Гаджети, натхнення і книжки: 7 крутих TED-виступів про освіту

TED — найвідоміша конференція, де експерти з різних галузей діляться цікавими ідеями, які варті поширення. Ми зібрали сім виступів освітян, які будуть корисні вчителям.

Коміксам саме місце в школі

Комікси і графічні романи мають бути під рукою в кожного вчителя. Про це розповідає художник коміксів і викладач Джин Люн Янг. На тлі барвистих, повних гумору малюнків Янг говорить про роль, яку грали комікси в американській освіті, і наводить несподівані приклади того, як вони можуть допомогти дитині в навчанні.

Як надихнути кожну дитину стати читачем на все життя

Які умови для читання ми можемо створювати, щоб усі діти добре читали? У виступі, який змусить вас подумати про те, як ми вчимо читати, Елвін Ірбі, вчитель і письменник, пояснює проблеми читання, з якими стикається багато дітей і розповідає, що компетентні викладачі роблять, щоб допомогти всім дітям вважати себе читачами.

Навчання — це шлях до свободи

Шамім Акхтар виросла в Пакистані, виховувалася як хлопчик, щоб отримати ті свободи, які були недоступними звичайним пакистанським дівчаткам: грати на вулиці й ходити до школи. У своєму виступі Акхтар розповідає, як можливість отримати освіту змінила не тільки все її життя, а й уклад життя її села, де сьогодні всі дівчатка ходять до школи.

Глобальна криза навчання і як з нею боротися

«Наша найважливіша інфраструктура — освічені уми», — каже колишній міністр уряду Тунісу Амел Карбул. Але надто часто великі інвестиції йдуть на більш відчутні проекти, такі як мости і дороги, хоча саме уми наших дітей створять краще майбутнє.

У цьому виступі Амел ділиться реалізованими ідеями про те, як домогтися, щоб кожна дитина ходила до школи і вчилася, протягом всього лише одного покоління.

Три побоювання з приводу дітей біля екранів — і чому вони марні

Ми перевіряємо наші телефони більш ніж 50 разів на день, але коли з ними грають діти, ми нервуємо. Чи дійсно телефони руйнують дитинство? «Ні», — каже експерт із дитячих медіа Сара Девіт. У виступі вона розповідає про майбутнє, в якому ми будемо раді бачити, як діти користуються гаджетами, і показує, як технології можуть дійсно допомогти дітям рости, спілкуватися і вчитися.

Як створити бібліотеку, в якій дітям захочеться читати

Коли Майкл Бірут взявся за створення логотипа для громадських шкільних бібліотек, він і гадки не мав, що це було початком проекту довжиною в кілька років. У цьому повному гумору виступі він згадує, з яким величезним ентузіазмом намагався привнести енергію, знання, мистецтво і графіку в ті магічні простори, в яких шкільні бібліотекарі можуть надихати нові покоління читачів і мислителів.

Хочете, щоб діти добре вчилися? Гарно їх годуйте

Що ми очікуємо від дітей, які приходять до школи голодними, харчуються одним цукром і не отримують поживних речовини? Колишній шеф-кухар Білого дому, експерт-дієтолог Сем Касс розповідає, що школи можуть зробити для того, щоб давати дітям не тільки знання, а й повноцінне харчування.

Поділитися цією статтею