Хочете знати, яким було студентське життя сотні років тому? Зібрали для вас наші найкращі історичні матеріали.

Від халабуд до покоїв: де і як жили київські студенти 180 років тому

Червоний корпус КНУ ім. Шевченка — одна з візитівок столиці України. На його урочистому фоні повинен сфотографуватися чи не кожен «киянин і гість столиці», а 180 років тому студенти тут не лише навчалися, а й жили. Дізнайтеся, чому історія студентських помешкань ХІХ ст. — це історія суцільних контрастів.


З балу в бордель: як розважалися київські студенти у ХІХ столітті

«Отже, веселімося, поки молоді!» — закликав студентський гімн Gaudeamus. Київські студенти теж його підхопили. І веселилися вони по-всякому: і як інтелігенти, і як розбійники. Дійзнайтеся про студентські вечірки і нічні бешкети ХІХ століття.


Чай і булка: що було в тарілці студента ХІХ століття

Про голодних студентів складено чимало анекдотів. Їх історія тягнеться ще з ХІХ століття, коли в Києві з’явився Університет святого Володимира. Розповідаємо, чим годували в студентській столовій, що готували студентам київські господині і чому в карцері бували застілля.


Недешева наука та кара різками: як школярі навчалися 200 років тому

Що вивчали в гімназіях? Як карали за порушення дисципліни? Чому інститут шляхетних дівчат називали казармою? Підготували матеріал про шкільне життя ровесників Тараса Шевченка.


Мундири і шпаги: як виглядали київські студенти у XIX столітті

Студенти, як і викладачі, у XIX столітті вирізнялися своїм одягом з-поміж решти людей. Розповідаємо, чому студентам дозволяли носити зброю, коли вони вдягали вишиванки та за який одяг можна було вилетіти з універу.

Поділитися цією статтею
Автор: