Великдень із родиною: 6 складових світлого свята

Знаємо, це був складний рік, сповнений тривоги, обмежень та ізоляції. Але Великдень дарує надію, світло та новий початок. Створіть удома простір для святкового затишку, радості та неспішних родинних розмов. Зібрали для вас найкращі великодні ідеї, які потішать і дітей, і батьків.

1. Відвідайте родиною службу онлайн

1 травня Київ послаблює карантинні обмеження. Але попри це нам досі слід уникати масових скупчень людей. Тому радимо приєднатися до великодньої служби через онлайн-трансляцію. Її планують робити всі церкви. Багато парафій, храмів організовують трансляції через телеканали та YouTube, Facebook. Мирян просять залишатися вдома і нагадують: самоізоляція — спосіб подбати про інших. А любов до ближнього — обов’язок кожного вірянина.

Релігійні діячі радять зробити перегляд відеотрансляції урочистим та шанобливим. Не сприймати, як перегляд видовища, а поводитися, як у храмі.

2. Слухайте великодню музику

Великодня музика — важлива складова святкового настрою. Духовні співи, записи літургій минулих років, великодні концерти, популярні та дитячі пісні про Великдень — усе це здатне вповільнити й умиротворити всю родину. Не вірите? Переконайтеся самі — про силу музикотерапії ми вже писали в нашому матеріалі. 

via GIPHY

3. Приготуйте та смакуйте паски разом

Це може стати важливою родинною традицією — приготувати паски та інші види традиційної великодньої випічки разом з дітьми. Залучайте малечу до декорування, довіряйте їм частково процес підготовки тіста. Невеличкий лайфхак: якщо хочете, щоб тісто було жовтішим — додайте трішки куркуми. Також можна пошукати разом з дітьми іноземні рецепти випічки, як-от італійська Colomba di Pasqua. Панетоне — більше різдвяна страва, але смакує дуже святково. Готування разом може стати не лише розвагою, а й способом краще пізнати інші культури та згуртувати родину. А традиційні українські рецепти пасок знайдете у зіркового шефа Євгена Клопотенка

4. Усією родиною розмалюйте крашанки

Діти люблять цю традицію. А під час карантину різні способи фарбування здатні надовго їх зацікавити. Наприклад, зробіть мозаїчні яйця або омбре, а може космічні чи стильні акварельні? А як щодо яєчок-курчат? Діти будуть у захваті від таких великодніх розваг! Ми підготували покрокову інструкцію для створення найстильніших крашанок та святкового декору на Великдень — тож беріться за пензлі! 

5. Привітайте бабусь і дідусів

Люди похилого віку найбільше ризикують під час пандемії, тож медики радять утриматися від зустрічей навіть з рідними. Треба зробити все, щоб вони не почувалися самотніми на свята. Напередодні можете детально розпитати рецепт «коронної» страви бабусі й дідуся, а потім приготувати її на великодній стіл. По телефону можна не лише привітати, а й дати малечі почитати віршик бабусі чи дідусю, зробити разом найкращі фото та переслати, заспівати улюблену пісню. Якщо ж можна організувати відеоспілкування через Skype чи Zoom, варіантів значно побільшає. У цей день добре б зателефонувати сусідам, знайомим літнім людям, щоб додати їм радісного настрою. А ще можна надіслати великодні смаколики своїм літнім родичам кур’єром — це буде приємний святковий сюрприз.

6. Влаштуйте великодні розваги онлайн

Легко влаштувати популярну в європейських дітей забаву на Великдень: пошуки шоколадних яєць. Якщо не придбали саме такі солодощі, це можуть бути кіндери або паперові яйця з цукерками всередині. Заховайте у квартирі, а малеча хай «полює» на солодощі. Можна зробити розширений варіант, запросивши у віртуальні гості друзів ваших дітей або малюків знайомих та рідних. Той, у кого квартира найбільша, ховає шоколадні яйця, але не в коробки чи шафи, а назовні, у віддалених місцях, так, щоб їх можна було помітити. А гості через відеоконференцію Skype чи Zoom у мобільному роздивляються інтер’єр. Та дитина, яка першою помітить, отримує бал. У фіналі підрахуйте бали кожної дитини і попросіть батьків дати їй стільки солодкого частування, скільки вона знайшла «віртуальних» писанок.

Поділитися цією статтею