Свобода та відповідальність: як університет у центрі Києва працює за американськими стандартами

У лютому 2022 року в центрі столиці свої двері відчинив унікальний заклад — Амерікан Юніверсіті Київ (АЮК), який працює в приміщенні відреставрованого Річкового Вокзалу. Університет навчає за академічними програмами й стандартами американського Arizona State University (ASU) та надає можливість студентам здобувати подвійний диплом. У лютому цього року в АЮК випустили першу когорту магістрів, а вже за кілька років дипломи отримають перші бакалаври. То яка вона, атмосфера студентського життя та навчання в американському університеті в Україні? А головне — як університету вдається поєднувати американський підхід до навчання та викладання з питомо українськими цінностями? Про три унікальні риси АЮК розповідає Джейк МакГрю, керівник відділу студентського життя АЮК, та Злата Бєдарєва, студентка 2-го курсу бакалаврської програми Global Management.

Джейк МакГрю

Злата Бєдарєва

1.

Свобода та відповідальність

Система вищої освіти в США сприяє розвитку індивідуальних інтересів та самовираженню. Це базові риси студентського життя в Америці. Перш за все це стосується розкладу — студентам дозволяють складати його самостійно. В американських ЗВО ти можеш навчатися на бакалавраті 4, 5, 6, 7 років — залежно від кількості курсів у семестрі. Українське законодавство поки не настільки гнучке, але й попри це в університеті студентам дають максимальну свободу щодо розкладу. Зараз навчання відбувається у змішаному форматі — дистанційно онлайн та в офлайн-класах з онлайн-підключенням, що дозволяє студентам обирати для себе зручний формат навчання. Також тут практикують підхід flipped classroom, коли під час підготовки до лекції необхідно опрацювати більшу частину завдань самостійно, а на самому занятті вже поглибити отримані знання.


Спершу бувало доволі складно: ти не розумієш, чому ти сам маєш обробляти величезні масиви інформації, а не тобі їх пояснюють. Але згодом розумієш, що це має сенс, і тоді самі заняття проходять значно ефективніше, — ділиться Злата Бєдарєва, студентка 2-го курсу Global Management.


Сама програма будується за аналогією з навчальною програмою американського університету Arizona State University — одного з найінноваційніших вишів США. Англомовне навчання в Амерікан Юніверсіті Київ (з рівнем володіння англійською мовою не нижчим ніж B2) передбачає можливість здобути подвійний диплом АЮК-ASU. Американський підхід тут вбачається і у невеликій кількості предметів: може бути 2–4 предмети протягом семестру замість 10, але їх вивчають дуже глибоко. На один предмет зазвичай студенти складають два іспити: один в середині семестру, а інший — наприкінці. Більшість викладачів — іноземці, а українські викладачі мають обов’язковий досвід іноземного викладання.


З американських рис навчання можу виділити суто практично-орієнтовані домашні завдання. Наприклад, створити business model canvas (інструмент стратегічного менеджменту) для однієї зі світових організацій. А ще — питомі для вишів США, але рідкісні для українців предмети. Наприклад, public speaking (публічне мовлення — ред.): ми весь курс вчилися складати промови, і все це — підкріплене практичними заняттями, — ділиться Злата.


2.

Можливості

За словами Джейка МакГрю, усе життя американського студента проходить на кампусі. Це величезна територія, де окрім навчальних будівель, розташовані різноманітні атракції: гуртки, секції, збори студентів. У буквальному сенсі студентам навіть немає потреби виходити за межі кампусу. І хоч у Києві ситуація інша (біля Поштової площі, де розташований університет, вже є багато зовнішніх студентських точок збору), в АЮК все ж вважають своїм пріоритетом створювати можливості всередині. Окрім стандартного студентського самоврядування, тут активно популяризують студентські клуби. Їх створюють самі ж студенти: для цього потрібно мінімум 2 менеджери та 3 учасники. Наразі вже діють спортивний, музичний, артклуб, а також медіаклуб та клуб ораторської майстерності.

Одна з найбільших та найяскравіших студентських подій 2023 року — Зимовий бал, організований самими студентами, зі збором коштів на підтримку ЗСУ. До слова, живу музику для балу забезпечили учасники відповідного клубу. Злата Бєдарєва, студентка 2-го курсу Global Management, є менеджеркою двох клубів: медіаклубу та клубу ораторської майстерності. І якщо в другому студенти вчаться аргументувати власні дискусії за допомогою запрошених спікерів, то в розвитку медіаклубу їм допомагає відділ маркетингу та PR-відділ університету. Студенти діють як справжній комунікаційний підрозділ організації: у них є копірайтери, відеографи, дизайнери та сторіз-мейкери. Для розвитку та вдосконалення студентських навичок університет також забезпечив медіаклубу окремого зовнішнього ментора. Продуктом діяльності клубу є повністю створена студентами сторінка університету в Іnstagram.


Кількість клубів є необмеженою, і будь-хто може створити новий. «Також на студентські активності закладено бюджет студентського самоврядування, на який можна залишити заявку», — ділиться Злата.


3.

Розвиток soft skills

Охочий до навчання впродовж життя, відкритий до співпраці, має критичне мислення, креативний та вільно володіє англійською — саме так Джейк МакГрю описує портрет студента АЮК. І, на його думку, завдання університету — просто допомогти розвинути ці soft skills. Креативність — завдяки співпраці з одним з найінноваційніших університетів в Америці. Критичне мислення та здатність вчитися — завдяки принципу flipped classroom та самостійному вивченню суттєвих обсягів інформації. Англійську мову — через занурення у повністю англомовне середовище. Лідерський потенціал та здатність співпрацювати студенти можуть прокачати у студентському житті. Не лише участю та створенням клубів, а й організацією різноманітних заходів. Нещодавно відбулася акція зі збору українських книжок для внутрішньо переміщених осіб. А ще — організовували унікальний хакатон, де могли взяти участь як технічні, так і нетехнічні спеціалісти. Серед журі були зовнішні галузеві експерти, а переможцям вручали цінні призи. Схожі івенти в університеті проводять постійно, адже вони якнайкраще дозволяють студентам проявити себе.

Які програми пропонує АЮК і як отримати стипендію на навчання?

Амерікан Юніверсіті Київ пропонує бакалаврські та магістерські програми з бізнесу та інформаційних технологій на базі двох шкіл — School of Management та EPAM School of Digital Technologies. Бакалаврські програми охоплюють 5 спеціальностей: Data Science & AI, Software Engineering, Marketing Science, Business Administration та Global Management. І хоч університет приватний, там цілком реально отримати стипендію на навчання. В АЮК діють стипендії для талановитої молоді, для дітей загиблих героїв та ветеранів. Також університет пропонує стипендії воєнного часу, які є безповоротними та застосовуються до всіх років навчання в АЮК. Вид стипендії AЮK визначається на етапі підписання Резерваційного контракту під час вступної кампанії. У випадку навчання за програмою подвійного диплома щодо стипендій в Arizona State University діють інші правила. З детальною інформацією про стипендіальний фонд АЮК можна ознайомитися за лінком.

Aмерікан Юніверсіті Київ (AЮK) пропонує студентам широкий спектр переваг, що робить його привабливим місцем для навчання. Атмосфера американського університету в центрі Києва, зручне розташування та можливості для розвитку, а головне — освіта міжнародного зразка роблять його унікальним місцем для навчання нової когорти українських змінотворців.

Поділитися цією статтею