5 причин подати заявку на Global Teacher Prize Ukraine 2020

До 1 серпня премія Global Teacher Prize Ukraine приймає заявки від учителів, а отже, ви маєте ще 24 дні, щоб номінувати себе або колегу. Головну нагороду конкурсу недарма називають вчительським Оскаром — статуетка така ж золота і красива, а визнання таке ж престижне й гучне. Та окрім переможного призу, премія має спеціальні номінації від партнерів. Тож ось 5 найпереконливіших причин подати заявку на Global Teacher Prize Ukraine в останню мить.

Причина № 1: номінація «Учитель-новатор»

Номінація «Учитель-новатор» від Microsoft — це визнання вчителів, які на ти із сучасними цифровими технологіями і використовують їх як зручний та звичний інструмент у навчанні своїх учнів. А під час карантину і випробування дистанційним навчанням вони мали чудову нагоду застосувати свої діджитал-суперсили. Це про вас? Тоді ми з нетерпінням чекаємо на вашу анкету.

Уже четвертий рік поспіль компанія Microsoft дарує переможцю номінації поїздку на Міжнародний освітній форум. Однак навчатися можна і не виходячи з дому: Microsoft Education Community (MEC) — глобальна освітня мережа, що заохочує вчителів та школи використовувати новітні технології. За допомогою безкоштовних курсів ви можете навчатися будь-де та підвищувати свій рівень цифрової обізнаності.

Причина № 2: номінація «Видатний вчитель хімії»

Кажуть, хімія весь час навколо нас: у речах, вчинках та навіть почуттях. Саме тому ми розшукуємо вчителів хімії: тих, які творять майбутнє країни під час онлайн-уроків, у класах та поза їхніми межами. Zagoriy Foundation започаткували окрему номінацію «Видатний вчитель хімії», адже вірять: «Фундамент майбутньої України — сучасна фізично та морально здорова нація й освічені, відповідальні громадяни». Вчитель або вчителька, що переможе в номінації, сприятиме здобуткам цілої країни і отримає 100 000 гривень на власні потреби. А ще 100 000 гривень отримає школа, у якій працює педагог, і зможе витратити їх на розв’язання нагальних проблем. Минулого року цю нагороду отримав неймовірно натхненний Олександр Лисич із Чернігівщини: у його школі не було інтернету, проте це не заважало вчителю захоплювати учнів хімією навіть під час канікул на природі.

Причина № 3: здійснення мрії вчителя-супергероя

Ми не знаємо, про що мріє Бетмен, проте знаємо, що українські вчителі-супергерої мріють зробити освіту доступнішою, а навчальний процес — захопливою пригодою для дітей і колег. Щороку ми тішимося, читаючи найзаповітніші мрії вчителів, і щороку одна з таких мрій втілюється в життя завдяки нашому надійному партнеру — агрохолдингу МХП. Минулого року вчителька Леся Шевчук із Хмельницького ледь стримувала сльози на сцені під час церемонії нагородження Global Teacher Prize Ukraine, коли дізналася, що її мрія про транспорт для учнів з інвалідністю здійсниться. І вже за три місяці її спеціалізована школа № 8 отримала шкільний автобус для перевезення дітей на візках. Мрійте високо, подавайтеся на Global Teacher Prize Ukraine 2020, і хто знає, можливо саме ваша мрія стане реальністю.

Причина № 4: номінація «Вибір серцем»

Що таке «Вибір серцем»? Це завжди нелегко — це завжди про емпатію і захоплення. І дуже часто — про верховенство справедливості. Адже ця номінація знаходить своїх героїв, коли вони цього не чекають. Найчастіше номінанти «Вибору серцем» не думають про нагороди і працюють не стільки заради освіти дітей, скільки заради їхнього життя. А це — важливіше. Для дітей, які живуть із болем і невпевненістю у завтрашньому дні, наставник — суперважливий. Тому номінація «Вибір серцем» від Наталії Мосейчук — це про людяність і героїзм. Такі наставники — приклад не лише виснажливої праці, а й милосердя. Про них має знати країна та подякувати їм. Цьогоріч переможець номінації «Вибір серцем» від Наталі Мосейчук отримає грошову нагороду й освітню подорож. Переможці номінації попередніх років стверджують, що їхнє життя ніколи не буде таким, як раніше. Тепер ваша черга стати частиною Global Teacher Prize Ukraine.

Причина № 5: номінація «Вчитель громадянської освіти»

Важливо не скільки років ви прожили, а на скільки життів ви вплинули. Цьогоріч Global Teacher Prize Ukraine має нову номінацію для тих, хто є справжнім суспільним змінотворцем. У партнерстві з USAID/ENGAGE Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, ми шукаємо вчителів громадянської освіти. Тих, які сприяють формуванню особистісних якостей та ціннісних орієнтирів, навчають громадянської участі та відповідальності. Переможець спеціальної номінації «Вчитель громадянської освіти» отримає поїздку на Всесвітній економічний форум 2021 у Давосі, найсучасніший ноутбук та стане голосом громадянської освіти в Україні. Тож якщо ви на своїх уроках виховуєте громадян демократичного суспільства, заповнюйте заявку на участь у премії і приділіть окрему увагу питанню «Розвиток громадян світу»: розкажіть, як саме Ви інтегруєте концепцію «громадянства світу» у навчальний процес, інформуєте відповідального громадянина України, чому, на Вашу думку, це важливий аспект, від якого залежить успішне майбутнє не лише учнів, а й країн. Не забудьте навести розгорнуті приклади з власної практики викладання предмета «Громадянська освіта» в 10-му класі.

Окрім того, на переможця та фіналістів чекатиме багато приємних подарунків. Компанія EdPro підтримує Global Teacher Prize Ukraine 2020 і подарує переможцеві свою інтерактивну панель, яка поєднує функції проєктора, комп’ютера, інтерактивної дошки, планшета й телевізора та керується за допомогою дотику.

Компанія B-pro подарує одному з фіналістів комплект цифрової лабораторії Vernier (США), який дасть змогу проводити практичні та лабораторні роботи з фізики на якісно новому рівні. Видавництво Старого Лева традиційно потішить кожного фіналіста ТОП-10 наборами сучасних книг.

Подати заявку на участь у премії або номінувати вчителя, яким ви пишаєтесь, можна на сайті премії www.globalteacherprize.org.ua до 1 серпня 2020 року. Переможця визначать 3 жовтня та винагородять головним призом у 250 000 гривень.

Подати заявку

Поділитися цією статтею