019 року о 23:59, тому це також кінцевий термін для номінацій. Але варто розуміти, що заявка, яку має заповнити вчитель, дуже ґрунтовна. Вчителю знадобиться не менше двох годин на її заповнення, тому ми б рекомендували номінувати вчителя принаймні до 20 липня. Тоді ми точно встигнемо зв’язатися з учителем, і він або вона зможе стати учасником премії.
Скільки разів можна номінувати вчителя? Як це впливає на перемогу?
Номінувати вчителя можна хоч мільйон разів. Щоразу, коли вчителя номінують і вказують його електронну адресу, він чи вона отримує «листа щастя», у якому йдеться про те, що вчителя номіновано на премію (без імені того, хто саме його номінував). Якщо ж ви не знаєте електронної адреси, не варто опускати руки — достатньо вказати телефон, і ми обов’язково зателефонуємо улюбленому вчителю та запросимо взяти участь у премії.
Щоб стати учасником премії, учителю обов’язково потрібно заповнити заявку, посилання на яку він отримає в цьому ж листі, самостійно. Саме за цією заявкою обиратимуть ТОП-50 учителів.
Тож шанси стати переможцем у вчителя, якого взагалі не номінували, і того, кого номінували п’ятсот разів, однаковісінькі.
Кого можна номінувати?
Учасником премії може бути вчитель, який викладає предмети середньої освіти в державній, приватній, альтернативній школі, ліцеї чи технікумі.
Важливо, щоб номінант усе ще перебував у статусі вчителя та викладав хоча б на 0,25 ставки.
Звичайно, якщо ви хочете відзначити вчителів, які навчали вас, але ви не впевнені, що вони ще викладають — усе одно номінуйте! Повірте, це прекрасний спосіб сказати «Дякую» навіть роками пізніше.
Що робити, якщо вчителю не телефонують?
Якщо ви впевнені, що номінували вчителя, але протягом робочого тижня він не отримав дзвіночка та листа — напишіть нам на адресу gtp@osvitoria.org або зателефонуйте 095–448–18–40.
Кнопка «Узяти участь» — це чарівна паличка для всіх учителів, які хочуть стати частиною проактивної освітянської спільноти та долучитися до когорти найкращих педагогів. Щоб стати учасником премії, обов’язково потрібно заповнити заявку.
Переможець премії отримає:
грошову винагороду в розмірі 250 000 гривень;
звання найкращого вчителя України;
рік навчання від ГC «Освіторія»;
цінні подарунки від партнерів.
Якості вчителя — переможця премії Global Teacher Prize Ukraine
Щоб взяти участь у премії, ви маєте бути старші за 18 років і викладали предмети середньої школи в державній, приватній, альтернативній школі, ліцеї чи технікумі хоча б на 0,25 ставки. Ви можете працювати директором чи завучем, але мати години з будь-якого предмета — це важливі технічні умови. Ми точно відчуємо спорідненість наших душ, якщо:
Ви мрієте, щоб Україна стала країною «освітнього дива», та активно рухаєтесь у цьому напрямку
Підтримуєте розвиток ідей, які відкривають доступ до якісної освіти дітям з усіх верств суспільства
Надихаєте інших викладачів своїм позитивним прикладом, використовуєте інновації в навчанні та займаєтесь громадською роботою
Змінюєте своє оточення, готуєте учнів бути ефективними в глобалізованому просторі та виховуєте громадянами світу
Ви відкриті новому і справді готові підтримувати колег
Термін прийняття заявок та головні «чекпоінти» премії
11.04 — 01.08.2019 (23:59)
ми з радістю приймаємо ваші заявки на сайті. Якщо у вас виникають питання в заповненні анкети-заявки — напишіть нам на адресу gtp@osvitoria.org або зателефонуйте 095–448–18–40.
02.08 — 14.08
волонтерські офіси по всій країні активно вивчають анкети аплікантів та виставляють бали за відповіді на кожне з питань (від 0 до 5 балів).
15.08 — 25.08
усі учасники ТОП-50 пишуть мотиваційні есе та знайомляться з командою премії Global Teacher Prize Ukraine під час скайп-зустрічей.
26.08 — 31.08
дружні експертні організації опрацьовують анкети та вивчають есе учасників. Від однієї організації виставляється середній бал кожному учаснику, а далі визначаються ТОП-10 за сумою балів.
01.09
оголошення ТОП-10.
13.09 — 15.09
усі найкращі вчителі країни за версією премії Global Teacher Prize Ukraine разом з експертним журі зберуться в асесмент-центрі, де презентуватимуть себе, ділитимуться досвідом та даватимуть майстер-класи.
05.10
ми зберемося на урочисту церемонію нагородження в Києві, де дізнаємося ім’я найкращого вчителя України та імена призерів різних номінацій.
За прозорістю процесу відбору асесорами ТОП-50, визначенням дружніми освітніми організаціями ТОП-10 та навіть оголошенням переможця премії — найкращого вчителя України слідкує міжнародна аудиторська компанія Deloitte.
Як заповнювати заявку?
Анкетну заявку можна заповнити за посиланням, при цьому варто враховувати, що саме ця анкета є першоджерелом й основою, за якою експерти й асесори обиратимуть ТОП-50 і ТОП-10. Її опрацювання займає не менше двох годин, а заповнювати її можна поступово, щоразу натискаючи кнопку «зберегти чернетку».
Будь ласка, розкрийте суть питань та використовуйте не більш ніж 1500 слів для відповіді на кожне з них. Торішній досвід показав, що до ТОП-50 потрапили вчителі, чиї заявки мали відповіді по 250–500 слів на кожне з питань. Не забудьте «приправити» свою анкету емоціями. Гумор чи власні переживання — це речі, які не залишать байдужими ні асесорів, ні членів журі.
Будьте собою, але не применшуйте власні надбання та досягнення. Ви допомагаєте на альтруїстичних началах, пишете книжки, розвиваєте дітей поза межами шкільної кімнати, знаходите грантові програми чи просто готуєте дітей до майбутнього — описуйте це.
Детальніші підказки та поради, як відповідати на питання анкети заявки — за посиланням.