Щоб навчати, надихати та підтримувати учнів, учителям потрібно мати вдосталь внутрішнього ресурсу. Тому важливо дбати про своє здоров’я та емоційний стан. Попереду осінні канікули — час, коли можна взяти паузу і трішки відновитися. Тож зібрали для вас ідеї, як потурбуватися про себе.
Підзарядка для вчителя: як поновити ресурси, коли сили на нулі
Як провести за кілька хвилин тест на вигорання, правильно обирати заняття, які наповнюють енергією, та навчитися робити кінезіологічні вправи для зняття тривоги, розповідає Марина Вострова, психотерапевтична кінезіологиня, тренерка з розвитку емоційного інтелекту, авторка та ведуча тренінгових програм з налаштування гармонійних стосунків.
Які види спорту найкраще підходять вчителям
Чемпіон Донецької області та віце-чемпіон України з боді-білдингу (2017), консультант з дієтології та персональний тренер фітнес-центру Forward Віктор Рева розповів «Освіторії», на які види спорту вчителям варто звернути увагу. Саме вони допоможуть запобігти проблемам зі здоров’ям і самопочуттям, які найчастіше дошкуляють викладачам.
Як учителю запобігти емоційному вигоранню
Чому вчителі так часто переживають емоційне вигорання та як йому запобігти? Своїми спостереженнями поділилася фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 та керівниця інклюзивних проєктів ГО «Бачити серцем» Наталя Гладких. 10 важливих моментів, на які варто звернути увагу, Наталя зібрала в цьому блозі.
Чому вчителям потрібне натхнення та де його шукати?
Зараз багато говорять про те, що вчитель має знати, вміти, що повинен давати учням. І працювати з різними групами у класі, і вигадувати креативні завдання, і знаходити підхід до кожної дитини… Але звідки взяти ресурси? І чого саме бракує педагогам? Відповіді дає метод натхненного навчання — його безкоштовно може опанувати кожен український учитель. Ділимося дієвими інструментами та натхненням. Бо без натхнення не буде навчання.
Як не вигоріти вчителю: 5 порад для розвитку емоційного інтелекту
Кожен шостий педагог описує нині свій стан як стресовий, а кожен четвертий — як тривожний, доводять опитування. Як подолати емоційне виснаження, перші дзвіночки вигорання тоді, коли життя вимагає мобілізувати всі ресурси? Треба поставити спеціальний буфер між собою та невизначеністю, переконана кризова психологиня і коуч Олена Любченко.