Завантаження Події
  • Це подія пройшло.

18-22 вересня 2019 року у Львові та у понад 30 локаціях міста пройде 26 BookForum – Головний культурний фестиваль країни.

Співорганізатори: ГО «Форум видавців», Український інститут книги, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація,  Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.

26 BookForum реалізовується за підтримки Українського культурного фонду. 

Цільова аудиторія: 
автори, видавці, перекладачі, журналісти, діячі культури, інтелектуали, активна молодь.

Основні події:

  • Урочисте відкриття 26 BookForum
  • 25. Церемонія вручення премії BookForum Best Book Award
  • 11. Ніч поезії та музики non-stop
  • X Львівський міжнародний бібліотечний форум

Цьогорічна програма 26 BookForum налічує 700 подій, у яких візьмуть участь понад 1000 українських та інозених учасників.

Куратор «Українсько-Єврейської Зустрічі» – Андрій Павлишин, український журналіст, громадський діяч, історик та перекладач. Відомий зокрема як дослідник польсько-українських стосунків, творчості Бруно Шульца і перекладів інтелектуальної літератури з польської на українську мову.

Куратор спеціального проекту «Жива сцена» – Остап Сливинський, український поет, перекладач та літературознавець.

«Київські лаври на BookForum» представить Юрій Володарський, літературний оглядач, журналіст.

Українська письменниця, правозахисниця, телеведуча Лариса Денисенко та журналістка, літературознавиця Ірина Славінська куруватимуть спеціальний проект «Жінка в темі».

Спецпроект «Стиль життя» під кураторством Гаськи Шиян фокусуватиметься на життєвій складовій письменництва. Відвідувачі дізнаються більше про характери та цінності авторів, холівари і конфлікти у літературному середовищі, політичний та ідеологічний контекст творчості, особисті стосунки, соцмережі та балансування між «справжньою роботою» і письменництвом.

Кураторська програма Галини Вдовиченко «Романтична література у світі глобальних змін» у низці подій розкриватиме, чого чекає читач від сучасного роману про кохання, хто сильніше пише про кохання – чоловіки чи жінки, чи існує межа відвертості в літературі про романтичні стосунки тощо.

У межах тематичного кластеру «Війна» говоритимуть про те, як війна впливає на культуру, літературу і мистецтво й навпаки. До діалогу залучають авторів ветеранської літератури, режисерів, фотографів, філософів, соціальних психологів.

«Поезія» включатиме творчі вечори класиків української поезії з виконанням класичної музики львівськими музикантами, дискусійні панелі на тему взаємодії поетичних генерацій останніх 40 років за участі критиків, літературознавців та самих поетів, спеціальну розмову з тими, хто знав Чубая, дискусію про місце сімдесятників в українській поезії, дуети українських поетів та іноземних гостей, а також тематичні групові читання.

Кластер «Історія» зосередить увагу на видавничому та науково освітньому напрямах публічної історії. Програма охопить панельні дискусії з питань кінореалізації сценаріїв, а також обговорення актуальних контекстів вивчення українсько-польських, українсько єврейських, українсько-російських взаємин.

Журнал «Куншт» куруватиме події тематичного кластеру «Наука і технології». Дискусія між мандрівником та екологом допоможе шукати відповідей про те, хто винен у глобальному нагріванні і що робити, аби запобігти великому шостому вимиранню.

Причетність як глобальний тренд розкриватимуть події кластеру «Освіта» під кураторством Дарії Боровик, «Філософія» під кураторством Олександра Комарова,  «Політика» під кураторством Тараса Шевченка та «Бізнес. Економіка» під кураторством Володимира Глащенкова.

Медіакластер «Територія свободи: ЗМІ» куруватиме журналістка Громадського радіо Єлизавета Кузьменко. Учасники обговорюватимуть мінливість сучасної мультимедійної екосистеми, ролі традиційних медіа і впливи соцмереж.

Окремий тематичний кластер присвятять розвитку української комікс-індустрії на тлі зарубіжних практик «дев’ятого виду мистецтва». Його куратором стане видавець Богдан Кордоба. На прихильників чекає близько 20 презентацій та 5 дискусій.

У межах тематичного кластеру «Фантастика» говоритимуть про фантастичні сюжети у різних медіа, нові тенденції на ринку, зміну у читацьких смаках та про те, чого не вистачає українському читачеві фантастики.

Окремими майданчика стане  «Історична література» під кураторством  письменника Остапа Українця, «Креативні індустрії та урбаністика» під кураторством  Олександри Сладкової, «Українська Візуальна Книга» під кураторством Павла Гудімова та Діани Клочко, «Мови та переклад» під кураторством Ганни Гнєдкової та «Здоров’я» під кураторством Олесі Винник.

Приєднуйтесь до BookForum у соціальних мережах: FB-сторінка, Facebook-подія, Instagram.

Повна програма за посиланням.

 

Деталі

Початок:
18 Вересня, 2019
Кінець:
22 Вересня, 2019

Організатор

ГО «Форум видавців»
Веб-сайт:
https://bookforum.ua/forum-vydavtsiv/

Місце проведення

Львів
Львів, Ukraine + Карта Google