«У школах необхідно повністю ліквідувати страх, який вони перейняли з радянської системи. Якщо його не позбутись, говорити про щасливих українців буде неможливо», — зауважила міністр освіти і науки Ганна
«Українська школа, на жаль, перейняла всі ті негативи, які мала радянська система освіти. Це школа, часто побудована на страху всіх до всіх — учня до вчителя, вчителя до директора, директора до міністерства. Якщо ми не заберемо цей страх, який сковує будь-який творчий потенціал, будь-яку можливість до діалогу, говорити про щасливих громадян ми не зможемо», — зазначила міністр.
У дітей має бути можливість дати зворотний зв’язок, обирати предмети для навчання та працювати за індивідуальними напрямами.
«Це ще під час шкільного навчання допоможе виховувати громадян, які зможуть робити свідомий вибір у житті», — впевнена Ганна Новосад.
Під час дискусії звернули увагу, що країни з найвищими показниками успішності не є найщасливішими:
«Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках.
Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію.
Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є», — Ганна Новосад.
Вона зазначила, що у системі освіти скандинавські країни приділяють багато уваги розвитку м’яких навичок. У цих країнах ще у школі діти вчаться працювати з власним емоційним інтелектом, досліджувати світ, співпрацювати з іншими та усвідомлюють цінність громади.