- Це подія пройшло.
3 серпня 2019 — освітня платформа Sensorama Academy розпочинає безкоштовний курс “Створення цифрових імерсивних інструментів для музеїв” за підтримки Українського культурного фонду. Метою курсу є ознайомити розробників, дизайнерів, культурологів та 3D-спеціалістів із сучасними принципами, інструментами та програмами створення імерсивних проектів для музеїв, використовуючи методи продуктового дизайну та ітераційної розробки.
Важко передбачити як саме майбутнє змінить музеї, як вплинуть імерсивні технології та штучний інтелект, але вже прослідковується зосередження на цифрових соціальних інноваціях. В світі музеї вже не є закритими інституціями, вони все більше стають агентами змін. Ідея проекту започаткувати курс, який на базі імерсивних технологій та у мультидисциплінарній взаємодії навчить створювати новітні проекти для музеїв. Ми сподіваємося, що ці проекти допоможуть у створенні цифрових соціальних інновацій в музеях та будуть позитивно впливати на суспільство, — Кирило Покутний, координатор проекту, співзасновник Sensorama та Sensorama Academy.
Курс розрахований на розробників/-ць, дизайнерів/-ок, 3D-спеціалістів/-ок та працівників/-ць культурних інституцій, які в своїй діяльності використовують технологічні інструменти для взаємодії з відвідувачами інституцій.
Курс передбачає міждисциплінарну взаємодію між професіоналами з різних сфер для розробки проекту для одного з музеїв-партнерів: Національного художнього музею України (NAMU), Національного музею «Чорнобиль», Відкритого архіву медіа-арту та Національного музею історії України.
Проект створення цифрових імерсивних інструментів для музеїв адресує проблему відсутності профільного безкоштовного навчання для талановитої молоді, яка прагне оволодіти сучасними технологіями та створювати проекти для потреб культури у міждисциплінарній групі та в тісній взаємодії з культурними інституціями, — повідомляє Марина Михайленко, менеджерка курсу «Створення цифрових імерсивних інструментів для музеїв».
Структура курсу включає лекції, воркшопи, лабораторії у форматі онлайн та офлайн заходів, а також виконання домашніх завдань. Тривалість курсу становить 12 тижнів.
Програма курсу передбачає навчання на практиці під керівництвом менторів з розробки, продуктового дизайну, музейної сфери та 3D-спеціалістів. Особливість цього курсу полягає у занурення музейної проблематики та створенні проекту у тісній взаємодії з представником одного з музеїв. Ми хочемо аби студенти продовжували працювати над проектами після завершення навчання та використовували знання для створення схожих проектів для інших музеїв країни, — наголошує Автономова Уляна, голова Sensorama Academy.
Курс підготовлено в рамках програми Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти., що спрямована на сприяння обміну знаннями, досвідом та ідеями в галузі культури та мистецтв, а також на відкриття нових мистецьких практик та імен від Українського культурного фонду.
24 липня дедлайн заповнення форми на навчання в Sensorama Academy.
Facebook сторінка Sensorama Academy
Facebook сторінка набору на курс
Facebook сторінки партнерів: Українського культурного фонду та програми Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти.