Українські різдвяні казки, остання сага про джедаїв, ветеринар говорить із тваринами і трагікомедія про нацистів — ви з дітьми не покидатимете кінотеатрів протягом цих новорічних канікул. Ми зібрали 7 найяскравіших і найцікавіших українських та іноземних прем’єр, які варто побачити всією родиною.
«Тільки диво»
реж. Олена Каретник
Це українське зимове фентезі про пригоди брата й сестри Северина й Аніки. Вони живуть у казковому містечку Ніколас Сіті. Напередодні Дня Святого Миколая брат і сестра вирушають у небезпечну подорож, щоб врятувати свого тяжкохворого батька.
Події стрічки відбуваються в середині Малого Льодовикового періоду, що тривав у Європі протягом 13–19 століть. За задумом сценаристки й режисерки Олени Калетник, у казковій країні не лише стрімко похолоднішало, а й разюче змінилася флора і фауна, тому багато тварин (вовки, тигри, щури) мають крила.
Для зйомок фільму в Карпатах спеціально збудували декорації казкового міста. Хоча автори стрічки планували знімати фільм в Ісландії, але вирішили таки зекономити. Українська дизайнерка Аліна Гассе створила для фільму пів тисячі костюмів, 300 з яких — ручної роботи.
У листопаді фільм «Тільки диво» отримав спеціальний приз журі 15-го Міжнародного кінофестивалю фільмів для дітей та юнацтва «Ролан» у вірменському Єревані. В українському прокаті стрічка з 19 грудня.
«Джуманджі: наступний рівень»
реж. Джейк Кездан
Це третій фільм американської франшизи фантастичних фільмів про небезпечну відеогру Джуманджі. У неї потрапляють герої-підлітки та мусять пройти її в дорослих тілах-аватарах із запасом кількох життів до кінця або загинути посеред диких джунглів.
Події стрічки відбуваються через три роки після подій останньої гри. Спенсер та його друзі врятувалися в минулій стрічці, і гру, наче, знищено. Проте хлопець зберіг її уламок. І ось він почувається ніяково і починає сумувати за грою, адже там він був сильним і впевненим дорослим археологом. Тому Спенсер вирішує повернутися до гри.
Перший фільм про Джуманджі вийшов ще в 1995 році з Робіном Вільямсом у головній ролі. Стрічку часто транслювали на українському телебаченні. У новітніх Джуманджі головну роль (аватара Спенсера) виконує найдорожчий актор світу Двейн Джонсон. У новій стрічці до касту приєднався також Дені ДеВіто.
В українському прокаті — з 12 грудня.
«Зоряні війни: Скайвокер. Сходження»
реж. Джефрі Джейкоб Абрамс
Це дев’ятий епізод американської історії про космічних лицарів Скайвокерів «Зоряні війни», яка триває вже понад 40 років. Автори запевняють, що це фінальна частина кіносаги. Проте це не точно, як буває в Голлівуді. Новий фільм продовжує історію боротьби джедайки Рей Скайвокер і Фінна із силами Імперії, що на Темній стороні Сили.
Для стрічки на екрані «воскресили» принцесу Лею. Три роки тому від серцевого нападу померла виконавиця її ролі Керрі Фішер. Проте творці фільму використали кадри з нею із сьомого епізоду космічної саги, які раніше не увійшли до фільмів. Вони вирішили, що останній епізод про Скайвокерів не може відбуватися без неї, а запрошувати на роль іншу актрису чи відтворити образ принцеси Леї за допомогою комп’ютерної графіки вважають неповагою до пам’яті культової акторки.
Крім основної трилогії саги, а також трилогії сиквелів і приквелів у кіновсесвіті Зоряних воєн є ще й відгалужені від основної саги історії. Загалом це 15 повнометражних стрічок і мультсеріалів. Сам творець Зоряних воєн Джордж Лукас був режисером, сценаристом і продюсером лише чотирьох із них, ще у двох — лише сценаристом і продюсером.
В українському прокаті останній епізод про Скайвокерів — з 19 грудня.
«Мої думки тихі»
реж. Антоніо Лукіч
Кінокритики майже одностайно називають цю сімейну кінокомедію одним з найкращих фільмів українського кінороку. За сюжетом височезний звукорежисер Вадим мріє емігрувати в Канаду. І він отримує такий шанс, якщо виконає унікальне завдання для міжнародної компанії — записати звук рідкісного закарпатського птаха — крижня метушливого. У подорож із ним вирушає мама, роль якої виконала відома українська акторка Ірма Вітовська.
Крім нагород на українських кінофестивалях, стрічка збирає призи на міжнародних. Зокрема, отримала спеціальну нагороду від журі в Карлових Варах, міжнародного кінофестивалю категорії А. Місяць тому автори фільму привезли додому диплом «за креативне дослідження нових шляхів розповісти про свою країну» з кінофоруму в Мінську «Лістапад».
У прокаті комедія з 16 січня. Проте фільм можна побачити й раніше, адже зараз він їздить промотуром містами України.
«Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке»
реж. Михайло Костров
Це український різдвяний фільм-казка на основі твору Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги й козацький рід». За сюжетом козака Семена забирає до пекла чорт у плату за допомогу його батькові, що заблукав у лісі напередодні Різдва.
Стрічку переважно знімали на Київщині, у Пирогові, Пущі-Водиці, Бугаївці та столичному павільйоні. Для актора Олександра Пожарського, який виконав роль чорта, виготовили спеціальну латексну маску.
Прем’єра козацької казки відбудеться 1 січня.
«Подорож доктора Дулітла»
реж. Стівен Ґейґан
Це американська екранізація однойменного роману англійського письменника Г’ю Лофтінга про пригоди ветеринара Дулітла, що розмовляє з тваринами. За сюжетом після смерті дружини доктор замкнувся у своїй садибі разом зі своїм звіринцем. Та через сім років після такого відлюдькуватого життя йому довелося вирушити на пошуки рідкісних ліків для хворої королеви Вікторії на міфічний острів.
Роль ексцентричного ветеринара виконав один з найкращих акторів сучасності Роберт Дауні-молодший. А пірата Расоуллі зіграв Антоніо Бандерас. Голоси тварин озвучили не менш визначні актори — від оскароносного виконавця ролі Фреді Меркюрі Рамі Малека, Рейфа Файнза, Волдеморта з Гаррі Поттера, до улюблениці підлітків, співачки Селени Ґомез.
В українському прокаті фільм про доктора Дулітла — з 9 січня, що на вісім днів раніше, ніж запланований реліз стрічки в США.
«Кролик Джоджо»
реж. Тайка Вайтіті
Це американська трагікомедійна екранізація книги Крістіни Люнен «Заґратовані небеса» про нацистську Німеччину, Голокост та Другу світову. За сюжетом 10-річний Джонас «Джоджо» Бецлер та його найкращий друг Йоркі вирушають у навчальний табір Дойчес Юнгфольк молодшої вікової групи молодіжної нацистської організації Гітлерюгенд.
Їх там навчають виживати в лісі, палити книги, ненавидіти євреїв та вбивати тварин. Та хлопчик не наважився виконати завдання вбити кролика і розплакався. Після його прозвали кроликом Джоджо. Відтоді він інакше сприймає навчання в таборі. А остаточно його світогляд перевертає зустріч з єврейською дівчинкою.
Ця стрічка — чудовий спосіб розповісти підліткам про одну з найбільших трагедій ХХ століття Голокост та руйнівну силу нацизму і тоталітарної пропаганди. Фільм отримав гран-прі на Міжнародному кінофестивалі в Торонто. В українському прокаті «Кролик Джоджо» — з 23 січня.