Як в Україні реалізують принцип «гроші ходять за вчителем»

Час на підвищення кваліфікації для вчителів буде збільшено вдвічі: 150 годин впродовж п’яти років. Половину цього часу визначено за принципом «Гроші ходять за вчителем». Відтепер на 75 годин вчитель може обирати різних провайдерів та різні форми підвищення кваліфікації. Школи отримають на це гроші, а вчитель приноситиме ці гроші до провайдера та проходитиме модулі по 5, 10 годин.


Коли у школах буде все по-білому?

У Новій українській школі вчитель має поважати себе. Але як цього досягти, якщо він отримує або копійки, або до зарплати має незаконні гроші «в конверті»? Як діяти, щоб не брати участі в корупційних схемах тіньової економіки — розповідає голова громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин.


Де вчителю шукати гроші

Де вчителю знаходити кошти під свої ідеї та як підвищувати свою майстерність, щоб знайти більш високооплачувану роботу; що робити, щоб отримати звання «Інноваційний вчитель»; як і де шукати спонсорів та якими мають бути ваші проекти, щоб краудфандингова платформа принесла результат у вигляді інвестицій; на які онлайн-конкурси вчителям варто звернути увагу — ділиться досвідом вчителька хімії з Львівської області Оксана Окулова. 


Калькулятор для вчителя: Розрахуйте зарплату на 2019 рік

«Освіторія» створила калькулятор, за допомогою якого кожен вчитель можете вирахувати орієнтовну суму зарплати протягом 2019 року. Ми врахували категорію вчителя, обсяг педагогічного навантаження та стаж, різні види надбавок. Ви ще не спробували? Саме час!


На скільки більше платитимуть вчителям у 2019 році? 

Як і за рахунок чого зросте зарплата педагогічних працівників у наступному році? На що направлені освітні субвенції? Як легко розрахувати свій посадовий оклад? Простою мовою про цифри — адвокат та юридичний радник «Освіторія Хаб». 

Поділитися цією статтею