За якими групами в соцмережі варто слідкувати батькам, щоб завжди мати актуальну інформацію про виховання, освіту та здоров’я дітей. А також де отримати поради та відповіді на важливі запитання.
Спільнота об’єднує понад 60 тисяч учасників. Кожен з них може описати на сторінці ситуацію чи проблему, яка його турбує: стосовно конкретного випадку в класі чи школі або ж в освіті загалом. Інші учасники допомагають з’ясувати, як випадок співвідноситься із законодавством та як на нього можна вплинути.
Багато обговорень та порад стосовно гострих тем: прибирання та чергування, збір коштів, батьківські збори, домашні завдання тощо.
Батьків вчать відстоювати власні права та права дитини і вміти донести свою точку зору до адміністрації навчальних закладів.
Це група, де батьки діляться своїм досвідом стосовно виховання дітей та запитують один в одного поради. Найчастіше тут пишуть про дитячі садочки, соцвиплати, здоров’я, харчування, одяг та взуття, розвиток, ігри. Тут також завжди можна попросити поради з пошуку кваліфікованого дитячого лікаря.
У спільноті, яка об’єднує понад 60 тисяч учасників, досить оперативно повідомляють про всі новини, що стосуються цих тем, а також про нововведення в освіті.
«Київські хоумскулери/анскулери/сімейні та альтернативні школи»
Групу створили київські батьки, діти яких не навчаються в традиційних школах. Однак теми, які тут обговорюють, важливі для всіх, хто цікавиться альтернативною освітою, не залежно від регіону.
Близько 10 тисяч учасників діляться тут своїм досвідом: як організовують навчання дітей вдома, як це оформлюють офіційно, як здійснюють атестації. Розглядають усі можливі форми навчання: екстернат, дистанційне, очно-заочне.
У групі можна знайти посібники та навчальні матеріали з усіх предметів — з 1-го по 11-й клас. Є також матеріали та поради для дошкільнят.
«Інклюзивна освіта. Допомога школі та батькам»
У групі поки менше тисячі учасників, однак тут багато цінних порад для батьків дітей з особливими потребами. А також для вчителів та адміністрацій шкіл, які забезпечують таким дітям доступ до освіти.
Є відповіді на загальні запитання і чіткі інструкції. Наприклад, як потрапити на інклюзивне навчання в садочок або як оформити дитину на інклюзивну форму навчання в школу. Багато роз’яснень стосовно законодавчих актів, офіційних документів, реформи освіти.
Однак є й прості практичні поради на щодень: які тематичні фільми варто подивитися з дітьми чи які новинки літератури не пропустити.
Близько 20 тисяч учасників тут діляться своїм досвідом батьківства: виховання дітей різного віку, їхнє харчування — від меню немовлят до раціону всієї родини, розвиток на різних етапах становлення.
Окремі теми — вибір подарунків для дітей та корисні для розвитку ігри.
«Прививки – вакцины – щеплення – Vaccines Immunizations – Батьки – Родители»
Це об’єднання майже 4 тисяч батьків та лікарів, які обговорюють важливість вакцинації дітей і дорослих.
Багато корисної інформації стосовно вакцин та щеплень, імунітету, профілактики захворювань. А також новини, дослідження та наукові розробки стосовно імунізації.
«Учимся дома. Домашнее образование в Украине»
Батьки дітей, які навчаються вдома, розповідають, наскільки ефективна така система, діляться успішними методиками, обговорюють складнощі та проблеми.
Також можна знайти календар і розклад заходів, які можуть бути цікаві хоумскулерам. Наприклад, новорічні заходи для тих, кому не вистачає спілкування з однолітками. Або курси з вивчення мов чи психологічні тренінги.
Це об’єднання батьків, вчителів, політиків та громадських активістів. Їхня мета — вплив на якість освітніх, медичних та інших послуг, від яких залежить комфортне існування і розвиток дітей. Загалом тут близько 2,5 тисяч учасників.
Обговорюють питання шкільного булінгу та запобігання йому, а також будь-які інші порушення прав дитини під час навчального процесу.
Можна отримати практичну допомогу та поради у виборі навчального закладу, а також знайти базу корисних ресурсів для батьків з розвитку дитини. Наприклад, відео з різних освітніх платформ.
«Альтернативна освіта в Україні»
Спільнота тих, хто цікавиться альтернативною освітою, об’єднує близько 2 тисяч учасників. Можна знайти інформацію про альтернативні школи по всій Україні.
Однак детальний графік вебінарів, тренінгів, семінарів та інших заходів, який тут постійно оновлюють, може стати в пригоді й батькам учнів, які відвідують традиційні школи. Можна також знайти конспекти цікавих лекцій про виховання та освіту.
Регіональні батьківські ради
Досить популярні у Facebook батьківські ради різних регіонів України. Це платформи для обміну думками та пропозиціями від мам і тат у конкретних містах та областях. Наприклад, «Батьківська рада Львівщини» об’єднує понад 9 тисяч учасників, «Батьківська рада Кропивницького» — понад 3 тисячі, а в «Харківській міській батьківські раді» — майже 2 тисячі учасників.
Тут радять, як батькам взаємодіяти з органами місцевого самоврядування, а також як здійснювати громадський контроль за реалізацією освітніх проектів та програм. Також діляться досвідом стосовно шкільного самоврядування.