Як словниковий запас, математика та цікавість до книг у дошкільнят визначають майбутнє

cover_toys_1

Ранній розвиток дітей, який тримають у центрі уваги величезні корпорації, — це не про те, як з пелюшок малюка намагаються перетворити на генія та «нафарширувати» знаннями. Це — про забезпечення вікових потреб, дошкільну освіту, елементарні стартові умови. Чи дійсно період до 6 років настільки важливий для майбутнього людини? Чи це настільки вагомий момент у межах країни? Група Світового банку проаналізувала довгострокові вигоди раннього виховання дітей у 12 країнах. Саме про це — доповідь заступника голови та директора з виробничих питань компанії KPMG, члена робочої групи з питань раннього дитинства в ReadyNation Скотта Озануса. Ми переклали найцікавіші моменти.

scott

Математика для дошкільнят гарантує шкільні успіхи

Чому компанія, яка має 189 тис. працівників у всьому світі та наймає щороку 40 тис людей, опікується проблемами раннього втручання?
Раннє втручання є ключовим для створення ефективної промисловості та забезпечення майбутнього успіху держав.

Здавалося б, як від досвіду дитини у дворічному віці залежить її становлення в дорослому віці як повноцінної, працездатної особистості?
Розрив у здібностях між дітьми з забезпечених і незабезпечених сімей може проявлятися вже в дев’ятимісячному віці.

Дані вказують на те, що в три роки діти з малозабезпечених сімей мали словарний запас наполовину менший за їхніх ровесників з більш заможних сімей. У першому класі такі діти відстають у розвитку аж на 1,5 року порівняно зі своїми більш заможними однокласниками. Дослідження також вказує на те, що рівень знань з математики у дошкільнят може визначати їхній подальший академічний успіх у початковій і середній школі.

Крім того, навички в математиці забезпечують успіх у читанні навіть більше, ніж раннє вміння читати. Математичні знання в дошкільному віці формують мислення дитини, а це позитивно впливає на подальше вміння навчатися та навчальні успіхи.

Ми хочемо, щоб наші діти мали доступ до програм, які б визначили їхній успіх у навчанні, кар’єрі та житті в майбутньому. Ми хочемо, щоб вони мали здібності, які найбільше цінуються в бізнесі, такі, як здатність ефективно комунікувати та співпрацювати. Ми хочемо, щоб їхнє життя було повноцінним та мало позитивний вплив на економічний розвиток усього світу. І програми раннього втручання в освітній процес можуть стати значним внеском.

Інвестиції в дітей… приносять прибуток

Аналіз 56 досліджень у 23 країнах виявив, що раннє втручання впливає на здоров’я, освіту, пізнавальні здібності та емоційний розвиток.


У роботі лауреата Нобелівської премії Джеймса Хекмана зазначено, що діти, в освіту яких вклали кошти в рамках програми раннього втручання, у дорослому житті через 20 років заробляли на 25% більше коштів.


Хекман зазначає, що інвестиції в раннє втручання окупаються навіть більше за загальний рівень на фондовій біржі впродовж 1945-2008 років.

А якісна програма соціальної підтримки дітей допомагає батькам працювати та бути ефективнішими.

Доступність якісного соцзабезпечення стабілізує робочі місця на ринку, зменшуючи кількість невиходів працівників на роботу через сімейні обставини, плинність кадрів та інші проблеми.

Інвестування в ранній розвиток може змінити життя не лише самих дітей, а й суспільства та (у перспективі) цілих країн, укріплюючи їхні позиції та конкурентоспроможність у межах глобальної економіки.

Суспільство надаватиме пріоритет працівникам, які «відрізняються від роботів»: мають навички для такої роботи, яку неможливо автоматизувати. Навіть сьогодні вже важко знайти кваліфікованих працівників та втримати їх у фірмах у тих регіонах, де не вистачає програм раннього втручання.

Як не втратити майбутній дохід

Ми вважаємо за необхідне втрутитися в цю ситуацію. Це одна з причин, чому 9 років тому компанія KPMG у партнерстві з неприбутковою соціальною організацією First Book створила проект KPMG’s Family for Literacy. Місія ініціативи проста — подолати бар’єри, що перешкоджають доступності книжок для дітей. Освітні матеріали надають якомога більшій кількості дітей з малозабезпечених сімей. Спеціалісти провадять діяльність у школах та дошкільних закладах, де читають вголос та роздають книжки. На сьогодні організація вже передала близько 3 млн екземплярів.

Ця глобальна проблема надто велика, щоб її могла вирішити одна компанія.
У відомому британському медичному виданні The Lancet ідеться про те, що 43% дітей віком до 5 років, які наразі проживають на території бідних країн та держав середнього достатку, можуть мати проблеми з розвитком через бідність. 250 млн таких дітей у дорослому віці, за прогнозами, втратять через це четверту частину свого прибутку.

Хто відповідає за знання першокласників

Щоб вирішити настільки масштабну проблему, приватний і державний сектори мають проявляти інтерес до інвестування в ранній розвиток.

На щастя, у світі спостерігається поступове усвідомлення, наскільки важливим періодом є дитинство. Такі організації, як Світовий банк та Федеральний резервний банк США, офіційно визначили ранній розвиток дитини своїм економічним пріоритетом.

У 2016 році організація ReadyNation провела глобальний бізнес-самміт з питань інвестицій у раннє втручання. На цій події були присутні понад 200 учасників, що представляли 15 країн та 100 різних компаній і бізнес-груп. Усі учасники мали на меті поширити підтримку дошкільнят на рівні свого міста, держави, регіону та цілого світу. Знання та вміння малюків вже стають «відповідальністю» корпорацій.

ReadyNation — це організація, що об’єднує понад 1600 світових бізнес-лідерів. Усі вони прагнуть отримати кваліфікованих спеціалістів завтра, а для цього поліпшують умови та доступ до знань у дітей сьогодні. Колишній голова та виконавчий директор Procter&Gamble Джон Пеппер називає інвестиції в ранній розвиток «соціальною, моральною та економічною необхідністю сьогодення».

Перевірене часом інвестування в дітей допоможе вирішити економічні проблеми в майбутньому — це не просто правильно. Це цілком логічно.

Поділитися цією статтею