- Це подія пройшло.
Київський освітній центр «Простір толерантності» запрошує освітян до участі у серії вебінарів, розроблених для знайомства з освітньою онлайн-платформою Stories that Move.
Для кого
– для вчителів, методистів, адміністрації шкіл, тьюторів та вчителів альтернативних закладів освіти, бібліотекарів, тренерів позашкільних освітніх центрів і таборів, які прагнуть отримати сучасний освітній інструмент для розвитку навичок XXI століття: прийняття розмаїття, зменшення впливу стереотипів на погляди та дії;
– для вчителів іноземних мов (зокрема, німецької, англійської, польської), які прагнуть використовувати багатомовний сучасний контент з субтитрами для урізноманітнення навчальних програм.
Хто проводить
ГО «Простір толерантності» у співпраці з Будинком Анни Франк і Українським центром вивчення історії Голокосту за підтримки фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє».
Як і коли
Серія з 6 безкоштовних навчальних вебінарів триває з травня по жовтень. Приєднатися до навчання можна на будь-якому етапі, заповнивши форму.
За день до проведення вебінару зареєстровані учасники отримають на електронну пошту лист із запрошенням до вебінарної кімнати.
Чому Stories that move
Stories that Move – це безкоштовна освітня платформа, яка складається з п’яти навчальних програм і містить історії сучасних підлітків, які в тому чи іншому вигляді зіткнулися з дискримінацією та виборюють право на власну ідентичність, біографічні нариси про осіб, які протистояли дискримінації за найскладніших часів історії. А також відео-коментарі вчених, викладачів та дослідників, які пояснюють механізми дискримінаційних дій та висловлювань і надають способи протистояння ним. Добірка інтерактивних інструментів дозволяє вчителю влаштувати у безпечному середовищі дискусію щодо складних питань дискримінації, ненависті, упередження, буллінгу.
Онлайн-навчання за матеріалами Stories that Move створене таким чином, що не містить вірних чи невірних відповідей на подані історії та ситуації і спонукає підлітків до власних висновків та розуміння власної ідентичності, розвиває критичне та творче мислення.
Платформу Stories that Move використовують вчителі 7 країн світу: Нідерландів, Німеччини, Польщі, Словаччини, Угорщини, Австрії та України.
Платформа була адаптована українською у 2015-2018 році ГО «М’АРТ» у співпраці з Будинком Анни Франк.
Сертифікати
Освітяни, які візьмуть участь у вебінарах 16 та 26 серпня і виконають надане ведучим завдання, отримають сертифікати. Активні користувачі платформи будуть запрошені разом з учнями до проектної школи в жовтні.
Розклад вебінарів:
21 травня, 18:00
Вступний вебінар доступний для перегляду за посиланням
12 червня, 18:00
Бачити і бути – вебінар доступний для перегляду за посиланням
25 червня, 18:00
Життєві історії – вебінар доступний для перегляду за посиланням
16 серпня, 18:00
Зустріч з дискримінацією
Історик, тренер неформальної освіти, співавтор платформи «Stories that Move», автор посібників з громадянської освіти Олександр Войтенко розповість, як працювати з другим модулем платформи, що має назву «Зустріч з дискримінацією». Він побудований на 5 історіях підлітків з різних країн. Ви дізнаєтесь, як побудувати за допомогою матеріалів модулю урок, як обговорювати з підлітками механізми дискримінації, упередження, буллінгу.
26 серпня, 18:00
Медіаграмотність
Ми візьмемося за вкрай важливу тему для сучасного світу – медіаграмотність. Саме так називається четвертий модуль платформи «Stories that Move».Тренерка Кіра Крейдерман представить методичні підходи до роботи з темами пропаганди, стереотипів, упереджень і мови ворожнечі в інтернет-просторі та ЗМІ.
Коучінговий вебінар (дата буде відома пізніше)
Цей вебінар орієнтовано на тих, хто вже використовує платформу та має питання або хоче дізнатися більше про ці теми та методичні підходи. Учасники вебінару зможуть ставити питання, ділитися досвідом та враженнями. Отримають професійну коучінгову підтримку у роботі з темами ідентичності, протидії дискримінації, медіаграмотності.
Важливі посилання:
Анонс серпневих вебінарів на сторінці Центру у фейсбуці
Контакт: Анна Сідельнікова 098-373-94-87
anna5stern@gmail.com