До зимових канікул готуються не лише діти та їхні батьки, а й столичні театри. На період різдвяних свят вони завжди мають у запасі кілька казок і дитячих вистав, які змусять відірвати від телефону і всидіти на одному місці більше години навіть бешкетників. Ми зібрали найцікавіші театральні вистави до зимових канікул для малих і дорослих дітей.

Мама сказала «Ні», Театр Франка

Коли: 5, 7 січня

Вартість квитка: 15–100 грн

Зворушлива і водночас весела історія про хлопчика Остапа, який так розсердився на свою маму, що та зникла. Вона не захотіла купувати сину подарунки в яскравій іграшковій крамниці, бо вважала його неслухняним. А тепер замість неї поряд нього Містер Ніхто, з яким можна розважатися весь час, зустрічати улюблених героїв мультиків і забути про уроки. Остап отримав те, чого бажав, проте щось не так.

Автори назвали виставу новою українською казкою. Музику до неї написала знана українська співачка Марія Бурмака, яка також виконує роль мами хлопчика. Це її перший театральний досвід.

Різдвяна рукавичка, Театр ляльок

Коли: 26, 27, 28, 30, 31 грудня, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 12 січня

Вартість квитків: 120 грн

Це новорічно-різдвяна прем’єра за мотивами однієї з найдавніших українських народних казок «Рукавичка». Казка, яку деякі дослідники вважають прадавнім календарем для мисливців, тепер перетворилася на святкову історію. Її розпочинають колядники, що оповідають історію про гонорових мешканців загубленої в лісі рукавички. Вони так сперечалися, що розірвали рукавичку. Проте їх об’єднало прийдешнє свято, тож усі разом вирушили питати поради в різдвяної зірки.

Карлик Ніс, Театр ляльок

Коли: 31 грудня, 1, 3, 4, 12 січня

Вартість квитків: 100–170 грн

Ще одна різдвяна прем’єра у Театрі ляльок — казка німецького письменника Вільгельма Гауффа. За сюжетом, стара чаклунка перетворила хлопчика Якова на потворного карлика з довжелезним носом, адже той збиткувався з її вигляду. Тепер бідного хлопця ніхто не впізнає, навіть батьки. Тому він вирушає в мандри, в яких пізнає себе, розкриває таланти кухаря і знаходить подругу з нещастя, також зачаровану тією ж чаклункою дівчинку.

Автори обіцяють мюзикл із неабиякими чарами і містикою. Тому вистава про Карлика Носа буде захопливою не лише для найменших глядачів, а й для дорослих.

Принцеса Лебідь, Молодий театр

Коли: 30 грудня, 12 січня

Вартість квитків: 50–100 грн

Казка-мюзикл про мрійливу принцесу Одетт зі справжнім почуттям власної гідності. Батько хоче видати її за принца Дерека, щоб об’єднати два успішні королівства. Та хоч Одетт закохана у ймовірного нареченого, проте тікає до лісу, адже не певна в його почуттях. А там уже ідею з одруженням перехоплює зла чаклунка, що вирішила одружити принцесу зі своїм сином, аби заволодіти королівством.

У 2013 році «Принцеса Лебідь» отримала головну театральну нагороду «Київську пектораль» як найкраща дитяча вистава року. Хоча це був режисерський дебют тодішнього четвертокурсника Іллі Пелюка. Він також є автором лібрето за мотивами балету «Лебедине озеро». Для покоління 1990-х також знайомий американський мультик про принцесу Лебідь. Мюзикл Молодого театру сповнений сучасними жартами й карикатурними персонажами.

Пан Лампа, Театр на Подолі

Коли: 5, 6 січня

Вартість квитка: 300 грн

Це прем’єра імерсивної вистави, тобто такої, що створює для глядача ефект присутності й безпосередньої участі в дійстві. Місце зустрічі — зал Ігоря Славинського Театру на Подолі. Потім глядачі пробиратимуться чарівними й таємничими коридорами до будинку пана Лампи. Таким чином, основне дійство відбуватиметься на Новій сцені театру.

Казка складається з 10 новел, а провідником у них стане той самий пан Лампа зі своєю внучкою. Дідуся так прозвали, бо його голова світиться, наче справжнісінька лампа.

Кицькин дім, Театр оперети

Коли: 4 січня

Вартість квитка: 30–130 грн

Музична вистава на основі однойменної казки російського дитячого письменника Самуїла Маршака. За сюжетом, із заможною і примхливою кицькою трапилася біда — згорів її розкішний будинок. Однак ніхто з друзів не хоче їй допомогти і прихистити у своєму домі на ночівлю. Лише бідні кошенята-сироти, племінники, яких сама вона давно відцуралася, пустили кицьку до себе. Така подія змінює її кардинально.

За задумом режисера-постановника Миколи Бутковського, на кожного чекає свій хеппі-енд, навіть на колись зарозумілих кицьок, якщо добре попрацювати. Так, у виставі всі разом відбудовують дім для кицьки. 4 січня виставу покажуть двічі.

Даринка, Гриць та Нечиста сила, Театр на Лівому березі

Коли: 29 грудня, 6 січня

Вартість квитка: 30–75 грн

За сюжетом авторської казки українського письменника Вадима Бойка, хоробра дівчина Даринка вирушила на пошуки свого коханого Гриця, якого Пан закував у кайдани у своєму палаці. Так вона опиняється у володіннях Нечистої сили, де все похмуре і змарніле. Даринці доведеться боротися з нею, щоб повернути життя до цієї країни та визволити Гриця. Найбільше дівчина вдається до кмітливих і часом смішних способів, а також дізнається, що має в собі чарівну силу.

Ця казка сповнена дотепних жартів і веселощів, а також народного колориту з відсиланням до української міфології та прадавніх традицій.

Поділитися цією статтею