День Святого Миколая у школі: 16 ідей для веселого свята

Image by Freepik

Цього року відзначаємо Миколая за оновленим календарем — 6 грудня. Саме із цього дня починаються зимові свята, всіх охоплює передноворічний настрій. Святкування Миколая у школі — можливість повернутися до питомих українських традицій. Адже Чудотворець споконвіку приносив українським дітям подарунки під подушку. Тож ловіть ідеї, як весело провести День Святого Миколая у школі, що сподобаються дітям різного віку.

Розкажіть дітям, хто такий Миколай

Щоб свято вийшло за межі подарунків під подушкою, варто розповісти учням про Миколая Чудотворця. Історію про святого краще адаптувати до віку дітей.

🔸 Молодшим школярам можна розповісти про Миколая у форматі казки, адже їм хочеться вірити в дива.

Розкажіть, що Миколай був християнським священником, у спадок від своїх батьків він отримав чимало грошей. І найбільше його засмучували біди та злидні інших людей. Якось він дізнався, що один бідний селянин не мав грошей для приданого своїм трьом донькам. Тож Миколай таємно поклав їм у хату три мішечки золота — по одному для кожної дівчини.

Через цю історію можна пояснити дітям, що Миколай допомагає тим, хто справді чогось потребує. І в листі до нього можна попросити не лише іграшки, а й інші цінні речі — добрих друзів, успіхи в навчанні чи всякі гаразди для своїх рідних.

Молодшим учням варто пояснити, що Миколай — невидимий помічник, який бачить усі дитячі справи — добрі та не дуже. За гарні вчинки він винагороджує. Проте не карає за погані, а пробачає, якщо дитина щиро шкодує про них. Тож допомога іншим і старанність обов’язково повернуться до нас чимось приємним.

Image by Freepik

🔸 Старшим учням можна розповісти реальну історію Миколи Чудотворця. Адже він — історична постать, християнський священник, який народився в Патарі на території сучасної Туреччини. І сьогодні в місті Міра можна побачити рештки стародавнього храму, в якому служив Святий Миколай.

Страшна епідемія в Мірі забрала життя його батьків, і він справді роздав увесь свій великий спадок бідним людям. Миколай не чекав, що його проситимуть про допомогу, а сам шукав тих, хто найбільше потребував його підтримки.

Святий Миколай оберігає дітей, саме тому його ікона часто висить там, де діти з’являються на світ — у пологовому будинку. І справжні дарунки Миколая — не забавки чи цукерки, а захист дітей від усього злого і поганого. А подарунки під подушкою — це приємний бонус за наполегливу роботу.

І з молодшими, і зі старшими учнями можна в День Миколая провести аналіз року, що минув. Нехай діти пригадають та запишуть свої успіхи та невдачі й напишуть, чого б вони хотіли досягти в наступному році.

Розваги до Дня Святого Миколая

Звісно, школярам будь-якого віку не хочеться слухати лише повчання. І якщо ми прагнемо, щоб наш традиційний Миколай замінив радянського Діда Мороза, варто влаштувати дітям свято з розвагами та цікавими активностями.

Ідеї для святкування з учнями молодшої та середньої школи

🟡

Майстер-клас із виготовлення подарунків

Запросіть вчителя малювання або праці та організуйте захід, на якому учні зможуть самостійно виготовити подарунки для інших дітей чи вчителів. Це можуть бути листівки, аплікації, вишивка чи саморобні іграшки. Важливо, щоб діти відчули святковий настрій та зробили одне одному приємне.

🟡

Казкова година

Розпочніть святковий день читанням веселих та захопливих казок про Миколая. Під час уроку можна організувати ігри на розуміння прочитаного чи навіть влаштувати маленький драматичний виступ.

🟡

Конкурс малюнків «Мій ідеальний подарунок»

Запропонуйте дітям намалювати свою мрію, яку б вони хотіли, щоб здійснив Миколай. Потім можна організувати виставку малюнків та обговорення творчих ідей.

🟡

Виставка рукоділля 

Влаштуйте виставку робіт, які виготовили учні, на тему «Святкові прикраси для дому». Діти можуть принести ялинкові іграшки, листівки чи інші вироби своїми руками.

🟡

Літературний вечір

Запропонуйте дітям розповісти віршики або заспівати пісні про Миколая. Влаштуйте читання в невимушеній атмосфері, наприклад, сидячи у колі в класі чи іншому затишному місці школи. Так діти справді хотітимуть поділитися своїми творчими знахідками і не почуватимуться, наче відповідають на оцінку.

🟡

Квест «Шукай подарунки»

Розмістіть декілька прихованих «подарунків» у школі чи на подвір’ї. Роздайте дітям картки із завданнями, що допоможуть їм знайти ці подарунки. Завершенням квесту може бути «скарб» або невеличкий сюрприз для кожного учасника.

🟡

Костюмований конкурс

Запропонуйте дітям і вчителям прийти на свято в тематичних костюмах: Миколая, його помічників чи інших персонажів, пов’язаних із зимовими святами. Влаштуйте конкурс на найцікавіше вбрання або спільні танці під новорічно-різдвяну музику.

🟡

Спільні частування

Запропонуйте учням разом із батьками приготувати та принести улюблені смаколики. На завершення свята влаштуйте частування, на яких діти зможуть поділитися своїми солодощами з усіма однокласниками.

Ідеї для святкування з учнями старших класів

🟢

Святкова вистава

Це може бути мюзикл або концерт талантів, який учні підготують разом з учителем. Запропонуйте їм святкову і цікаву для них тему. Наприклад, зірки Голлівуду везуть подарунки від Миколая дітям. Нехай старшокласники підготують окремі тематичні номери або влаштують спільну виставу.

🟢

Миколайський квест

Створіть квест із загадками та завданнями, що вимагатимуть від учнів розв’язувати головоломки та шукати підказки по всій школі чи на подвір’ї.

🟢

Кулінарний майстер-клас

Запросіть учителя або працівника їдальні та організуйте кулінарний майстер-клас, де учні зможуть навчитися готувати святкові страви й десерти. Це може бути, наприклад, виготовлення печива чи солодких млинців.

🟢

Тематична фотозона

Створіть креативну фотозону з елементами святкової атмосфери, де учні зможуть робити світлини та ділитися ними в соціальних мережах або створити спільний альбом.

🟢

Виставка мистецтва

Запросіть учнів представити свої творчі роботи, пов’язані зі святом Миколая. Це може бути живопис, графіка, скульптура чи навіть відеоарт.

🟢

Танцювальний батл

Організуйте конкурс танців, де учні зможуть продемонструвати свої таланти під відомі новорічно-різдвяні пісні. Його можна влаштувати у холі школи чи спортивній залі, заздалегідь зібравши заявки від учасників. Запропонуйте кільком відповідальним учням створити плейліст для батлу, щоб пісні точно були актуальними для старшокласників.

🟢

Благодійний ярмарок

Запропонуйте учням влаштувати ярмарок у школі. На ньому вони зможуть продавати виготовлені власними руками прикраси або свої старі іграшки. А зароблені кошти передадуть на потреби дітей військових або сиріт.

🟢

Святковий стендап

Влаштуйте гумористичний концерт на святкову тематику. Нехай охочі учні підготують свої стендап-виступи зі смішними новорічними та різдвяними історіями.

Поділитися цією статтею