13 листопада об 11:00 команда Освіторії презентує результати масштабного дослідження «Вчителі України: кадровий потенціал», яке тривало понад рік. Мета дослідження — проаналізувати сучасний стан освіти через призму професії вчителя в Україні та змоделювати ключові потреби сфери до 2030 року.
Під час презентації глядачі вперше зможуть ознайомитися з різними сценаріями прогнозування кількості педагогів за новою методологією, порівнянням навантаження українського вчителя в міжнародному контексті та динамікою серед студентства.
- Скільки потрібно вчителів, щоб забезпечити якісний освітній процес?
- Який існує розрив між учителями технічних і гуманітарних спеціальностей?
- Яка ситуація з поповненням учительських лав в умовах скорочення педагогічного складу?
- Що найбільше хочуть вивчати вчителі і чи корелює це із професійним стандартом?
- Як оцінити навантаження на вчителів у сучасних умовах дефіциту кадрів?
Для реалізації проєкту Освіторія спільно з дослідницькою агенцією FAMA залучили понад 10 000 освітян, щоб проаналізувати всі ланки системи.
Після презентації запланована панельна дискусія за участі засновниці та голови громадської спілки «Освіторія» Зої Литвин, заступника голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергія Колебошина, проректорки з науково-педагогічної роботи ХНУ імені В.Н. Каразіна Лілії Гриневич, переможця Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артура Пройдакова та інших освітян. Захід організовують для кола полісімейкерів, освітніх експертів, директорів департаментів освіти, а також керівників ГО задля обговорення рішень, що сприятимуть розвитку педагогічної професії в Україні.
Презентація буде доступна для широкої аудиторії через онлайн-трансляцію на YouTube та Facebook.
Також запрошуємо освітніх управлінців, методистів ЦПРПП та ОІППО, організації, які займаються питаннями освіти, приєднатися до обговорення потреб та перспектив розвитку учительської професії в Освіторія ХАБ 13 листопада. Реєстрація на подію офлайн — за посиланням.
Зареєструватися на презентацію дослідження