Чому я обираю онлайн-курси замість офлайн-навчання?

Вдосконалюємо англійську: кілька ідей на літо від «Грін Кантрі»

Літо — пора експериментів і самовдосконалення. І час, коли все дається легко, навіть навчання. Про переваги онлайн-курсів та натхнення для вивчення англійської, розповідає Наталя Лотоцька-Гевко, керівниця мережі центрів англійської для школярів «Грін Кантрі».

Світ пришвидшився, і це факт. Час стає однією з найбільших цінностей. Ми живемо у фантастично цікавий період переродження світу. І якщо нам, дорослим, усе ще хочеться офлайн-спілкування, то наші діти дедалі більше віддають перевагу онлайну. Це не добре і не погано. Це реальність, проти якої не варто бути Дон Кіхотом.

Завдяки технологіям потреби в людській праці скорочуються, витрати на їжу та одяг теж. Така сама тенденція спостерігається і в освіті: університети відкривають загалу доступ до лекцій топових професорів, електронні книги можна отримати зовсім безкоштовно або купити річну передплату за кілька доларів, YouTube кишить навчальними відео. Таке різноманіття сприяє розвитку самоосвіти. Усе, що потрібно від людини — мінімальні фінансові інвестиції, 20–30 хв на день та внутрішня мотивація.

Ціна — це лише одна з переваг онлайн-курсів. Я особисто бачу ще кілька:

1. Економія часу на дорогу.

2. Навчання у власному темпі.

3. Можливість вчитися будь-де і будь-коли.

4. Простота реєстрації на курс та право в будь-який момент його припинити.

Улітку ми запустили експериментальний курс англійської для школярів 6–16 років Super Light. Це лайтовий двомісячний курс, протягом якого учні можуть добряче підтягнути свої знання або ж не забути вивчене за попередній навчальний рік. За тиждень набору до нас зареєструвалися і розпочали заняття 58 учнів. Для мене це означає, що попит на онлайн є, і він зростатиме дуже стрімко найближчим часом.

Мені хочеться поділитися нашим внутрішнім досвідом розробки та створення програм Грін Кантрі, які базуються на нашому 13-річному досвіді, авторських розробках, а також:

 1. Особистому кабінеті учня.
 2. Інтерактивній освітній платформі.
 3. «Живому» підручнику.

Ось, наприклад, беремо матеріал для учнів 3–4-х класів. Кожен рівень поділений на два курси по два підрівні. Ми це зробили для того, щоб діти відчували маленьку перемогу в чотири рази частіше. 1 курс = 30 занять, які учні проходять самостійно. Кожне заняття — це комплекс вправ, завдань, аудіо- та відеоматеріалів, які допомагають ознайомитися з новим матеріалом, вивчити його та відпрацювати. Протягом курсу для контролю та додаткової мотивації учні мають три групові онлайн-зустрічі. Перші дві проходять в ігровому форматі, а третя — це усна співбесіда-тест для перевірки прогресу учнів. У разі успішного проходження співбесіди учні отримують сертифікати про проходження рівня.

Спробуйте пройти один з уроків зі своєю дитиною і обов’язково зверніть увагу на якість ілюстрації, типи завдань та чудову дівчинку Софію білінгва.

Різноманіття вправ дає змогу відпрацювати сприйняття лексики та граматики на слух, написання слів та граматичних структур, їх розуміння та застосування.

Ось, до прикладу, типи вправ, які виконують учні:

 • обрати правильну відповідь (А, В, С),
 • з’єднати слово з його перекладом / визначенням / ілюстрацією,
 • з’єднати між собою малюнки або частини тексту,
 • поставити абзаци тексту в логічному порядку,
 • прослухати аудіо: звучання слів, начитку тексту / пісню / чант,
 • переглянути нарізки з фільмів,
 • написати есе чи розгорнуті відповіді до завдань,
 • виконати вправи на переклад,
 • вставити пропущені слова / знаки / букви.

Варіація вправ постійно доопрацьовується, і на осінь ми презентуємо нові «фішечки».
Цікаво, що після кожної вправи є три опції:

 1. Перевірити свої відповіді (система виділить червоним ті, де допущено помилку).
 2. Показати правильні відповіді (система самостійно виконає завдання і покаже правильні відповіді).
 3. Очистити відповіді і виконати вправу заново.

Як користуватися онлайн-платформою

GC Test — це трекер успішності студентів, який дає учню змогу заміряти свій прогрес. Протягом курсу система пропонуватиме тренувальні тести та фінальний. Результати тестів зберігаються в особистому кабінеті користувача. На виконання кожного тесту учні отримують 1–3 спроби, а також певні часові рамки. Додатково, для отримання сертифіката, що підтверджує рівень, усі учні проходять усну онлайн-співбесіду з викладачем «Грін Кантрі», який або погоджує видачу сертифіката, або рекомендує ще попрацювати з матеріалом.

Вартість такого онлайн-курсу для школярів з доступом до всіх матеріалів і трьох зустрічей з викладачем — всього 400 грн.

Щоб приєднатися до курсу, потрібно виконати три прості кроки:

 1. Пройти онлайн-тестування на визначення рівня my.greencountry.com.ua. Важливо: ви можете допомогти дитині з першим етапом реєстрації, але не втручайтеся під час проходження тесту. Навіть якщо в дитини зовсім початковий рівень — тест усе одно потрібно пройти. Його дитина може зупинити, тільки-но зрозуміє, що він для неї надто складний.
 2. Самостійно обрати курс в особистому кабінеті. Після цього з вами додатково сконтактує консультант і відповість на всі запитання.
 3. Внести оплату 400 грн протягом трьох днів після реєстрації (ви отримуєте повний доступ на перші два дні до оплати, щоб вирішити, чи підходить вам цей курс). Інформація щодо способів оплати також є в особистому кабінеті вашої дитини.

Поділитися цією статтею