У спецпроекті #ВчителіВажливі розповідаємо про фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine.

Цьогорічний переможець стане відомий вже 7 жовтня.
А поки інтрига триває, знайомимо вас із п’ятіркою найкращих вчителів. Серед них Владислав Качур — викладач іноземних мов з Вінниці, який дозволяє на уроках грати у комп’ютерні ігри та готувати їжу.

teacher_1

Комп’ютерні ігри та мобільні додатки

31-річний Владислав Качур працює у вінницькій гімназії №6, де викладає англійську та німецьку мови. Створив електронні посібники Welcome to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, English with Pleasure та Deutsch mit Spaß. Він є призером всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор», увійшов до рейтингу Microsoft Innovative Educator Expert та здобув кілька інших премій.

Качур використовує інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) та гейміфікацію — створив і постійно оновлює базу комп’ютерних дидактичних ігор. «Я намагаюся показати зручність використання не тільки комп’ютерного навчання — Computer Assisted Language Learning, а й мобільного — Mobile Assisted Language Learning», — пояснює він.

Наприклад, Владислав використовує інтерактивні тести (сервіс  Kahoot!) та вправи (додаток LearningApps). Завдяки цьому його учні можуть виконувати завдання на будь-яких пристроях, що мають доступ до інтернету, — ноутбуках, планшетах, смартфонах.

Він також постійно спілкується з дітьми у Facebook. Пояснює, що набагато легше мотивувати учнів вчитися, якщо розмовляєш із ними їхньою цифровою мовою.

mandala

Мандали та приготування їжі

Качур застосовує елементи неформального навчання, такі як енерджайзер (емоційна зарядка), арт-терапія та прикладні вправи — основний принцип неформальної освіти Learning by Doing («Навчання через виконання»). На його уроках діти роблять мандали (малюнки піском), співають, грають і навіть готують їжу.

А з минулого року, коли вінницький вчитель побував в Афінах, де відвідав пілотну лінгвістичну школу міжнародного видавництва Express Publishing, він вчить учнів публічним виступам. «Це одна з ключових навичок ХХІ століття, тому мої учні готують певні теми та роблять публічні виступи», — розповідає Владислав.

Стовідсотковий показник

Учні Качура досягають гарних результатів під час складання ЗНО з англійської мови. За роки викладання рівень вступу випускників вінницького вчителя до університетів та коледжів становить 100%. Багато його колишніх учнів у вишах здобули стипендії та увійшли в рейтинги найкращих студентів на курсі.

Але, за словами Качура, це не головне. Інтенсивна глобалізація світу кидає виклик кожному вчителю, і Владислав вважає, що його завдання — не просто дати учням знання, а сприяти розвитку світогляду, що дозволить їм побудувати більш справедливий, мирний, толерантний та інклюзивний світ.

Ілюстрації: Ірина Донська, фото: Анна Федик

Поділитися цією статтею
Автор: