Проведіть перші січневі дні з користю. Найкращі освітні тренінги та вебінари за рік підібрала координаторка Тренінгового центру «Освіторії» Наталя Каташинська.

У 2019 наші події фізично відвідали понад 3,5 тисячі людей. А у 2020 — у 7 разів менше. При цьому онлайн до них долучилися понад 60 тисяч освітян з усієї України лише на YouTube! Наш онлайн-марафон у березні, який ми з командою синхронно вигадали в перші карантинні вихідні й реалізували за три дні, подивилися понад 20 тисяч. Літні міжнародні онлайн-конференції Т4 та про дистанційне й змішане навчання дивилися 6 тисяч учасників. А наші завершальні грудневі онлайн-трансляції у співпраці з ЮНІСЕФ та МОН про найактуальніші питання українського вчительства переглянули близько 100 тисяч разів.

Це все цифри, за якими стоять години, дні й місяці роботи проєктних і технічних менеджерів, нічні підготовки експертів до ефірів та вебінарів, та найголовніше — якісний, корисний і актуальний контент. Це те, чим варто пишатися й ще більш варто — ділитися 🙂 Тому поки тривають канікули й локдаун, а ми гостримо пилку перед новим навчальним семестром, пропонуємо передивитися найкраще (на нашу скромну й суб’єктивну думку) з того, що було створено в буремному 2020.

Долаємо тривогу та вигорання

Найпопулярнішим та, певно, найважливішим на той момент часу став вебінар психолога та експертки ГС «Освіторія» Катерини Гольцберг, що підтримав українських освітян у період великого навантаження та численних страхів і допоміг жити, працювати й навчатися під час карантину.

Разом із психологом та експерткою з інклюзивної освіти, вчителькою з ТОП-50 світового Global Teacher Prize Наталею Гладких допомагали вчителям упоратися з професійним вигоранням та виснаженням.

Визначити, на якій стадії вигорання ви перебуваєте, і вирішити, що з цим робити, допоможе це відео:

Організовуємо дистанційне навчання

Вебінари та виступи від Юрія Гайдученка, як чарівна паличка чи тривожна валізка, допомагали вчителям віртуозно опановувати засоби для організації дистанційного навчання та оцінювання.

Цього року ми вперше провели серпневу конференцію й, певно, змінили всі уявлення про слово «конференція», оскільки дали якомога більше практичної інформації, підходів та інструментів. З них дуже радимо сесію від Поліни Комарової та Марини Пристінської про організацію безпечного навчання в школах.

А також поради від Катерини Глушенко з утримання уваги дітей під час онлайн та змішаного навчання.

Читаємо, мислимо, надихаємо

В умовах перенесення та скасування різних масових подій подія року в нас таки була — і по праву належить Освітньому кластеру Міжнародного форуму видавців. Фестиваль, який відбувся, навіть в онлайні, та однак грандіозно й епохально. В Освіторія Хабі збиралися міністри та митці, громадські діячі та письменники, освітяни й журналісти, щоб говорити про важливі теми для освіти, виховання та країни загалом. Думка, що освіта — це те, що може об’єднувати суспільство, стала наскрізною. І тепер є бажання підтримувати та просувати її далі.

Дізнатися про всю програму та переглянути події «Освіторії» на Форумі можна тут. А ось дискусія про edutainment та сучасні тренди в освіті. 

Аби на канікулах розслабитися, перемкнутися та відпочити, пропонуємо також рекомендації від промоутерки читання Анастасії Євдокимової про те, що, а головне як читати.

Поділитися цією статтею