До Дня поезії: пронизливі рядки Костенко, Симоненка та поета-воїна Далі

21 березня — Всесвітній день поезії. Майже кожен справжній поет має щось героїчне, бунтівне, здатність щиро захищати свої погляди до останнього, адже фальш та натхнення несумісні. Недарма незламна Леся Українка писала «Слово, моя ти єдиная зброє». Як і проти чого боролися ті, чиї рядки надихають нас сьогодні у воєнні часи? До Дня поезії зібрали для вас пронизливі рядки Ліни Костенко, Василя Симоненка та поета-воїна Максима Кривцова «Далі».

«Варто лише перемогти»: яким був воїн-поет Максим Кривцов «Далі»

 Максим Кривцов, якого Україна втратила зовсім недавно, був і талановитим поетом, і  воїн з позивним «Далі», який з 2014 добровольцем пішов на фронт. Він загинув у 33 роки, поповнивши сучасне покоління Розстріляного Відродження, яке знищує росія. Поет не стільки писав про битви, скільки мріяв порятувати все, що нівечить війна.  «Весь світ у ранах — я візьму цей жовтий скотч…»


Пророчі вірші Ліни Костенко про Україну, війну і свободу

Не обов’язково володіти автоматом, аби воювати. Народна улюблениця Ліна Костенко, якій виповнилося 94 років, колись мріяла стати льотчицею та «всі 30 років незалежності знала, що росіяни на нас нападуть». Але навряд чи здогадувалася в юності, що її слова для мільйонів українців під час війни стануть такими важливими. 


Василь Симоненко: яку Україну поет ненавидів, а якою жив і дихав?

Поет-шістдесятник Василь Симоненко не випало жити під час боїв. Але вороги України боялися його так сильно, що, скоріш за все, свідомо вкоротили йому віку у 28 років. Але вірші вбити не можна. Як писав сам поет, «Гнів народний — то наша зброя». У далекому 1955-му він передбачав: «Можливо, знову загримлять гармати І танк зімне пшеницю на лану…» та підбадьорював усіх нас: «Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для других виборює життя».


Як писали про кохання Франко, Леся Українка та Микола Вінграновський

Час навчитися говорити про кохання українською! І найкращі вчителі тут — наші класики. Колись вони закарбували на папері найромантичніші слова про любов, а нині ці вірші стали популярними піснями. Зібрали 10 співаних поезій для вашого Дня закоханих по-українськи. Навіть найсухосердіші неромантики і любовні невіряни розчуляться, послухавши дбайливо підібрані «Освіторією» любовні хіти.


Український поет Володимир Вакуленко до останнього дня життя турбувався про сина

Дитячий поет Володимир Вакуленко виховував сина самотужки та просто залишався собою — і в окупації, і на допитах. Його життя двома кулями обірвали рашисти — просто за те, що він писав казки та вірші рідною мовою та щиро любив українське. У веселих віршиках, які так подобаються дітям, звісно, немає нічого про війну. Але між рядків там є чимало про гідність, волелюбність, чесність та насолоду рідним словом. Читаємо їх юним українцям. 

Поділитися цією статтею