У рамках флешмобу #КнигоНУШ ми поцікавилися в одного з найкращих вчителів України — фіналіста Global Teacher Prize Ukraine, вчителя іноземних мов Владислава Качура, які книги він радить для бібліотеки Нової української школи.
Gertrude Moskowitz
Caring and Sharing in the Foreign Language Class
Це книга, яка вплинула на моє становлення як вчителя. Зіткнувся з нею вперше в університеті. І хоча книга була видана ще в 1978 році, мене вразило, що вона містить актуальну зараз інформацію на тему емоційного інтелекту.
Гертруда Московіц є прихильницею гуманістичного навчання. Воно базується на тому, що вчителі мають приділяти увагу не тільки здатності дитини вчитися, а й її здатності відчувати. У книзі можна знайти приклади різних вправ для розвитку цих здібностей у школярів.
Наприклад, під час теми Present Perfect Tense я маю на меті не тільки розвинути граматичні навички учнів, а й підвищити самооцінку дітей та їх здатність до самоаналізу.
Книга містить план, за яким у класі можна створити ефективне середовище, де процес навчання буде поєднуватися з правильними і позитивними емоціями та відчуттями дитини.
John Chaffee
Thinking Critically
Мене завжди цікавила тема критичного мислення, але у вітчизняній літературі я не зустрів книги, що давала б вичерпні пояснення з цього питання. На допомогу прийшла моя одногрупниця, яка привезла цей американський підручник.
Книга дає чітке розуміння про те, що таке критичне мислення, problem solving (вирішення проблем), та які стратегії вирішення різних проблем існують.
Автор за допомогою прикладів з реального життя показує, як працює критичне мислення та як ми конструюємо знання. Пояснює, чому певна частина знань базується на віруваннях, а інша — на реальних знаннях: власному досвіді чи досвіді інших. Також автор розповідає про зв’язок між мовою і думкою.
Почерпнув для себе з книги багато корисного. Хоча не з усім повністю погоджуюся, але вважаю, що її варто прочитати.
Fred Smith
You and Your Network: 8 Vital Links to an Exciting Life
Це класна книжка для саморозвитку. Автор — успішний бізнесмен ділиться власним досвідом й аналізує життя як мережу. У ній переплітаєтеся ви, ваше оточення, досвід, думки, прагнення, цінності, віра.
Мене надихнуло те, що Сміт розповідає про підлітковий вік: як йому пощастило обрати правильні ідеали, що згодом допомогло досягти великого успіху.
Якщо спроектувати цю книгу на реалії нашого життя, можемо побачити проблему нашого суспільства. Вона полягає в тому, що ми не виховуємо в дітях прив’язаність до «правильних» ідеалів. Якщо в підлітків ідеали здебільшого пов’язані з грошима, то ми втрачаємо в інших сферах життя. І це важливо і необхідно розуміти.