У проєкті державного бюджету 2021 року на освіту планують виділити майже 174 мільярди гривень. Зокрема, на 30% зростуть зарплати вчителів. На що підуть гроші у сфері середньої освіти — читайте нижче.
Заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев у своїй колонці для «Інтерфакс-Україна» розповів, що уряд практично досяг показника фінансування освіти у 7% ВВП.
У проєкті бюджету на 2021 рік передбачили ріст зарплат вчителів на 30%. Для цього збільшили освітню субвенцію з держбюджету в 102,5 мільярда гривень (на 21,2 мільярда більше порівняно з 2020 роком). Це оплата праці понад 400 тисячам учителів.
У проєкті бюджету закладено кошти на підтримку Нової української школи. Адже наступного року за парти сядуть близько 440 тисяч першокласників.
Також передбачено 100 мільйонів гривень для впровадження нових методик навчання і професійного розвитку вчителів відповідно до концепції НУШ.
Заступник міністра фінансів України розповів, що у 2021 році буде продовжено реалізацію проєктів з будівництва, реконструкції і капітального ремонту шкіл, а також формування там освітнього простору.
«Збільшили вдвічі, до одного мільярда гривень, обсяги субвенції на реалізацію програми „Спроможна школа для кращих результатів“. Розраховуємо на ці кошти побудувати та оновити 300 шкіл», — наголосив Роман Єрмоличев.
Також планують підтримувати інклюзивну освіту. Видатки на державну підтримку дітей з особливими освітніми потребами у проєкті бюджету становлять 504,5 мільйона гривень.
У проєкті бюджету закладено і кошти на підтримку приватних шкіл. Зокрема, на це враховано майже 500 мільйонів гривень», — написав Роман Єрмоличев.
Зазначимо, що вперше в проєкті бюджету передбачено кошти на розвиток системи дистанційного навчання. «Очікуємо, що одного мільярда гривень має вистачити на обладнання робочих місць учителів відповідними технічними засобами», — підкреслив заступник міністра фінансів.