10 оригінальних ідей для Різдвяного календаря

Про різдвяні або адвент-календарі сьогодні чули майже всі. Зазвичай це картонний будиночок чи листівка з віконцями на кожен день до свята, де в спеціальних відділах лежать цукерка, побажання або маленькі подарунки. Якщо ви не встигли підготувати такий до 1 грудня, ще не пізно: можна зробити його на останній тиждень до свята. А ще краще — відзначити веселими завданнями та маленькими сюрпризами після свята Миколая і до Нового року чи Різдва. Ми відібрали для вас найоригінальніші ідеї, як зробити календар своїми руками.

Баночки з-під гуаші

Пусті ємності з-під фарби доведеться ретельно вимити. Можна обгорнути їх фольгою або наклеїти яскраві новорічні малюнки. На кришечки клеїмо цифри — скільки днів залишилося до свята. Всередині — передноворічні завдання на кшталт «Намалюй оленів Санта Клауса», «Знайди на вулиці всі передноворічні прикмети», «Вигадай і виконай танок сніговиків», «Влуч сніжкою (паперовою, як немає снігу) у ціль», «Зроби разом з мамою салат з моркви, яку люблять олені». Напишіть і скрутіть записку. А що може стати подарунком? Наклейки, цукерка, іграшки з набору (наприклад, пластикові динозаври). Цього замало? Тоді сховайте подарунок десь у кімнаті, а в баночку покладіть записку, де зазначено, як його знайти.

Паперові сніжинки

Кожне завдання та подаруночок можна закріпити на паперовій сніжинці. Красиво виглядає, якщо папір — різнокольоровий: блакитний, синій, фіолетовий, сірий та білий. До кожної сніжинки приклейте звичайну кришку з пластикових пляшок, на якій позначте число. Виріжте коло в папері там, де він закриває кришку. Сніжинки можна закріпити за промені на синьому тлі (небі). Можна намалювати або приклеїти сонце та хмарки. Оформити «небо» буде цікаво і дітям. А можна сніжинки закріпити на довгих мотузках — на дошці, що захована на шафі, або пришпилити до гардин. Такий «снігопад» створюватиме зимову атмосферу і тішитиме дитину аж до свят.

Картонний будиночок з 12 віконцями

В інтернеті чимало інформації про те, як зі старих коробок чи картону для пакування зробити іграшковий будиночок. А якщо змайструвати його високим та зробити не 2, а 12 віконечок? До прорізів приклейте пакунок, конверт або коробку із завданнями та дарунками, а зовні розмалюйте, як раму вікна. Можна додати безліч цікавих деталей: квіти, кота, дитяче обличчя у вікні, різні штори. Дитина буде не лише радіти сьогоднішньому дарунку, а й із задоволенням роздивлятися вікна та мріяти про те, що ж сховалося там.

Кіндер-сюрпризи, заховані по всьому будинку

Порожні капсули з-під іграшок — чудова схованка для завдань та сюрпризів. Жовті «кіндери» яскраво виглядатимуть на ялинці чи на гілочці. Варто лише зробити невеличку дірочку, завести туди шнур та зав’язати вузол. І — можна вішати, куди заманеться.

Але ще більше драйву дитині додасть інший спосіб: якщо ви заховаєте пронумеровані «кіндери» у різних частинах квартири. Капсула може «сховатися» в крупу, замаскуватися в горщику з рослинами, «залізти» в дитячі рукавички, знайти собі місце під кришкою іграшкового чайника. Знайти і відкрити малюк має саме сьогоднішній сюрприз. У ході пошуків син чи донька розсекретили інші «кіндери»? Нічого. Завтра ви зможете їх переховати.

Зайві кубики

Зніміть один бік — і ви маєте оригінальну коробочку. Особливо якщо обклеїти її кольоровим папером, фольгою або додати наклейок. За середнього розміру можливості для дарунків значно виростають. Сюди можна покласти і мандарин, і різні солодощі, і невелику іграшку, і навіть міні-книжку. Кубики можна закріпити на картонному чи дерев’яному каркасі так, ніби це комод. А якщо немає часу, просто складіть з них піраміду.

Паперові стаканчики, перетворені на мультперсонажів

Здавалося б, що цікавого в одноразових стаканчиках? Їх легко перетворити на кумедних персонажів. Пофарбуйте в жовтий колір, приклейте різні оченята в сіро-чорних окулярах — і ось мультяшні посіпаки. Виріжте та наклейте обличчя малишариків — і ось вже інші герої. А якщо намалювати чорні очі, посмішку та ніс-морквину — з’являться сніговики. Якщо зовсім немає часу, можна придбати святкові стаканчики, на яких вже зображені казкові персонажі.

Святковий вінок

Прикраса з ялинкових гілочок, бантиків, ялинкових іграшок та іншого оздоблення є у багатьох. Якщо просто у вінок «вплести» стрічки із завданнями, наклеїти записки або конверти, це виглядатиме дуже елегантно. Підходить для старших дітей, яким завдання подобаються більше, ніж цукерки, і для яких важливо, щоб все виглядало по-дорослому.

 

Новорічний максі-пазл

Навіть якщо ваша дитина з легкістю збирає пазли на тисячу елементів, купіть давно забутий — на 12 частин. Сюжет має бути новорічним, а розміри — максимальними. Схоже на шоколадний адвент-календар? Чому б не зробити його не таким, як у масовому продажі? Усе буде навпаки: не виймати по елементу, а збирати його, щоб на Новий рік побачити все разом. Щодня викладайте одну частинку, яку можна закріплювати (навіть приклеювати) зверху паперу із завданнями. А сюрпризи? З паперу легко зробити конвертики, куди можна покласти все, що забажаєте.

Паротяг з вагончиками

Можна придбати дешеві вагончики, які продаються в супермаркетах. Або ж пристосувати картонні коробки з наклеєними кружечками-колесами. Дитині подобається все реалістичне? Тоді колесами хай стануть приклеєні до картону жерстяні кришечки від пляшок. Якщо є старі або поламані машинки, можна взяти іграшкові колеса і нанизати їх на металеві стрижні. Головне — що у вагонах. А там мають бути всі веселі завдання та маленькі подарунки.

Ялинкові кулі

Підійдуть пластикові, безпечні для дитини ялинкові прикраси. Матові, глянцеві, вкриті блискітками, феєричних кольорів… Такий адвент-календар дитина ніколи не забуде. Можна повісити їх на одну горизонтально натягнуту мотузку, а можна — як сніжинки в ідеї № 2.

Найсвятковіший варіант — прикрасити ними ялинку. Через вузьке горлечко насправді можна протиснути аркуші із завданнями, і такі радощі для малечі, як цукерки, матеріали для творчості, деталі конструктора, машинки, пластикових пупсів або героїв з лялькового театру. Дитина вже доросла? Тоді її потішить флешка, особливо якщо на ній буде щось цікаве, прикраси або маленькі сувеніри (скажімо, підкова «на щастя» або значок «Найкраща у світі дитина»).

Поділитися цією статтею